Κόμικς βασισμένα σε καρτούν/σειρές/ταινίες

wheeled warrior

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2011
Μηνύματα
362
Αντιδράσεις
10
τα εβλεπες στην τηλεοραση/κινηματογραφο επαιζες με τα παιχνιδια κ τα διαβαζες κιολας!!οτι καλυτερο!! μερικα απο τα comic μου βασισμενα σε διαφορους τηλεοπτικους κ κινηματογραφικους ηρωες!!









 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μερικες ακομα φωτογραφιες!!!

c6.jpg

c7.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά... ;)

Πάντως, ειδικά για το Red Sonja είμαι σίγουρος πως προϋπήρξε το comic των ταινιών κ.λπ. (και για πολλά χρόνια λογικά, αφού έκανε την εμφάνισή της σε παλιά Conan πριν αποκτήσει δική της σειρά)
 
ναι αλλα αυτο το κομικ ειναι βασισμενο στην ταινια!!
 
Ωραια πραματακια w.w.Nα κατι που θα τσιμπησω στο μελλον C.O.P.S.Aγαπημενη σειρα!!!
 
001.jpg

το εξώφυλλο του μοναδικού μου Μπλεκ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαλλον εκει στην DC εχουν χασει την μπαλα τελειως σε οτι αφορα τον He-Man....

Ιδου πως τον σχεδιασαν...... :eek:

attachment.php


πηγη φωτο

Και η φωτο σε μεγαλυτερη αναλυση.

Δηλαδη ελεος..... :eviltongue:

Ενας 40αρης εκει μεσα στην DC δεν υπαρχει να τους δειξει πως ηταν o He-Man????!!!!! :rant:
 
Σταυρο οντως..

Btw, κατω δεξια στο ποδι του γιατι εχει το νουμερο 40?

Τυχαιο..? ΔΕ νομιζω!! Χαχα!!
 
Μην ξεχνάμε και αυτό βέβαια!!

Three_Musketeers_Comic_Vol._1.jpg
 
viking4a είπε:
Ε,μα πες μου ρε συ Βασιλη εχω αδικο?

Δεν λεω οτι ειμαι απο τους σκληροπυρηνικους φαν,αλλα καποια πραγματα απλα δεν τα αγγιζεις!!!!!!!!

Καταρχας το εμβλημα στην πανοπλια θυμιζει Hordak....

attachment.php


Δευτερον,το σπαθι.....

Σαν μπαλτας χασαπη ειναι.....Λες και ειναι ετοιμος να κοψει παϊδακια!!! :D

Τριτον,απο την μεση και κατω δεν θυμιζει καν HE-MAN.... :eek: ....Πιο πολυ σε IRON MAN φερνει!!!!!

Που ειναι το βρακακι ΟΕΟ???? :eek:

viking4a είπε:
Btw, κατω δεξια στο ποδι του γιατι εχει το νουμερο 40?Τυχαιο..? ΔΕ νομιζω!! Χαχα!!
Για τρολαρισμα..... :p

Diogr είπε:
Το εχω κανει θεμα ηδη αυτο.... ;)
 
Αλήθεια,Χελωνονιντζάκια σε κόμικ είχε κυκλοφορήσει; Υπήρχε σίγουρα ο Πόπαϋ και ο Μπαγκς Μπάνυ...
 
johnny19818 είπε:
Αλήθεια,Χελωνονιντζάκια σε κόμικ είχε κυκλοφορήσει; Υπήρχε σίγουρα ο Πόπαϋ και ο Μπαγκς Μπάνυ...
Τα χελωνονιντζάκια είχαν βγει πρώτα σε κόμικ και ήταν ωμά και βίαια μάλιστα. Απευθυνόταν σε ενήλικους φαν των κόμικ. Την δεκαετία του 80 υπήρχαν πολλά κόμικ με ανθρωπόμορφους χαρακτήρες που ήταν από αισθηματικά μέχρι και περιπετειώδη. Εκδιδώντουσαν από ενναλακτικούς μικρούς εκδοτικούς οίκους κυρίως.
 
Πίσω
Μπλουζα