Κατόψεις αυτοκινήτων

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Κοντεύω να σκάσω ... Ψάγνω απεγνωσμένα να βρω κατόψεις αυτοκινήτων και ιδιαίτερα για Audi και Mercedes . Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό ;
 
Εγώ μαζεύω τα πάντα απο Citroen DS, GS (έχω δύο ολόκληρα), 2CV

Άσχετο μεν, αλλά γιατί όχι εδώ;
 
στην φρατζι θα βρεις έχουν και τροπετα και οτι ανταλλακτικό γενικά θες...

ρε εξηγήστε μας και εμάς γιατί πράγμα μιλάτε να βάλουμε ένα χεράκι μπας και βρούμε τίποτα να βοηθήσουμε δηλαδή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι εννοείς κάτοψη; Φωτογραφίες από ψηλά συγκεκριμένων μοντέλων ή τα σχέδια τους;

Έχεις γκουγκλίσει σχετικά;
 
Ακριβώς spyros_s ! Θα τα ήθελα όπως φαίνονται από επάνω (αν και μερικές όψεις δεν θα με χάλαγαν) . Το έχω ψάξει με τον Γούγλη , αλλά όλες οι φωτογραφίες είναι από μαγαζιά που πουλάνε αυτοκίνητα , οπότε οι φωτογραφίες είναι διαγώνιες (δεν φαίνονται ούτε από μπροστά ούτε από τα πλάγια και ούτε φαίνονται από επάνω) ... :cry:
 
iliekater είπε:
Κοντεύω να σκάσω ... Ψάγνω απεγνωσμένα να βρω κατόψεις αυτοκινήτων και ιδιαίτερα για Audi και Mercedes . Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό ;
Δοκίμασες να ψάξεις αν υπάρχουν 3D Blocks του AutoCAD από τις μάρκες αυτές;
 
εσύ αναζητάς το...εικαστικό κομμάτι της αυτοκίνησης που όμως δεν πληρώνει :)

Όπως καταλαβαίνεις κανείς δεν αγοράζει αυτοκίνητο βλέποντας το από ψηλά οπότε και κανείς δεν το διαφημίζει έτσι. Τέτοιες μπορεί αν βρεις μόνο από κάποιο φανατικό οπαδό φίρμας στα διάφορα φόρουμ ή σπανιότερα σε διαφημιστικά φυλλάδια εταιρειών σαν εκείνα που μοιράζουν σ' εκθέσεις αυτοκινήτων. Αναζητείς φώτο από νέα μοντέλα ή κλασσικά;
 
Όχι ενδιαφέρομαι για νέα , από 1990 έως σήμερα .

Alucard , πού θα μπορούσα να βρω blocks με τέτοια αυτοκίνητα ;
 
starsky γίνομαι σκλάβος σου ! Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ότι χρειαζόμουνα ! ΑΝ ξέρεις και άλλα παρόμοια sites , πέσε μου .

Σε ευχαριστώ πολύ !
 
χαιρομαι που σε βοηθησα :)

εγω αυτα κυριως γνωριζω,αν χρησιμοποιησεις παντως τη λεξη blueprints συν το μοντελο που σε ενδιαφερει ,φανταζομαι θα βρεις και αλλα που δεν εχω υποψη μου.

α,ισως και αυτα:

http://smcars.net/forums/

http://www.tutorials3d.com/eng/blu_index.asp
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα