Κουτάκια Pepsi Cola με ήρωες των κόμικς

Rio Blast

RetroWannaBe
Joined
6 Δεκ 2010
Μηνύματα
124
Αντιδράσεις
68
Γεια σας παιδιά, καλώς σας βρήκα :)

Παρακαλώ βοηθήστε με το παρακάτω θέμα γιατί νομίζω οτι είμαι ο μόνος ανθρωπος που το θυμάται! Η συζηγός μου λεέι οτι έχω illusinations (illusions + hallucinations)! :eek:

Θυμάμαι οτι στην δεκαετία του ’80 είχαν κυκλόφορήσει στην Ελλάδα για κάποιο χρονικό διάστημα κουτάκια της Pepsi Cola που είχαν πάνω τους ήρωες των DC Comics (Batman, Superman, Hawkman κλπ). Τα είχα μαζέψει όλα θυμάμαι και αφού τα είχε πλύνει η μητέρα μου τα κράταγα στο μπαλκόνι του διαμερισματός μας.

Έκανα πολλές αναζητήσεις στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω ούτε μια φωτογραφία ή μια αναφορά σε κάτι τέτοιο, σαν να μην υπήρξε ποτέ! Θυμάται κανένας τίποτα; Ή μήπως είμαι τρελός, μήπως τα χω χαμένα που λέει και ο αηδός! 8)
 
Ναι εγω τα θυμαμαι... τα ξαδελφια μου ειχαν κανει συλλογη και τα ειχαν στολίσει στην κουζίνα

δεν μπορω να βοηθησω παραπανω, αλλα τουλαχιστον καθησυχάσου οτι δεν το είδες σε κάποιο εναλλακτικό Μάτριξ :)
 
με μιά γρήγορη αναζήτησε βρήκα αυτό.

images


Σχετικώς άσχετο, αλλά δεν ζείς σε εναλλακτικό matrix. Η Pepsi έκανε διάφορα τέτοια στα κουτάκια της κατά καιρούς.
 
Επισης ψαχνοντας στο γκουγκλ ειδα οτι η Pepsi ειχε κυκλοφορησει το 78 στην Αμερικη γυάλινα ποτήρια με φιγούρες ηρώων της DC. Κουτακια ομως δε βρηκα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Marioland είπε:
με μιά γρήγορη αναζήτησε βρήκα αυτό.
images


Σχετικώς άσχετο, αλλά δεν ζείς σε εναλλακτικό matrix. Η Pepsi έκανε διάφορα τέτοια στα κουτάκια της κατά καιρούς.
Αυτο με το Mario δεν το θυμαμαι αλλα με τους σουπερ ηρωες το θυμαμαι παρα πολυ καλα γιατι τοτε εκανα και εγω συλλογή με τα κουτια αυτα.
 
Το επιβεβαιώνω !

Δε θυμάμαι αν ήταν Κόκα ή Πέπσι, αλλά σίγουρα είχα πετύχει τον Green Lantern !
 
Απο το facebook group του retromaniax και το μελος Spiros Haniotakis... :)

attachment.php


Και αν διακρινω καλα,εχουμε....


Πανω 6αδα....


Red Tornado,Green Arrow,Shazam,Batman,Robin,Superman





Κατω 6αδα....


Aquaman,Flash,Hawkman,Firestorm,Plastic Man, Green Lantern
 
Πίσω
Μπλουζα