Καινούργιες κάρτες γραφικών windows 7 και ανάλυση 320x240

milntov

Retro Member
Joined
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.579
Αντιδράσεις
1.493
Σε καινουργιες καρτες μπορει να γινει κατι τετοιο?εγω εχω την hd 7770 σε windows 7.υπαρχει περιπτωση εστω και μια στο δισεκατομμυριο να δειξει εικονα 320x240?οσο και αν εχω ψαξει στο internet δεν βρηκα κατι.
 
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τέτοια σύγχρονη κάρτα σε τόσο χαμηλή ανάλυση. Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις την ανάλυση με καμιά παρόμοια εφαρμογή σαν το quickres;
 
Δοκιμασα το quickres και αλλα παρομοια αλλα μονο με αυτο δεν βγαζει 320x240.μονο σε παλια καρτα με xp ειναι οκ!μπορεσα να εμφανισω την αναλυση και στο quickres με custom resolution του προγραμματος cru-1.2.6 που βρηκα εδω http://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU?page=1 αλλα οταν παω να βαλω την 320x240 πχ σε mame μου δειχνει χαλασμενη εικονα!γενικα εχει πολλες ρυθμισεις για αναλυσεις και οταν βαζω την 320x240 μου βγαζει αρκετες επιλογες περα απ την αναλυση οπως 60hz 30hz η και αυτοματα,επιλογη interlaced 15khz 8khz κατι επιλογες οθονης crt lcd και αλλα!φοβαμαι ομως να βαζω ρυθμισεις στν τυχη μην γινει καμια ζημια!
 
Πίσω
Μπλουζα