Κατάλογοι Nintendo...

serros

RetroN00b
Joined
24 Ιαν 2017
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
3
Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς πόσα καταλογάκια είχε βγάλει η Nintendo μέσω της Itochu Hellas πριν δώσει την αντιπροσωπεία στην Nortec; Βρήκα μια φωτογραφία στο διαδίκτυο που έχει δύο (τα θυμόμουν από μικρός, τα είχα αλλά τα έχασα). Αυτόν που είναι στα δεξιά (τον μικρό σε σχήμα) τον ξαναβρήκα εδώ στο RetroManiax, κάποιος είχε την καλοσύνη να τον σκανάρει. Μήπως κάποιος έχει στην κατοχή του κι αυτόν που είναι στα αριστερά; Θα του ήμουν απίστευτα ευγνώμων αν τον έχει και τον σκανάρει, για κάποιους ίσως έιναι ένα σκουπίδι αλλά έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα το συγκεκριμένο έντυπο...

NintendoClub.jpg
 
Εγώ έχω τρία καταλογάκια από Itochu. Τα δύο της φωτογραφίας και άλλο ένα του 96-97 το οποίο το είχα σκανάρει. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ:

http://www.mediafire.com/file/6f0osg5a22gbu1j/Ncatalog2.rar/file

To καταλογάκι στα αριστερά το έχω αλλά δεν το είχα σκανάρει τότε και δυστυχώς δεν έχω πια σκάνερ. Πάντως θυμάμαι που ήθελα να τα σκανάρω και τα τρία αλλά το συγκεκριμένο δεν το έκανα (σκάναρα τα άλλα δύο) γιατί κάποιος το είχε ήδη κάνει. Αν ψάξεις καλύτερα στο forum ίσως να το βρεις, είμαι 99% σίγουρος ότι υπάρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ έχω τρία καταλογάκια από Itochu. Τα δύο της φωτογραφίας και άλλο ένα του 96-97 το οποίο το είχα σκανάρει. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ:

http://www.mediafire.com/file/6f0osg5a22gbu1j/Ncatalog2.rar/file

To καταλογάκι στα αριστερά το έχω αλλά δεν το είχα σκανάρει τότε και δυστυχώς δεν έχω πια σκάνερ. Πάντως θυμάμαι που ήθελα να τα σκανάρω και τα τρία αλλά το συγκεκριμένο δεν το έκανα (σκάναρα τα άλλα δύο) γιατί κάποιος το είχε ήδη κάνει. Αν ψάξεις καλύτερα στο forum ίσως να το βρεις, είμαι 99% σίγουρος ότι υπάρχει.
Πρώτα απ' όλα σε χιλιοευχαριστώ για την απάντησή σου! Έψαξα και βρήκα το αντίστοιχο thread (έχει τον τίτλο: (Κατάλογος) Προϊόντα Nintendo 1993-1994 της Itochu) αλλά για κακή μου τύχη το link είναι νεκρό, μου έρχεται να σκάσω από την στεναχώρια μου! Δεν ξέρεις πόσα χρόνια το έψαχνα, όταν ήμουν μικρός και δεν είχα λεφτά για να αγοράσω τα παιχνίδια, χάζευα τις φωτογραφίες με τις ώρες, ταξίδεψα δεκαετίες πίσω και μόνο που είδα την φωτογραφία.... Είδα ότι στο συγκεκριμένο thread έχεις κάνει κι ένα post, αν το κατέβασες και το έχεις ακόμα παίζει να το ανεβάσεις; Συγγνώμη αν σε ζαλίζω, αλλά αν είσαι κι εσύ παιδί των '80s όπως κι εγώ τότε θα με νιώθεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ό, τι και να πω είναι λίγο, με έκανες πολύ χαρούμενο, χίλια ευχαριστώ και πάλι.Ευχομαι να μπορούσα να σου το ανταποδώσω έμπρακτα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σε ενημερώσω πως αν σε ενδιαφέρουν κόμικς της δεκαετίας των '80s (κι όχι μόνο) είμαι uploader στο site arxeiokomikgr, μπες και κατέβασε ό,τι σου αρέσει! Και πάλι ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σαι καλά. Θα επισκεφτώ και το site που λες σίγουρα, ευχαριστώ.
 
Πίσω
Μπλουζα