Κουίζ 0040

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
249.Ποιος απο τους παρακατω πρωταγωνιστες του ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ θα παρει μερος στον καινουριο ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ?

α. Σμαράγδα Καρύδη β.Ζετα Μακρυπουλια γ.Ελισαβετ Κωνσταντινιδου δ.Μιχαλης Μαρινος

2005fd7.jpg


250.Μα, παμε καλα? Η Μαρθα Βουρτση ή ο Νίκος Ξανθοπουλος εχει παιξει σε σειρα του Κουτσομυτη??? Ποιος απο τους δυο? (και σε ποια σειρα?)

61173678fx7.jpg


251.Ποιος ρολος συνδεει τηλεοπτικα την Μιμη Ντενιση και τη Ζετα Μακρυπουλια? (εκτος απο το ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ)

16853159rb8.jpg


252.Η Ρέινα Εσκενάζι απο το 1992 μεχρι σημερα εχει σκηνοθετησει πολλες επιτυχημενες δραματικες σειρες . Αναφερετε οσες μπορειτε περισσοτερες απο αυτες!
 
ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

249.Ποιος απο τους παρακατω πρωταγωνιστες του ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ θα παρει μερος στον καινουριο ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ?

α. Σμαράγδα Καρύδη β.Ζετα Μακρυπουλια γ.Ελισαβετ Κωνσταντινιδου δ.Μιχαλης Μαρινος

α. και β.

250.Μα, παμε καλα? Η Μαρθα Βουρτση ή ο Νίκος Ξανθοπουλος εχει παιξει σε σειρα του Κουτσομυτη??? Ποιος απο τους δυο? (και σε ποια σειρα?)

Η ΜΑΡΘΑ ΒΟΥΡΤΣΗ στον ΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟ ΟΥΡΑΝΟ

251.Ποιος ρολος συνδεει τηλεοπτικα την Μιμη Ντενιση και τη Ζετα Μακρυπουλια? (εκτος απο το ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ)

Η Ζέτα Μακρυπούλια έχει αναλάβει στον καινουριο Γιούγκερμαν τον ρόλο της Ντάινα που υποδυθηκε η Μιμη Ντενιση στο πρωτοτυπο. (λιγο γκαντεμης ο ρολος ή ιδεα μου?)

252.Η Ρέινα Εσκενάζι απο το 1992 μεχρι σημερα εχει σκηνοθετησει πολλες επιτυχημενες δραματικες σειρες . Αναφερετε οσες μπορειτε περισσοτερες απο αυτες!

@@@ΓΥΝΑΙΚΕΣ 1992

@@@ΓΟΒΑ ΣΤΙΛΕΤΟ 1993

@@@ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΕΝΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ 1993

@@@ΣΤΡΑΣ 1994

@@@ΒΑΜΜΕΝΟΣ ΗΛΙΟΣ 1996

@@@ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ 1997

@@@ΕΚΠΤΩΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1997

@@@ΒΙΟΣ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΣ 1998

@@@Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ 1999

@@@ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ 2000

@@@ΕΡΩΤΑΣ,ΟΠΩΣ ΕΡΗΜΟΣ 2003

@@@ΣΑΝ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ 2005

@@@Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ 2006
 
ολα τα δυσκολευεις τα κουιζ!Oυτε η Fontana δεν απαντησε! :D
 
Lol, εγω νομιζα οτι ηταν βατα τα θεματα, η fontana ειναι τσακαλι, ισως να μην μπηκε στο forum αυτες τις μερες. Εχεις δικιο,αλλα αυτα μου ερχονται προχειρα στο μυαλο... Τα επομενα θα ειναι πιο ευκολα! (βαλτε κι εσεις καμια ερωτηση εντωμεταξυ!)
 
Όντως τις τελευταίες μέρες δεν μπήκα στο forum, αλλά τώρα που τις βλέπω είναι κομματάκι δύσκολες!
 
Πίσω
Μπλουζα