Καλύτερη ενζενί ερμηνεία vol.2

Καλύτερη ενζενί ερμηνεία (μέρος 2ο)

  • Σμαρούλα Γιούλη - Το Σωφερακι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Γκέλυ Μαυροπούλου - Η ωραία των Αθηνών

    Ψηφοφορίες: 2 40,0%
  • Νίκη Λινάρδου - Όταν λείπει η γατα

    Ψηφοφορίες: 4 80,0%
  • Μπέτυ Λιβανού - Ζητείται Επειγόντως Γαμπρός

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Τόνια Καζιάνη - Ο Μάγκας με το τρικυκλο

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Βιβετα Τσιούνη - Μικροί και Μεγάλοι εν δράσει

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Λίλιαν Μηνιάτη - Αν έχεις τυχη

    Ψηφοφορίες: 2 40,0%
  • Μαριάννα Κουρακου- Ο Εξυπνακιας

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ντίνα Τριάντη - Της κακομοιρας

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μίρκα Καλαντζοπούλου - Ο γαμπρός μου ο δικηγόρος

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    5
  • Αυτή η δημοσκόπηση θα κλείσει: .
Αυτη την φορα εξαντλησα και τις δυο επιλογες που εχουμε.
Ψηφισα Νικη Λιναρδου στο Οταν λειπει η γατα και Λιλιαν Μηνιατη στο Αν εχεις τυχη. Υπεροχες και οι δυο. Τσαχπινες, σπιρτοζες, αερατες (και πολυ ομορφες, βεβαιως). Επαιξαν απολυτα πειστικα τους ρολους τους και με τετοιο τροπο λες και ειχαν πειρα δεκαετιων στην πλατη τους. Άξιες και μπραβο τους!
 
Και η μιρκα έκανε πολύ για ενζενι , θα ήταν η τρίτη μου επιλογή γενικά το χε
Η Μίρκα Καλαντζοπούλου μου έδινε την εντύπωση, αν και δεν έχω δει πολλές της ταινίες, ότι αντέγραφε την Αλίκη στην ενζενί φάση της ή τέλος πάντων ήταν πολύ επηρεασμένη. Πάντως επειδή τότε ήταν πολύ μικρή της ταίριαζαν πολύ οι συγκεκριμένοι ρόλοι.
 
Η Μίρκα Καλαντζοπούλου μου έδινε την εντύπωση, αν και δεν έχω δει πολλές της ταινίες, ότι αντέγραφε την Αλίκη στην ενζενί φάση της ή τέλος πάντων ήταν πολύ επηρεασμένη. Πάντως επειδή τότε ήταν πολύ μικρή της ταίριαζαν πολύ οι συγκεκριμένοι ρόλοι.
Η Φόνσου μου έκανε πολύ σε βουγιουκλακη στην αρχή της ως ενζενι ,η μιρκα, όχι τοσο
 
Εγώ ψήφισα την Νίκη Λινάρδου και την Βιβετα Τσιούνη. Η πρώτη μεν γιατί είχε την αθωότητα τη δροσιά αλλά και την πονηριά που απαιτούσε ο ρόλος σε μια ευχάριστη απλώς ταινία και τη δεύτερη για το πληθωρικό όμορφο παίξιμο της και τη γοητεία που απεπνεε. Η Βιβετα Τσιούνη ήταν εξίσου καλή και σε ρόλους μοιραίας.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες,η Μπέτυ Λιβανού απεπνεε μια αυτοπεποίθηση στη συγκεκριμένη ταινία. Όμως νομίζω δεν ασχοληθηκε πολύ με τέτοιου είδους ρόλους. Η Τόνια Καζιάνη δεν με εντυπωσίαζε ιδιαίτερα ( πιο πολύ μου άρεσε στον επαναστάτη ποπολαρο σε άλλου είδους ρόλο).
Αντίθετα η Λίλιαν Μηνιάτη και η Μαριάννα Κουρακου ήταν ιδιαίτερα καλές. Ειδικά η Μηνιάτη ήταν γλυκιά, γοητευτική, έξυπνη, σπιρτοζα.
Η Σμαρούλα Γιούλη ενώ μου άρεσε ως ηθοποιός το φυζικ τής δεν μου την κατέτασσε στις ενζενί, σε αντί με την δροσερή Γκέλυ Μαυροπούλου στις αρχές της καριέρας της που ήταν τόσο γλυκιά όπως στην ωραία των Αθηνών ή τη Θεία από το Σικάγο. Η μικρή Μίρκα Καλατζοπούλου έπαιξε πολλούς τέτοιους ρόλους που της πήγαιναν σαν παρουσιαστικό λόγω ηλικίας αλλά δεν την βοήθησαν νομίζω οι ρόλοι να καθιερωθεί, όπως και η Τριάντη πολύ γλυκαναλατη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ψήφισα Νίκη Λιναρδου κ Γκελυ Μαυροπουλου. Ο ορισμός των ενζενυ στις συγκεκριμένες ταινίες και βοηθούσε πολύ και η φυσιογνωμία τους. Αγαπώ επίσης Λίλιαν Μηνιατη ως ενζενυ την οποία με μεγάλη δυσκολία άφησα εκτός δυαδας
 
Η Σμαρουλα Γιούλη μου άρεσε περισσότερο ως ενζενυ στο "Ο Θόδωρος και το δικανο"

Πωπω, ναι! Και ηταν τρελα επισης και στην ταινια Στουρναρα 288.
"Χαρηκα πολυ για την γνωριμια σας....μπααααϊ!"

