Κουτάτα (32Χ)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Και αυτα αγορασμενα πολλα χρονια μα πολλα χρονια πισω.

Απο Ελλαδα ολα μεσω Zegetron και ο λογος που βγαινουν στην επιφανεια τωρα ,ειναι οτι τα χαρτινα κουτια τα θεωρουσα αυτα ακριβως που ειναι κουτια ...χαρτινα...

Εν τελει δεν τα πεταξα παντως και να'σου που ηρθε η ωρα να τα επανεκτιμησω ,το ωραιο μανουαλ τους ,την καλλιτεχνια τους στο art design και whatever,προχωραμε.

 

Virtua Racinge Deluxe,αγαπημενο απο τα Arcades παιχνιδι,πρωτοποριακο για την εποχη του,το εχω και σε Mega Drive και σε Saturn.

Eδω η Deluxe εκδοση του 32X.

DSC_2925.thumb.jpg.2fb479cd44777dd590ff1ad66b5cbda3.jpg

Toughman Contest,το'χα βρει σε καλη τιμη,δεν πρεπει να το εχω ανοιξει ποτε,δεν με τραβαγε τιποτα σε αυτο.

DSC_2926.thumb.jpg.4b672152d8051be08089d19cc688232f.jpg

Doom Ο Βασιλιας ,τα λογια περιτευουνε και δεν υπαρχουν.

Πιο πολυ το επαιξα στο Saturn το συγκεκριμενο!

DSC_2924.thumb.jpg.cf3144a2a311b1312a3fc64f49580388.jpg

Star Wars Arcade ,μιααχ κατι το ονομα ,κατι τα Vector γραφικα,κατι το Arcade ,δεν μπορουσα να μην το εχω τσιμπησει.

Δεν λεει και κατι το ιδιαιτερο,μονο το βαρυ του ονομα.

DSC_2921.thumb.jpg.ca465af539b026eb12d96d9ecf0e8950.jpg

ΝBA JAM 32X Ελα τα απολυτα διπλα με δαυτο,super fun με super γραφικα.

DSC_2920.thumb.jpg.efcc5bc63c0bc436c7d317c19c024c55.jpg

Και τελειωνουμε με παραδοξως το σπανιοτερο να το πω ...μαλλον το μονο παιχνιδι της κονσολας που χτυπαει τριψηφια νουμερα,κομπλε με το μανουαλ του,οπως ολα τα παραπανω.

Εψαχνα και εγω να δω τις γραφικαρες που μας εταζε η Sega για το νεο της hardware ,παρε το Kolibri λεγανε τα περιοδικα,ε το πηρα και εγω.

Ενα πουλι που πεταγε ητανε!

DSC_2923.thumb.jpg.3816d98c6c80096ffdd30e4f4194a1cd.jpg

DSC_2922.thumb.jpg.1eedfe192539b8bc212285fd7250de79.jpg

Aυτα λεω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια συλλογη ρε θηριο!!
 
Τhanks man ,εχω κατι καλα κομματια. :)
 
Aardvark είπε:
Doom Ο Βασιλιας ,τα λογια περιτευουνε και δεν υπαρχουν.


Πιο πολυ το επαιξα στο Saturn το συγκεκριμενο!





attachment.php



Στο Saturn?

Πως άντεξες? Ηρωας!
 
Lol,pc δεν ειχα μεχρι το 2000-01,το Saturn καλυτερο απο το 32X ,που να το παιξω.
 
Πολύ δυνατό κομμάτι το Κολίμβριον!

Υ.Γ. Δεν ξέρω για την έκδοση αυτή αλλά μια της προκοπής σε κονσόλες του NBA JAM δεν έχω βρει.
 
Aardvark είπε:
Lol,pc δεν ειχα μεχρι το 2000-01,το Saturn καλυτερο απο το 32X ,που να το παιξω.
Η έκδοση του Doom στο 32X όμως είναι καλύτερη γιατί τρέχει με πολύ πιο ομαλό frame rate ενώ στο Saturn είναι η 2η χειρότερη στην ταχύτητα (μετά του 3DO). Δηλαδή αν είχες την έκδοση του 32Χ και έπαιζες του Saturn... λάθος σου :p

Αν και με την λογική το πήγες δεν φταις εσύ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Πολύ δυνατό κομμάτι το Κολίμβριον!
Υ.Γ. Δεν ξέρω για την έκδοση αυτή αλλά μια της προκοπής σε κονσόλες του NBA JAM δεν έχω βρει.
Ενδομυχα καποιο μικρο ποσοστο απο ολες τις "σαβουρες" που μαζευουμε τις εχουμε με την προοπτικη καποια στιγμη να αξιζουν κατι παραπανω απο την αξια τους που στις περισσοτερες περιπτωσεις οι ελπιδες ειναι φρουδες ,ε λοιπον ειμαι εδω για να πω οτι να μην τα παρατησετε ,το kolibri που δεν του ριξα 2η ματια οταν το πηρα σημερα αξιζει καλα λεφτα.


