Καραμέλες ΜΕΖ

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
920
Καραμέλες τελίτσες της ΜΕΖ. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου, καθώς και έπαιζες και έτρωγες και έκανες πλουσιότερο τον οδοντίατρό σου:biglaugh:. Η φωτογραφία έχει χρονολογία 1991 πάντως, που σημαίνει ότι κυκλοφόρησαν στις αρχές της δεκαετίας του 1990.

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ηταν συσκευασμενες οπως τα χαπια και η αισθηση τους οπως αυτα...Νομιζω πως κατι θυμαμαι
 
ΜΕΖ ηταν η ΡΕΖ; η μιλαμε για αντιγραφη;; :Ρ
 
Rakeesh είπε:
ΜΕΖ ηταν η ΡΕΖ; η μιλαμε για αντιγραφη;; :Ρ
Τις PEZ θυμάμαι,που κυκλοφορούσαν με κεφάλι από Flinstones και αντί για σώμα είχαν ένα κίτρινο πλαστικό γεμάτο με καραμέλες!Ακόμα κυκλοφορούν,με άλλες φιγούρες!
 
Αν θυμαμαι καλα υπηρχαν οντως ΜΕΖ οι οποιες ηταν αντιγραφη των ΡΕΖ, και μαλιστα υπηρχαν και σε γευση ουζου.
 
Ναι, τα ΜΕΖΑΚΙΑ ήταν πολύ πολύ παλιά. Θυμάμαι να τα είχα δει σε κάποιο αφιέρωμα για παλιές διαφημίσεις... Οι PΕΖ πάντως, φαίνονται εδώ (εξ Αγγλίας...)

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το 1988 είχε γίνει ένας διαγωνισμός από τις καραμέλες PEZ. Και σε αυτόν μόνο τα συμπληρώματα έμειναν... δεν τον έστειλα, αλλά δεν πίστευα ότι θα έβγαινα και στην κλήρωση.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέντες ΜΕΖ πάντως, κυκλοφορούν ακόμα...Τις βρήκα και τις εχω ποστάρει στο "Φωτογραφίες ρετρό γεύσεων"
 
Aγαπημενες μου ηταν οι γαλαζιες ΜΕΖ με γευση ουζο. Οι ΜΕΖ ηταν αντιγραφη αλλα λιγο μεγαλυτερες σε μεγεθος απο τις PEZ και ετσι δεν εμπαιναν στα Dispenser
 
Penny είπε:
Μέντες ΜΕΖ πάντως, κυκλοφορούν ακόμα...Τις βρήκα και τις εχω ποστάρει στο "Φωτογραφίες ρετρό γεύσεων"
Πού μπορουμε να βρουμε καραμέλες ΜΕΖ ??


joe είπε:
Aγαπημενες μου ηταν οι γαλαζιες ΜΕΖ με γευση ουζο. Οι ΜΕΖ ηταν αντιγραφη αλλα λιγο μεγαλυτερες σε μεγεθος απο τις PEZ και ετσι δεν εμπαιναν στα Dispenser
Και εμέναν αυτες ήταν οι αγαπημενες μου οι γαλάζιες ΜΕΖμε γεύση ούζο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήμουν ο μόνος που δεν του άρεσαν αυτές με τη γεύση ούζο: Γενικά το ούζο στις καραμέλες είναι κάπως νομίζω.
 
Πίσω
Μπλουζα