Κατάλογος Sega Saturn της Zegetron

johnny_salonica

RetroActive
Joined
21 Μάρ 2008
Μηνύματα
297
Αντιδράσεις
17
Ο παρακάτω κατάλογος μου είχε σταλεί το 1995 απο ένα videogames club που είχα γραφτεί. Είχα Master System όταν έπεσε στα χέρια οπότε καταλαβαίνετε το πολιτισμικό σόκ που έπαθα όταν τοv ξεφύλλιζα. Όλα τα παιχνίδια φάνταζαν μαγικά στο παιδικό μυαλό μου. Σκεφτόμουν οτι δεν θα το αποκτήσω ποτέ αλλά ευτυχώς αυτό έγινε 2 χρόνια αργότερα.

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


almbum http://www.retromaniax.gr/vb/member/1793-johnny_salonica/media
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγω το ιδιο φυλαδιο εχω..Καλα τι πλακα ειχα παθει τοτε με αυτο το φυλαδιο.Το χαζεβα κανονικα.Το saturn φανταζοταν απομακρο ονειρο αλλα τελικα το πηρα μετα απο πολους μηνες οικονομιας απο το χαρτζηλικη του σχολειου.Μηλαμε για ερωτας...καθομουν νηστικος στο σχολειο ολη μερα για να ριξω το 500 ρικο στον κουμπαρα...ΑΧ.
 
Η εισαγωγή στο Panzer dragoon όλα τα λεφτά "Απλά, αυτό το παιχνίδι είναι άπιαστο και μοναδικό."

:D

Ευχαριστούμε για το upload Johnny! :thanx2:
 
Μας εστειλες καμποσα χρονια πισω!
 
Μας πόρωσες πρωινιάτικα...
 
Το είχα και εγώ αυτό το φυλλάδιο...τι εποχές θύμισες αδελφέ..... :D
 
Θυμαμαι που ειχε φερει το φυλλαδιο καταστημα της περιοχης μου. Οταν ζητησα να το παρω, μου το αρνηθηκαν λεγοντας μου "Καλυτερα να το παρει καποιος που ενδιαφερεται να παρει το μηχανημα"

Τελικως πηρα το μηχανημα, απλα οχι απο αυτους :)

Ευχαριστω johnny_salonica για της αναμνησεις!

Υγ. Τα περισσοτερα αντικειμενα του φυλλαδιου, ειτε δεν ηρθανε καθολου, ειτε σε πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ περιορισμενα αντιτυπα, δηλαδη τα εβρισκες στην καλυτερη περιπτωση το πρωτο εξαμηνο κυκλοφοριας. Αθανατες Ελληνικες αντιπροσωπειες..
 
Getta Robo είπε:
Θυμαμαι που ειχε φερει το φυλλαδιο καταστημα της περιοχης μου. Οταν ζητησα να το παρω, μου το αρνηθηκαν λεγοντας μου "Καλυτερα να το παρει καποιος που ενδιαφερεται να παρει το μηχανημα"
Ένα φυλλάδιο είχαν όλο κι όλο; :p
 
johnny_salonica είπε:
Σκεφτόμουν οτι δεν θα το αποκτήσω ποτέ αλλά ευτυχώς αυτό έγινε 2 χρόνια αργότερα.
Ακόμα μετανιώνεις την ώρα και την στιγμή φαντάζομαι. :p

Ωραίο upload πράγματι σε πάει πίσω. Κάπου έχω και μερικά για Gameboy Color και Nintendo 64, εαν τα βρω θα ανεβάσω scans.
 
Εγώ παιδιά θυμάμαι ένα λευκό με CG αισθητική και πολλά πολλά κυβάκια. Δεν θυμάμαι πότε ήρθε στα χέρια μου αλλά θυμάμαι το πήρα απο τα Continental. Αν κάποιος κατάλαβε τι λέω και το έχει ας το ανεβάσει. Κατα τα άλλα έχω ακόμα καταλογάκια που βρήκα μέσα σε παιχνίδια μαζί με τα βιβλιαράκια.
 
Πολύ ωραίος κατάλογος και δεν τον ήξερα. Είναι διαφορετικός από αυτός που αναφέρω στο θέμα εδώ. Αν γίνεται johnny_salonica να τον έκανες ένα zip να τον κατεβάζαμε και αυτόν...

EDIT: "Δεν μπορείς να νικήσεις αυτό το σύστημα". Τι νόημα έχει αυτή η ατάκα; Γιατί, μήπως θα παλέψω με το Saturn; Μετά το "Ο καλύτερος νίκησε" η Sega ξανά μιλάει για νίκες. Έμμονη ιδέα φαίνεται τότε να νικήσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είχε τύχει να το δω ποτέ το συγκεκριμένο φυλλάδιο, πολύ ενδιαφέρον!
 
johnny19818 είπε:
Πολύ ωραίος κατάλογος και δεν τον ήξερα. Είναι διαφορετικός από αυτός που αναφέρω στο θέμα εδώ. Αν γίνεται johnny_salonica να τον έκανες ένα zip να τον κατεβάζαμε και αυτόν...
EDIT: "Δεν μπορείς να νικήσεις αυτό το σύστημα". Τι νόημα έχει αυτή η ατάκα; Γιατί, μήπως θα παλέψω με το Saturn; Μετά το "Ο καλύτερος νίκησε" η Sega ξανά μιλάει για νίκες. Έμμονη ιδέα φαίνεται τότε να νικήσει...
Με δεξί κλικ μπορείς να σώσεις τα σκανς. Μήπως βρήκες τον άλλο κατάλογο του Saturn στον οποίο αναφέρεσαι; Δεν μπορώ να τον θυμηθώ με τίποτα. Όσο για τα σλόγκανς, ναι η Sega (ή η Zegetron;) έδειχνε αρκετά επιθετική σε σημείο να απορούσα αν θα έπρεπε να πάρω την κονσόλα ή είμαι πολύ λίγος για αυτήν. :D
 
johnny_salonica είπε:
Μήπως βρήκες τον άλλο κατάλογο του Saturn στον οποίο αναφέρεσαι; Δεν μπορώ να τον θυμηθώ με τίποτα. Όσο για τα σλόγκανς, ναι η Sega (ή η Zegetron;) έδειχνε αρκετά επιθετική σε σημείο να απορούσα αν θα έπρεπε να πάρω την κονσόλα ή είμαι πολύ λίγος για αυτήν. :D
Δυστυχώς όχι φίλε johnny. Είναι στο πατρικό αλλά όσο κι αν έψαξα το Πάσχα που πήγα δεν το βρήκα. Παίζει να τον έχω πετάξει κιόλας.

Γέλασα πολύ με το σχόλιο σου για τη Sega.
 
Οι εικόνες στο 1ο ποστ δε φαίνονται :(
 
johnny19818 είπε:
Οι εικόνες στο 1ο ποστ δε φαίνονται :(

Έγινε αποκατάσταση. Aν "πέσετε" και σε άλλα τέτοια θέματα με "νεκρές εικόνες" ειδοποιείστε με να τις αποκαταστήσω. Ευχαριστώ :)

Υγ. Τα 2 τελευταία ποστ θα διαγραφούν σε λίγο.
 
Photo CD, VCD, πόσο πρωτοποριακά ήταν για την εποχή πριν το DVD. Πολλά υποσχόμενη κονσόλα με φοβερά δισδιάστατα παιχνίδια που δυστυχώς έφαγε χώμα πολύ γρήγορα. :(
 
Πίσω
Μπλουζα