Καραμέλες σκελετοί σε φερετράκια!!!!

DoctorGalifrean

RetroMaNiaC
Joined
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
544
Αντιδράσεις
34
Τις θυμαστε;;; Ηταν ασπρες οπως οι ΡΕΖ αλλα ειχαν σχημα διαφορων οστων και κρανιου (δεν ηταν πολλες ωστε να συναρμολογουν πληρη σκελετο, το ειχα δοκιμασει) και ηταν μεσα σε μικρα φερετρα διαφορων χρωματων. Θυμαμαι εντονα πορτοκαλι και πρασινο φερετρο!!

Ποιος σκεφτηκε τετοια ιδεα;;; Παντως αν θυμαμαι καλα, δεν πρεπει να εμειναν για πολυ καιρο στα ψιλικατζιδικα.
 
Θα φώναζε ο Άνθιμος της εποχής λογικά :lol:
 
Αν τις βγαζανε σημερα, θα ηταν πρωτο θεμα στις ειδησεις μαζι με την Τζουλια.....
 
Νομίζω πως αυτές εδώ λες:

picture.php


Πλάκα έχουν, αλλά εγώ δεν τις θυμάμαι...
 
Αυτες πρεπει να ειναι!! Με τη διαφορα οτι δεν θυμαμαι να ηταν πληρης ο σκελετος (καλα, μπορει να ειχα φαει και μερικες πριν δοκιμασω να τον φτιαξω) αλλα αυτο που θυμαμαι καλα ειναι οτι τα φερετρακια δεν ηταν διαφανα. Παντως ναι, αυτες εννοω. Εισαι τελειος!
 
πρωτη φορα τις βλεπω αλλα τα σπανε χαχαχαχαχχαχαχα
 
Δεν είναι λίγο freaky για παιδάκια αυτά τα ζαχαρωτά;;;

Αλλα ετσι οπως τα βλεπω :dribble: γιαμ...γιαμ... μου έρχεται να τα φάω άλλα υπάρχει ένα μικρο πρόβλημα....

Να φάω το πόδι η' το κεφάλι ;; :D

Τα θυμάμαι να τα πουλάνε σε ζαχαροπλαστεία και να τα λιμπίζομαι αν και με φόβιζαν λίγο και πίστευα (με το μυαλουδακι μου τότε :) ) πως ήταν μαγικά και ότι εάν τα φάω θα πάθω κακό λόγω του ότι είχαν σχέση με φέρετρο και σκελετούς... Αν και το πολύ πολύ που θα πάθαινα θα ήταν λίγο τερηδόνα :)
 
τι μου θύμισες!!!

για μια περίοδο έπαιρνα πολύ συχνά πιτσιρικάς! , θυμάμαι είχε γίνει θέμα στο σχολειό μου!
 
για τι εποχή μιλάμε περίπου?
 
θα ήθελα να...συγχαρώ αυτόν που σκέφτηκε αυτή τη λιχουδιά...πότε είχαν κυκλοφορήσει; Δεν θυμάμαι το προιόν...
 
Για νεκροφιλους προοριζονταν; Γιατι δεν το χωραει ο νους μου οτι τις αγοραζαν παιδακια.
 
Σαν κάτι να θυμάμαι κι εγώ...και όντως τις θυμάμαι αδιάφανες τις κάσες αλλά χρωματιστές. Και ψάχνοντας βρήκα και τις παρακάτω μάλλον Αμερικάνικης προέλευσης του 1993 που είχαν βγει την περίοδο του Halloween. Πάντως σαν ιδέα ήταν συναρπαστική (τουλάχιστον για εμένα όταν ήμουν πιτσιρικάς)

CC_Mr-Bones-reproduction-display-box-with-coffin-candy-containers1-960x1024.jpg

CC_Fleer-Mr.-Bones-candy-display-box-1970s.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα