Καλώς σας βρήκα

SMUGGLER_75

RetroNoob
Joined
27 Σεπ 2022
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
10
Έχω καιρό να γραφτώ σε Φόρουμ ή γενικά να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο, το όνομα μου είναι Στέλιος.

Ο λόγος που γράφτηκα και είμαι κοντά σας είναι μια τυχαία αναζήτηση στο Google πάνω στο θέμα της ΕΛ.ΑΣ. Πριν το 1978. Τι θέλω να πω με αυτό ασχολούμαι με την δημιουργία αυτοκολλητων για το Gran Turismo και θέλω να φτιάξω αυτοκόλλητο με το σήμα της Ελληνικής Χωροφυλακης, αν μπορούσατε να με κατευθύνετε σε κάποιο τοπικ που να υπάρχει κάτι σχετικό θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Welcome!

Αυτός στο άβαταρ είσαι εσύ; Βλέπω στο κράνος το σήμα του Gran Tourismo ή κάνω λάθος; :)

Δεν νομίζω να επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις το σήμα της χωροφυλακής. Πιστεύω ότι πρέπει πρώτα να το ψάξεις νομικά καθώς μπορεί να ισχύει το ίδιο ακριβώς με το να χρησιμοποιήσεις το σήμα της ΕΛ.ΑΣ (ακόμα και σε αυτοκόλλητα) σε κάποιο παιχνίδι όπως το Gran Tourismo.

Θεωρούνται σήματα/εθνόσημα που ανοίκουν σε υπηρεσίες του ελληνικού κράτους. Βέβαια της χωροφυλακής είναι πια ιστορικό σήμα της υπηρεσίας αλλα και πάλι αυτό δεν λέει κάτι.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Welcome!

Αυτός στο άβαταρ είσαι εσύ; Βλέπω στο κράνος το σήμα του Gran Tourismo ή κάνω λάθος; :)

Δεν νομίζω να επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις το σήμα της χωροφυλακής. Πιστεύω ότι πρέπει πρώτα να το ψάξεις νομικά καθώς μπορεί να ισχύει το ίδιο ακριβώς με το να χρησιμοποιήσεις το σήμα της ΕΛ.ΑΣ (ακόμα και σε αυτοκόλλητα) σε κάποιο παιχνίδι όπως το Gran Tourismo.

Θεωρούνται σήματα/εθνόσημα που ανοίκουν σε υπηρεσίες του ελληνικού κράτους. Βέβαια της χωροφυλακής είναι πια ιστορικό σήμα της υπηρεσίας αλλα και πάλι αυτό δεν λέει κάτι.

Αυτό το λινκ που έβαλες δεν έχει σχέση με αυτό που λες
 
Κάπου ανέφερε για τα σήματα/εθνόσημα και για αυτό έβαλα το link. Αύριο θα το ξαναδώ μήπως έβαλα λάθος νομοθεσία. θα επανέλθω.

καλώς ήρθες Στέλιο και καλή διαμονή! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κάπου ανέφερε για τα σήματα/εθνόσημα και για αυτό έβαλα το link. Αύριο θα το ξαναδώ μήπως έβαλα λάθος νομοθεσία. θα επανέλθω.

καλώς ήρθες Στέλιο και καλή διαμονή! :)
Μιας και μου θύμισες για ποιο λόγο σταμάτησα να ασχολουμε με φόρουμ, το ονοματάκι σου.?
Να ξέρω με ποιον ή ποια μιλάω;
 
Πίσω
Μπλουζα