Μπορει να παρει 15 χρονια χαχαχα αλλα θα ανταμοιφθειτε.
:supergrin:

Imgema είπε:
Η έκδοση του Doom στο 32X όμως είναι καλύτερη γιατί τρέχει με πολύ πιο ομαλό frame rate ενώ στο Saturn είναι η 2η χειρότερη στην ταχύτητα (μετά του 3DO). Δηλαδή αν είχες την έκδοση του 32Χ και έπαιζες του Saturn... λάθος σου :p
Αν και με την λογική το πήγες δεν φταις εσύ...
Xμμ δεν το ξερα αυτο,παντως επρεπε να συμπληρωσω οταν ειπα οτι το επαιξα πιο πολυ στο Saturn το συγκεκριμενο οτι το παιξα πιο πολυ απο το ελαχιστο που μπορει να παιξει ενα παιχνιδι κανεις,μιας και δεν ημουν ποτε Doom fan,αλλο αν τωρα αναγνωριζω την αξια του μεσα στον χρονο,lol.
 
Aardvark είπε:
Ενδομυχα καποιο μικρο ποσοστο απο ολες τις "σαβουρες" που μαζευουμε τις εχουμε με την προοπτικη καποια στιγμη να αξιζουν κατι παραπανω απο την αξια τους που στις περισσοτερες περιπτωσεις οι ελπιδες ειναι φρουδες ,ε λοιπον ειμαι εδω για να πω οτι να μην τα παρατησετε ,το kolibri που δεν του ριξα 2η ματια οταν το πηρα σημερα αξιζει καλα λεφτα.
Μπορει να παρει 15 χρονια χαχαχα αλλα θα ανταμοιφθειτε.
:supergrin:
Συμφωνώ και αυτός είναι κ ένας ακόμη λόγος που έχω αγοράσει κι εγώ μερικά κομμάτια που θεωρούνται σπάνια καθώς τα θεωρώ επένδυση. Ήδη είναι ακριβά, πόσο μάλλον μετά από μερικά χρόνια. Ο κύριος λόγος βέβαια ήταν ο προφανής, να παίζω, αλλά μερικά είναι πραγματικά unplayable και γι'αυτό προφανώς είναι και σπάνια καθώς στην εποχή τους δεν πούλησαν καθόλου.

Πάντως μου αρέσουν πολύ τα κουτάτα και πλήρη παιχνίδια όπως αυτή η συλλογή. Και το 32x σου είναι κουτάτο;

Υ.Γ. Πάντως η έκδοση του Doom είναι χειρότερη ηχητικά από αυτή του SNES. Για gameplay δεν ξέρω βέβαια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως μου αρέσουν πολύ τα κουτάτα και πλήρη παιχνίδια όπως αυτή η συλλογή. Και το 32x σου είναι κουτάτο;

Nαι καπου το χω και αυτο το κουτι,ελπιζω να φανερωθει και αυτο καποια στιγμη.



Μιλαμε για εποχες που δεν υπηρξε τοσο ιντερνετ και δεν ειχες καποιον καπου να σου πει να εκτιμησεις και το περιτυλιγμα και την συσκευασια και οτι δεν ειναι σαν το χαρτι απο την σοκοφρετα που εσκιζες και το πεταγες.



Παντως το Kolibri δεν το αποκλειω καποια στιγμη να το δωσω στο μελλον και το αναφερω αυτο λεγοντας οτι δεν εχει κατι πανω του να με κανει να το κρατησω,ουτε ιστορια πισω του ουτε μελλον,ουτε συναισθηματικη αξια τιποτα με συγκριση πχ του κουτατου Resi 2 για το Ν64 που και ιστορια και μελλον με τα sequel του και ωραιες αναμνησεις και που δεν προκεται να δωσω.



Ενας τιτλος ειναι.


 




Υ.Γ. Πάντως η έκδοση το Doom είναι χειρότερη ηχητικά από αυτή του SNES. Για gameplay δεν ξέρω βέβαια.

Παλια θυμομουνα διαφορές στις συγκρισεις μεταξυ των εκδοσεων,μεγαλυτερα borders ,καλυτερη αναλυση κτλ,πλεον τα εχω ξεχασει.
 
Πολυ σωστές οι σκέψεις σου όσον αφορά το πτηνό. Ένας τυχάρπαστος τίτλος που απλά δεν τα κατάφερε.

Για το Doom που έλεγα...

[h=1]DooM Music Sega 32x vs SNES Comparison (from AVGN Episode)[/h]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τhnx Σταυρο.


.



.



.



.



Οτι ητανε να παιξω τα παιξα παντως.
:D
 
Ωραια συλλογη φιλε μου.σωστη κ η παρατηρηση για την τιμη του kolibri αν κ το knuckles chaotix κοντευει κι αυτο σε 3ψηφιο αριθμο!παντως αν σκεφτεις να το αποχωριστεις ριξε μου ενα μνμ!
 
Ωραια συλλογη Ααρντ!! :thumbup:
 
Σπουδαιο παιχνιδι το Kolibri.. Πανδεσια χρωματων με φοβερο gameplay.
 
Η τελευταία και πρόσφατη αγορά μου ήταν το NBA JAM T.E. Καθότι φαν του συγκεκριμένου το ήθελα οπωσδήποτε. Όταν το έβαλα να παίξω η εικόνα μου φάνηκε εντελώς ξεθωριασμένη. Δεν ξέρω, χειρότερο κι από το απλό Mega Drive μου φάνηκε. Βέβαια κάποια στιγμή πρέπει να αγοράσω και μία crt τηλεόραση για να παίζω σαν άνθρωπος τα ρετρό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα