Κολάζ με φώτο από περιοδικά...

gomfaios

Retro Member
Joined
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
49
αν και ηταν εξωσχολικη δραστηριοτητα ηταν μια απο τις αγαπημενες μου ασχολιες για πολλα απο τα παιδικα-εφηβικα χρονια της ζωης μου...

θεματολογια: ταινιες,ηθοποιοι,τοπια,μοντελα της εποχης... κτλ.μεσα απο τις εικονες διαφορων περιοδικων(συνηθως τηλεοπτικων)που πεφτανε στα χερια μου

τα συνεργα του φονου:ψαλιδι,τετραδιο,κολλα

συντομα θα προσθεσω και το αναλογο φωτογραφικο υλικο αν θελετε...
 
Φυσικα και θελουμε :)

Και εγω ειχα ξεκινησει κατι τετοιο, ωστοσο ειτε επειδη ημουν πολυ τεμπελα ειτε επειδη δεν αγοραζα συχνα περιοδικα (σπανια θα ελεγα) περιοδικα τετοιου ειδους (περα απο καντυ και μικυ μαους) δεν κατορθωσα να φτιαξω ενα τετοιο κολαζ
 
ενα μικρο δειγμα απο τα κολαζ που εκανα πριν πολλα χρονια,μου αρεσε να παιρνω διαφορες φωτογραφιες και να τις συνθετω...

ακομη σημερα οταν βλεπω καμοια καλη φωτογραφια σε περιοδικο μου ρχεται να παρω το ψαλιδι!!!

13443.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά ήταν δουλειά της αδερφής μου καθότι είχε μεγαλύτερη καλλιτεχνική έφεση απ'ότι εγώ :p . Έτσι, θυμάμαι κι εγώ τετράδια με φώτο από χαρακτήρες της σειράς Τόλμη και Γοητεία αλλά και Μπέβερλυ Χιλς.
 
Μια αγαπημένη μου ασχολία στο σπίτι στη νηπιακή ηλικία ήταν να παίρνω περιοδικά και να κόβω εικόνες που μου αρεσαν με ψαλίδι, δεν θυμάμαι αν τις κολλούσα σε χαρτόνι και έκανα κολάζ...

Αργότερα κολλούσα εικόνες από τραγουδιστές και ηθοποιούς που μου άρεσαν σε τετράδιο. Επίσης στο Γυμνάσιο στο μάθημα της Οικιακής Οικονομίας (Α-Β Γυμνασίου) κολλούσα σε μεγάλα φύλλα ντοσιέ (μεγέθους Α4) εικόνες από διάφορα τρόφιμα (από διαφημιστικά φυλλάδια σουπερμάρκετ) και είχα φτιάξει τις ομάδες τροφίμων.
 
Πίσω
Μπλουζα