Κουίζ μνήμης : "του 'ρθε κατακέφαλα"

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.942
Οπως ειχε αναφερθει στο σχετικο κουιζ σημερα θα κανουμε ενα μικρο τεστ μνημης για να δουμε ποιος το παρακολουθουσε :flower:

Οπου βλεπετε " ________ " θα συμπληρωνετε τον τιτλο της ταινιας(αναλογα με τις "________ " τοσες θα ειναι και οι λεξεις του τιτλου που πρεπει να προσθεσετε)

Ξεκιναμε λοιπον:

1.Στην ταινια "Γοργονες και μαγκες" τι κανει ο Χρονης Εξαρχακος και του ερχεται κατι στο κεφαλι;Τι ειναι αυτο;

2.Στην ταινια "3 κοριτσια απ την Αμερικα" ενας λουομενος κατι παθαινει,τι και ποιος φταιει; (στις πολλαπλες επιλογες ειναι το ονομα του φταιχτη)

α)Γκιζελα Νταλι

β)Αντρεας Μπαρκουλης

γ)Γιαννης Μαλουχος

δ)Μαρια Πανταζη

3.Στην ταινια " ________ ________" τι πεταξε η Γκελυ Μαυροπουλου σε καποιον ενοχλητικο;

4.Τι συμβαινει τη στιγμη που ακουγεται απ το γραμμοφωνο "το νυφικο σου φορεμα" και σε ποια ταινια;

5.Ο Γιαννης Βογιατζης τι "δωρακι" δεχεται απ τον Κωστα Βουτσα στην ταινια "Οι θαλασσιες οι χαντρες";

6.Στην ταινια "Αντρας ειμαι ________ ________ ________ ________ ________ κανω" τι παθαινει καποιος που ενοχλει μια κοπελα;Για ποια προκειται;

α)Σασα Καζελη

β)Βουλα Χαριλαου

γ)Ζωη Κουρουκλη

δ)Κατερινα Γωγου

7.Τι κανει η Ελενιτσα στον κυριο Κοκοβικο και σε ποια ταινια;

8.Στην ταινια "Λιγο ________ _______" τι ριχνει ο Γιαννης Γκιωνακης στον Αντρεα Μπαρκουλη;

α)τσαντα

β)παγωτο

γ)τιποτα

δ)νερο

9.Στην ταινια "Οι σκανδαλιαρηδες" τι πεφτει στο κεφαλι του Τακη Μηλιαδη; Ποιος φταιει;

α)Κλεο Σκουλουδη

β)Ποπη Λαζου

γ)Νικος Σταυριδης

δ)Γιαννης Γκιωνακης

10.Στην ταινια "Πισω ________ σ ________ ________ " κατι πεφτει απο απροσεξια ποιανου; στο κεφαλι του Γιαννη Γκιωνακη.Τι ειναι αυτο;

11.Σε ποια ταινια πεφτει κατι στο κεφαλι του Θαναση Βεγγου κι εκεινος παθαινει αμνησια;Για ποιο αντικειμενο προκειται;

12.Στην ταινια "Ο νανος ________ ________ ________ ________ " τι ριχνει η Δεσποινα Στυλιανοπουλου στον Αλεκο Ζαρταλουδη;

13.Στην ταινια "Η ________ ________ ________ ________ " τι πετανε η Αγλαΐα και ο Σωτηρης στον παππου τους;

14.Στην ταινια "Πολυτεχνιτης ________ ________ " ενας σερβιτορος (ποιος); ριχνει κατι στο Βασιλακη Καΐλα (τι);

15.Στην ταινια "Ενας ________ ________ " ο Κωστας Βουτσας τι κανει στο προϊσταμενο του(ποιος ειναι);

16.Στην ταινια "________ ________ " τι πεταει ο Θανασης Βεγγος στο κεφαλι του καφετζη για να μην κοιταζει τα ποδια της Ελενης Ανουσακη;

17.Σε ποια ταινια πετυχαινουν 2 φορες το Ζαννινο με πεταλο αλογου;ποιος φταιει;

18.Στην ταινια "Ο Θανασης ,________ ________ ________ ________ ________ " τι ριχνουν τα παιδια και ποιον "πετυχαινουν";

19.Στην ταινια "________ ________ ________ ________ "η Μιρελλα Τσαρου τι ριχνει στο κεφαλι του Αντρεα Μπαρκουλη;

20.Ο Αλεκος Τζανετακος στην ταινια "Ο ________ ________ ________ ________ " τι ριχνει στο Βασιλη Μαυροματη την ωρα που κοιμαται;

21.Στην ταινια "Ενας ________ με ________ " με τι λερωνει το αφεντικο του ο Γιαννης Μαλουχος;

α)μπατανοβουρτσα

β)λασπη

γ)μπογια

δ) α. και γ.

22.Στην ταινια "Ξυπνα ________ ________ " με τι πετυχαινουν το Γιωργο Παντζα στο κεντρο διασκεδασης;

α)μικροφωνο

β)δισκο

γ)τηγανι

δ)καρεκλα

23.Τι κανει η Ερρικα Μπρογιερ στο Χρονη Εξαρχακο και σε ποια ταινια;

24.Στην ταινια "Το ________ " τι πεταει η Αλικη και σε ποιον;

25.Στην ταινια "Χαρουμενο ________ " τι "πετυχαινει" πρωτα το Βασιλη Αυλωνιτη;

26.Τι "προσφερει" ο Θανασης Βεγγος στην ταινια "Δικτατωρ ________ ________ ";

27.Τι πεταει η Ρενα Βλαχοπουλου στον Αντρεα Μπαρκουλη στην ταινια "________ Ρενα";

28.Ποιο αλλο αντικειμενο "δεχεται" κατακεφαλα ο Αντρεας Μπαρκουλης στην παραπανω ταινια και απο ποιον;

29.Στην ταινια "________ ________ " τι ριχνει ο γειτονας στον Κωστα Πρεκα;

30.Τι ριχνει ο Φραγκισκος Μανελλης και σε ποιον πριν τον ξυρισει στην ταινια "Απο ________ σε ________ ";

α)σαπουναδα

β)καταβρεχει με ποτιστηρι

γ) α. και β.

δ)πετσετα
 
Κατερίνα μη μου πεις ότι είσαι δασκάλα
 
Εγώ χαλιέμαι διότι δεν μπορώ να παίξω! :)

Δηλαδή, δεν θα παίξω τίμια - δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλέψω!

Θα τα δω όμως πιο προσεκτικά κι αν δω κάτι που να ξέρω από μόνη μου, τότε θ' απαντήσω! :)
 
πώς γινεται να "κλεψεις" Μαριανα; αφου "εξαφανιστηκε" το κουιζ με τις λυσεις,προς το παρον

ελπιζω καποιος να ξεκινησει να δινει απαντησεις,τουλαχιστον αυτοι που εκαναν καποιο ποστ δε γινεται να μη θυμουνται ουτε αυτα που εγραψαν οι ιδιοι ;)
 
Δυστυχώς, εγώ μπορώ να "κλέψω"! :diablotin:

Άστο, θα δω αν έχω μεγαλώσει αρκετά για να παίξω τίμια! Αν όχι, απλά δε θα παίξω! :D
 
Πίσω
Μπλουζα