Η Βιβετα παλι, ειχε αυτη την παγωμενη, αριστοκρατικη ομορφια. Μου αρεσει τρομερα με το ξανθο πλατινε μαλλι που ειχε στις πρωτες της ταινιες. Ωστοσο, γι' αυτον ακριβως τον λογο θεωρω πως οι ρολοι νταμας της ταιριαζαν καλυτερα. Για παραδειγμα, ειναι υπεροχη σαν Λενα Κορωνελου στις Αμφιβολιες.
 
Πωπω, ναι! Και ηταν τρελα επισης και στην ταινια Στουρναρα 288.
"Χαρηκα πολυ για την γνωριμια σας....μπααααϊ!"

Η Βιβετα παλι, ειχε αυτη την παγωμενη, αριστοκρατικη ομορφια. Μου αρεσει τρομερα με το ξανθο πλατινε μαλλι που ειχε στις πρωτες της ταινιες. Ωστοσο, γι' αυτον ακριβως τον λογο θεωρω πως οι ρολοι νταμας της ταιριαζαν καλυτερα. Για παραδειγμα, ειναι υπεροχη σαν Λενα Κορωνελου στις Αμφιβολιες.
Η Σμαρούλα Γιούλη ήταν τέλεια ως ενζενί και στο Κάθε εμπόδιο για καλό με τον Ηλιόπουλο, όπως και η Μίρκα Καλατζοπούλου στο Κορόιδο Γαμπρε
 
Πωπω, ναι! Και ηταν τρελα επισης και στην ταινια Στουρναρα 288.
"Χαρηκα πολυ για την γνωριμια σας....μπααααϊ!"

Η Βιβετα παλι, ειχε αυτη την παγωμενη, αριστοκρατικη ομορφια. Μου αρεσει τρομερα με το ξανθο πλατινε μαλλι που ειχε στις πρωτες της ταινιες. Ωστοσο, γι' αυτον ακριβως τον λογο θεωρω πως οι ρολοι νταμας της ταιριαζαν καλυτερα. Για παραδειγμα, ειναι υπεροχη σαν Λενα Κορωνελου στις Αμφιβολιες.
Και μενα στις αμφιβολίες μου άρεσε πάρα πολύ η βιβετα
 
H μιρκα μου άρεσε πολύ στα ερωτικά παιχνίδια με τον παντζα

Την εχεις δει ποτε στην ταινια "Λολιτες της Αθηνας"; πλαϊ στον Δημητρη Μυρατ; Τελειως διαφορετικος ρολος και με πολυ τολμηρες εμφανισεις. Η Μιρκα στον ρολο νεαρας που ξεμυαλιζει παντρεμενο. Μια γυναικα με φλογερο ταμπεραμεντο και υπουλο χαρακτηρα.
 
Την εχεις δει ποτε στην ταινια "Λολιτες της Αθηνας"; πλαϊ στον Δημητρη Μυρατ; Τελειως διαφορετικος ρολος και με πολυ τολμηρες εμφανισεις. Η Μιρκα στον ρολο νεαρας που ξεμυαλιζει παντρεμενο. Μια γυναικα με φλογερο ταμπεραμεντο και υπουλο χαρακτηρα.
Μια αντίστοιχη δεν έχει και η Φόνσου που ξεμυαλίζει Τίτο;
 
Μια αντίστοιχη δεν έχει και η Φόνσου που ξεμυαλίζει Τίτο;

Ναι, υπαρχει οντως τετοια ταινια, αν και δεν την εχω δει ποτε.

Τι ειπες τωρα! Ξεμυαλιζει Τιτο;;;;
Κι εμεις παραμενουμε ψυχραιμες;
 
Ναι, υπαρχει οντως τετοια ταινια, αν και δεν την εχω δει ποτε.

Τι ειπες τωρα! Ξεμυαλιζει Τιτο;;;;
Κι εμεις παραμενουμε ψυχραιμες;
Την έχω δει, αλλά παλιά.
Ναι, τον Τίτο μας!! Και μην το δεις τον ταλαίπωρο τι του κάνει!!! Ντροπή της!!!
 
Πίσω
Μπλουζα