Καλύτερο Παιχνίδι της Χρονιάς [2012]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.823
Αντιδράσεις
4.372
Το παραδοσιακο thread για να ψηφισουμε το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας.

Να υπενθυμισω οτι δεν συμπεριλαμβανουμε παιχνιδια σε handhelds ή Indie τιτλους.

Αφορα μονο τα "blockbuster" σε κονσολες και PC διοτι ο περιορισμος των 10 επιλογων δεν επιτρεπει πολλα ανοιγματα.

Borderlands 2

Call Of Duty - Black Ops 2

Dark Souls - Prepare to Die

Diablo 3

Dishonored

Halo 4

Journey

Mass Effect 3

Last Story

Αφηνω και την επιλογη Αλλο διοτι ειχα αλλους 10+ υποψηφιους τιτλους αλλα...
 
Diablo για εμενα και μονο που το ετοιμαζανε 10 χρονια να το βγαλουνε,αξιζει.


Στην ψηφο βοηθησε η επιτυχια και οι ωρες που περασα με τα προηγουμενα.
 
Black Ops 2 FTW! :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

Καμπέρια όλου του κόσμου, ενωθείτε!

(Ξέρω ότι η πικρή πραγματικότητα θα λέει πως είμαι ο μοναδικός που το ψήφισε, αλλά δε ξενερώνουμε ποτέ!)
 
The Last Story αντικειμενικα γιατι ειναι ο μονος τιτλος στην ψηφοφορια σε κονσολα της Nintendo!! :D
 
Πανο ενα ακομα παιχνιδακι απο Wii θα μπορουσες να βαλεις στο poll - μην καρφωνεσαι τοσο πολυ...
 
Εβαλα απο ενα exclusive βρε Ηρακλεα. Γιατι επρεπε για το Wii να γινει εξαιρεση?

Ψηφισες Halo4 ε?
 
Εγώ , ο Wally και ο Herco μέχρι τώρα. Έλα και οι υπόλοιποι... :P
 
Diablo 3.

Με κατέστρεψε για άλλη μια φορά. Είτε ήταν καλό τελικά είτε... όχι.
 
Journey, απλώς μοναδικό ! Τα υπόλοιπα releases δεν με τράβηξαν/εντυπωσίασαν/άγγιξαν σχεδόν καθόλου. Runners-up θα έλεγα το Mass Effect 3 και το Max Payne 3, και τα δύο ξεχωριστά για διαφορετικούς λόγους, το πρώτο γιατί αποτελεί ένα ποιοτικότατο κλείσιμο μιας φοβερής τριλογίας, και το δεύτερο για την αφοσίωση της Rockstar στο να κυκλοφορεί παιχνίδια με απίστευτη εμμονή στη λεπτομέρεια.
 
Αυτο που θελω πω ειναι οτι πχ το exclusive Black Ops 2 το εχουν υποψη τους και θα το κρινουν χρηστες απο 4-5 πλατφορμες που κυκλοφορησε, ενω πχ το Last Story το ειδαμε μονο στο Wii.

Οσο για ψηφο, δεν ειμαι σιγουρος ακομα - φετος ειχαμε και Mario Party 9 (ισως το καλυτερο Mario Party ever και ας το εθαψαν) - και Skylanders Giants και Lego LOTR και La Mulana κλπ κλπ θα τα ξαναπαιξω και βλεπουμε. Ναι ναι ξεχασα να βαλω στη λιστα και το Halo 4 ....
 
ZOMG, Μάριο Πάρτι 9... :zip: :zip:

Πέρνα αύριο από το ιατρείο μου, χρειάζεσαι επειγόντως θεραπεία. :P
 
Σημερα περασα απ'εξω αλλα τα χα φτυσει απο την ορθοστασια στο Αλεξανδρα και γυρισα σπιτι. Την αλλη βδομαδα θα ρθω για καφε - και θα φερω το Mario Party 9 να γινει χαμος :)
 
Τα περισσότερα δεν τα έχω αγγίξει, αλλά σίγουρα Borderlands 2, είναι το μόνο που περίμενα με αγωνία και είναι πολύ καλό, καλύτερο από το πρώτο Borderlands σε κάθε επίπεδο.

Μιλάμε για 120 ώρες μετρημένες so far, το κόλημα FPS-RPG looting, ξαναπαίζω με δεύτερο χαρακτήρα, ξανά playthrough, και δεν έχω δει ακόμα τα DLC καν (ένας εξτρά χαρακτήρας και 2 καινούρια campaigns).

Κόλλημα. Αν δεν παίζω Amstrad παίζω αυτό!
 
Dark Souls φυσικά... το πιο καθαρόαιμο hardcore παιχνίδι, για gamers μέχρι το κόκκαλο όχι αστεία...
 
Ειναι δεδομενο οτι δεν με καλυπτει η λιστα γιαυτο και εννοοιται οτι ψηφιζω αλλο.
 
Guild Wars 2 οπότε το άλλο ψήφισα :)
 
Προβλέπω ότι θα είναι ντέρμπι, αλλά στο τέλος θα επικρατήσει το... "Άλλο"! ;) :P
 
dishonored φυσικά...δεν φτάνουν μόνο τα γραφικά όπως στο black ops 2 για να είσαι κορυφαίος. Η επιλογή μου είχε άριστο σενάριο, μυστηριακό μαζί με την δυνατότητα να το τελειώσεις δίχως να σκοτώσεις κανέναν. Ευχάριστη προσθήκη τα εναλλακτικά φινάλε που άλλωστε είχε και το black ops! Σε μένα πάντως δεν αρεσε το borderlands 2!
 
Χτες εριξα μια ματια στο FarCry3. Κριμα που δεν προλαβε να μπει στη λιστα (το αναφερω ενεκα τυψεων). Εξαιρετικα γραφικα (το ειδα σε 360) αλλα γονατιζει ολα τα συγχρονα PC

far-cry-3-test-gpus-13ir6i.jpg

Επισης φοβερο με τιμονακι ειναι και το F1-2012.

Φυσικα το HALO4 ειναι το αδιαμφισβητητο GOTY της χρονιας...
 
Η επιλογη Αλλο ειναι και παλι το Halo,απλως οταν το'γραφε ειχε τα ελληνικα στο πληκτρολογιο,φυσικα η ικανοποιηση του παραμενει η ιδια.
 
Πίσω
Μπλουζα