Καλημέρα retromaniax

blackcatgirl

RetroWannaBe
Joined
20 Απρ 2017
Μηνύματα
59
Αντιδράσεις
113
Πολύ καλημέρα σας !!


Καλώς σας βρήκα! Ήρθα και εγώ στη παρέα σας...
#)

 


Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι πλέον, και καθώς οι έξοδοι έχουν περιοριστεί, το έχουμε ρίξει στα επιτραπέζια!



Δε πειράζει όμως, ας θυμηθούμε λιγο και τη πραγματική έννοια της παρέας και της διασκέδασης.



Καλά παιχνίδια & καλά να περάσουμε
:hurrah:

Α! Έφερα και μια τουρτίτσα να κεράσω..

black_cat_cake_4.jpg
 
Καλως μας ηρθες!!!!

Πόσο μου αρεσουν οι γατουλες!!! (για την τουρτιτσα λεω....)

Καλη περιηγηση στις αναμνησεις!

:flower:
 
Σε ευχαριστώωω πολύ Betty Boop!

 


-Μη σε ξεγελάει το όνομα πάντως...Προτιμώ τους σκύλους, οι γάτες με εκνευρίζουν λίγο-
:animlaugh:
 
Αυτά είναι!!! Έρχεται και κερνάει κιόλας τουρτίτσα :beer:

Καλώς όρισες blackcatgirl στην παρέα μας. Καλή διαμονή στο Retromaniax
 
Καλως το το κοριτσι!!! :flower:

Καλως ορισες στην ρετροπαρεα μας!!! :thumbup:

Μια κουταλιτσα απο την τουρτιτσα θα μου επιτρεψετε να παρω ε; :D
 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!! Νιώθω ήδη πολύ όμορφα εδώ! :thanx2:

 


......Σταύρο 1-2 τέτοιες "κουταλίτσες" είναι ολόκληρη η τούρτα!!



Δεν ήξερα και έφερα μέγεθος gourmet...
:tongue::tongue:
 
Πολυ ομορφα λογια καλως μας ηρθες και καλη διαμονη! Εδω θα βρεις μπόλικες αναμνήσεις να σς περιμένουν.
 
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Αριάδνη!


Ευτυχώς που υπάρχουν και αυτές οι αναμνήσεις..... :heartcloud: :heartcloud:
 
Καλώς όρισες και καλή διαμονή στο φόρουμ των αναμνήσεων και της νοσταλγίας! :)
 
Καλημέρα και σε σένα!!! Καλή διαμονή. Ποια είναι τα ενδιαφέροντά σου σε σχέση με το ρετρό;
 
Παιδιά με έχετε σκλαβώσει με την ευγένεια σας όλοι εδώ...Σας ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλωσόρισμα! :thanx2:

 


Johnny19818, εγώ έζησα τα '90s ως παιδικά χρόνια... Ενδεικτικά..:



Είχα πολλές βιντεοκασέτες της Disney, με αγαπημένη εκείνη του Αλαντίν..(που εχμμμμ... είναι μεγάλη αδυναμία ακόμα και σήμερα
:wub: .Μπορώ να λέω τα λόγια της ταινίας παράλληλα με τους πρωταγωνιστές... ---embarassing--- #) #) #) #) #) #)).

 


Με τις φίλες μου παίζαμε επιτραπέζια όπως "Καρδιοχτύπια στο τηλέφωνο",το επιτραπέζιο "Ποκαχόντας" κ.ά, είχα τεράστια συλλογή από (πανάκριβες τότε) Barbie, και εννοείται πως είχα (δηλαδή εντάξει, όχι ακριβώς εγώ, τα μεγαλύτερα αδέρφια μου) υπολογιστή με ms-dos όπου έπαιζα...χμμμ..τι άλλο..;






 

 

 


Τέλος, στο κάμπινγκ που πηγαίναμε κάθε καλοκαίρι για 2 μήνες με το τροχόσπιτο (....εξωπραγματικά ωραίες εποχές), όλη η οικογένεια έπαιζε "Rummikub".



Να μη ξεχάσω πως είχα μια ιδιαίτερη αγάπη για οτιδήποτε τρομακτικό...Οπότε οι "Ανατριχίλες" ήταν αναπόσπαστο κομμάτι του Σαββατοκύριακού μου. Θυμάμαι παιζόταν περίπου στις 11 π.μ. "Viewers beware - you're in for a scare" :animeek:
 
Kαλωσηρθες και απο μενα blackcatgirl και χαιρομαι που σε βλεπω με ορεξη να ποσταρεις να συζητας γιατι τα πιο πολλα νεα μελη μετα την εγγραφη τους και το καλωσορισμα αντε και καμια 10αρια Posts την κανουν με ελαφρα πηδηματακια παρα τα προσωπικα μηνυματα που τους στελνω πως δεν τρωμε ανθρωπους εδω μεσα ασχετα που καποιοι κατα καιρους εχουν χαθει και εξαφανιστη κατω απο περιεργες και αδιευκρινιστες συνθηκες :D :p :D:p

ΥΓ: Καραγουσταρω το ονομα σου γιατι με θυμιζει την αγαπημενη μου αιθουσα με ηλεκτρονικα (παραληλα και καφετερια,χαρτοπαικτικη λεσχη,μπαρμπουτιερα,ολων των ειδων τα φρουτακια,και πολλα αλλα γενικοτερα :D ) που ελιωσα το κορμι μου εκει μεσα προς το τελος της δεκαετιας του 80 και ολη την δεκαετια του 90 και το ονομα της ηταν Black Cat.
 
Χα χα χα... σε ευχαριστώ πολύ Metalcandyman!


Εμένα μάλλον θα βαρεθείτε να με βλέπετε..Θα το ρισκάρω! Βλέπω πολύ ωραία θέματα στο φόρουμ και όσο περνάει ο καιρός και τα άτιμα τα χρόνια, προτιμώ να κάνω αναδρομές στο παρελθόν...


 


Αίθουσα με ηλεκτρονικά ε; Καλό ακούγεται!
 
Καλώς ήρθες κι από μένα! Εμένα όμως μου αρέσουν πολύ οι γάτες και είχα ένα μαύρο γάτο που τον έλεγα... Garfield.
 
:eek: περίεργο όνομα για μαύρη γάτα! Συνήθως περιμένεις να δεις μια γεματούλα με"πορτοκαλί" τρίχωμα...χαχα


Uskoke σε ευχαριστώ πολύ!
 
αφηνω και εγω το δικο μου καλως ορισες

δωστα ολα κατερινα και ας ειναι και μπιρμπιτσολια
 
elsint17 είπε:
αφηνω και εγω το δικο μου καλως ορισες
δωστα ολα κατερινα και ας ειναι και μπιρμπιτσολια
Σε ευχαριστώωω elsint17! :wave:


Η Κατερίνα ποια είναι;
:wait2:
 

1@blackcatgirl[/USER] Μια χαρά σε βρίσκω!! Εγώ πάλι μόνο τον Αλαντίν δεν είχα δει τότε. Τον είδα πρώτη φορά πριν 2-3 χρόνια. Πάντως είναι σημαντικό αυτό που λέει και ο Metal παραπάνω, οι νέοι να έρχονται και να δίνουν δυναμικό παρόν. Έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε τους ίδιους και τους ίδιους τόσα χρόνια :tease: Πλάκα κάνω εννοείται!! Καλή συνέχεια και σε σένα λοιπόν!
 
Πίσω
Μπλουζα