Καλύτερη Wrestlemania ( 1985 - 1994 )

Καλύτερη Wrestlemania ( 1985 - 1994 )

  • WrestleMania

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania II

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania III

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania IV

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania V

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania VI

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania VII

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania VIII

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania IX

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • WrestleMania X

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
attachment.php


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, (ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS)...

Η Wrestlemania V ήταν η πρώτη που είδα στη ζωή μου.

Μέσα από ένα εξαιρετικό storyline, ο Hogan και ο Macho Man, έδωσαν ρεσιτάλ.

Η Wrestlemania VI, ήταν κάτι το ανεπανάληπτο, γιατί δεν κοντραριζόταν κάποιος "καλός" εναντίον "κακού", αλλά και οι δύο παλαιστές (Hogan και Warrior) είχαν φανατικούς θαυμαστές και πολλοί δεν ήξεραν ποιόν να υποστηρίξουν (όπως εγώ)...

Για λίγο υπερτερούσε στην προτίμησή μου ο Warrior, και μόλις κέρδισε, πραγματικά ίσα που δε βγήκα στο δρόμο να πανηγυρίσω!

Επίσης, για πρώτη φορά πάλεψε ο Heavyweight Champion με τον Intercontinental Champion και ο νικητής πήρε και τους δύο τίτλους!

Η Wrestlemania όμως, που πραγματικά έβγαζε προς τα έξω, όλη την "ψυχή" και το feeling του event, δεν ήταν άλλη από την !!!

Η τεράστια προσέλευση του κόσμου, σε συνδιασμό με το πολυδιαφημισμένο ματς του Hogan με τον Andre, έκανε αυτή τη Wrestlemania, πραγματικά ξεχωριστή.

Bonus, το οτι περιείχε ένα από τα καλύτερα maches, στην ιστορία του Wrestling, αυτό με τον Macho Man εναντίον του Ricky "The Dragon" Steamboat!

Wrestlemania 3, για μένα...

Ήταν η στιγμή που το Sports Entertainment απογειώθηκε...
 
Φιλε Dino μπραβο για το μερακι σου και για την τρελα που συνεχιζεις να εχεις.Kαι γω εβλεπα πιτσιρικας Κατς οπως το λεγαμε και αγαπημενος μου ηταν ο undertaker.Ρε φιλε ομως δεν ξερω αν και τοτε ηταν ετσι αλλα δεν το καταλαβαινα γιατι ημουνα πιτσιρικας αλλα ετυχε πριν λιγες μερες να δω ξανα τυχαια δεν θυμαμαι που αλλα νομιζω στο Αnt1 ηταν και πραγματικα μιλαμε για μεγαλη μουφα.Λες και εβλεπα μπαλετο πανω στο ρινγκ ηταν.Μια καλοδουλεμενη φτιαχτη χορογραφια.Απευθειας αλαξα καναλι.
 
ψηφισα την vi hulk hogan ultimate warrior η κουκλα του ultimate warrior ηταν το αγαπημενο παιχνιδι μου παντοτε αλλα και αυτο με τον andre ηταν εκπληκτικο οσο κι να δηλωνουν καποιοι οτι σκοπιμα εχασε ο andre

https://www.dailymotion.com/embed/video/x6kcvo

το show ειναι οντως χορογραφημενο και ξερουν απο πριν ποιος προκειται να νικησει ομως σκεψου το ετσι οι αθλητες αυτοι εχουν 2 με 3 show την εβδομαδα επισης τα event αν καποιος εσπαγε το ποδι χερι του και ελειπε για διαστημα αυτο αυτοματος θα ηταν μεγαλο πληγμα για τον προγραμματισμο της εταιριας επισης εχουν μεγαλα συμβολαια ειδικα στα μεγαλα ονοματα ενταξει ξερουμε ολοι οτι ειναι ψευτικο ομως εχει πλακα να το βλεπεις δες το σαν σηριαλ αν και εχουν γινει και τραγικα λαθη οπως με τον Owen hart που σκοτωθηκε οταν κοπηκε το σχοινι που τον κατεβαζε στο ring εν μεσω του show (κατι που δεν εδειξαν ομως οι καμερες και το show συνεχιστηκε κανονικα μετα απο αποφαση των υπευθυνων)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wrestlemania 3 γιατι και ηταν φοβερο το event και ηταν και η πρωτη Wrestlemania που παρακολουθησα.

Πολυ κοντα η Wrestlemania 5 με τον Hogan, το μακαριτη το Savage και την υπεροχη (και δυστυχως και αυτη μακαριτισα) Elizabeth να δινουν απιστευτες τροπες στη διαδικασια του τελικου.
 
Aπλα το θυμομουν διαφορετικο και με χαλασε.Τοτε δεν εδειχνε τοσο φτιαχτο παντως.Αυτο που ειδα πριν καποιες μερες ηταν σκετη απελπησια.
 
metalcandyman είπε:
Aπλα το θυμομουν διαφορετικο και με χαλασε.Τοτε δεν εδειχνε τοσο φτιαχτο παντως.Αυτο που ειδα πριν καποιες μερες ηταν σκετη απελπησια.
μετα το 2000+ το wwe (πρωην wwf) αλλαξε το προγραμμα και το εκανε pg (parental guidance) δηλαδη χωρις αιματα και χωρις βρισιες με σκοπο να μπορουν να το δουν παιδια για αυτο αλλαξε τοσο πολυ http://www.lordofrings.gr/index.php?mid=news_details&newsID=7203
 
Nα ξεκινησω λεγοντας οτι η Wrestlemania "πεθανε" για μενα με την τελευταια που ειδα την VII,it was a good ride,the best of times.


Διλημα να ψηφισω απο αυτες που ειδαμε οταν ειμασταν παιδια 89-91 η αντικειμενικα την καλυτερη,anyway θα πω την συναντηση γιγαντων ,το καλυτερο wrestling match,Andre VS Hulk!!



Δεν κρατιεμαι να μαθω που στο καλο ο Wally ειδε το 87 την wrestlemania III ,εκτος αν την ειδε πολυ αργοτερα..
 
metalcandyman είπε:
Φιλε Dino μπραβο για το μερακι σου και για την τρελα που συνεχιζεις να εχεις.Kαι γω εβλεπα πιτσιρικας Κατς οπως το λεγαμε και αγαπημενος μου ηταν ο undertaker.Ρε φιλε ομως δεν ξερω αν και τοτε ηταν ετσι αλλα δεν το καταλαβαινα γιατι ημουνα πιτσιρικας αλλα ετυχε πριν λιγες μερες να δω ξανα τυχαια δεν θυμαμαι που αλλα νομιζω στο Αnt1 ηταν και πραγματικα μιλαμε για μεγαλη μουφα.Λες και εβλεπα μπαλετο πανω στο ρινγκ ηταν.Μια καλοδουλεμενη φτιαχτη χορογραφια.Απευθειας αλαξα καναλι.
Να'σαι καλά metalcandyman... Το να παρακολουθώ wrestling, ήταν και είναι από τις πιο αγαπημένες μου ασχολίες.

Τα τελευταία χρόνια, το "άθλημα" έχει χαλάσει αρκετά. Άλλη μια περίπτωση του κάθε πέρισυ και καλύτερα.

Οι χαρισματικοί παλαιστές, μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού και δε μπορείς να δεις ένα καλό event της προκοπης.

θανος είπε:
ψηφισα την vi hulk hogan ultimate warrior η κουκλα του ultimate warrior ηταν το αγαπημενο παιχνιδι μου παντοτε αλλα και αυτο με τον andre ηταν εκπληκτικο οσο κι να δηλωνουν καποιοι οτι σκοπιμα εχασε ο andre αλλες εποχες οχι οπως σημερα που βαζουν τον rock να παιζει με τον cenna μπας και γεμισουν το σταδιο
Πόσο πολύ δίκιο έχεις αγαπητε Θάνο!

Κοιτάζοντας την κάρτα με τους αγώνες της φετινής Wrestlemania, σε πιάνει χασμουρητό.

Για τρίτη φορά συναντιούνται Undertaker και Triple H, για να δούμε ενα ματς της προκοπής.... Ήμαρτον!

Aardvark είπε:
Nα ξεκινησω λεγοντας οτι η Wrestlemania "πεθανε" για μενα με την τελευταια που ειδα την VII,it was a good ride,the best of times.
Διλημα να ψηφισω απο αυτες που ειδαμε οταν ειμασταν παιδια 89-91 η αντικειμενικα την καλυτερη,anyway θα πω την συναντηση γιγαντων ,το καλυτερο wrestling match,Andre VS Hulk!!



Δεν κρατιεμαι να μαθω που στο καλο ο Wally ειδε το 87 την wrestlemania III ,εκτος αν την ειδε πολυ αργοτερα..
Πράγματι, μετά την VII, χάσαμε επαφή εδώ στην Ελλάδα, καθώς το Eurosport σταμάτησε να μεταδίδει τα εβδομαδιαία shows.

Όμως όλα αυτά τα χρόνια που δεν έβλεπα, τα κάλυψα μεταγενέστερα με παραγγελίες κασετίνων με όλες τις Wrestlemania, από το net...

Ένα ερωτηματικό το έχω και εγώ για το που είδε την III, ο Wally, πάντως....

Και κάτι σχετικό - άσχετο....

Έχω την αίσθηση οτι στη φετινή Wrestlemania, θα κάνει εμφάνιση - έκπληξη ο Ultimate Warrior!!!!

Το ξέρω οτι μιλάω για κάτι σχεδόν απίθανο, αλλά αν συμβεί, θυμηθείτε που το διαβάσατε πρώτα! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγω dino τα θρυλικα ματς πριν τις V τα ειδα απο dvd αγορασμενα απο εδω,μαζι με ολα τα παρελκομενα SS,Summerslam και RR.


Ολα ομως απο την δικη μας χρυση εποχη '85 μεχρι το 91,το μονο μεταγενεστερο που αγορασα ηταν μια VHS Wrestlemania με τoν Rock VS Ηogan,νομιζω 2000.



Αυτη ειναι.


 




wwf.wrestlemania.18.vhs.s.2.JPG
 
Aααα... Wrestlemania Χ8! Μια από τις καλύτερες!

Και σε ρετρό βιντεοκασσέτα μάλιστα... Ωραίος!
 
εχω και εγω ακριβως την ιδια κασσετα ηταν απ τις πρωτες που αγορασα απο ενα μαγαζι που ειχα βρει και τις εφερνε η εταιρια silvervision Της βγαζει
 
Πίσω
Μπλουζα