Λίλιαν Μηνιάτη

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ

RetroWannaBe
Joined
21 Ιαν 2020
Μηνύματα
73
Αντιδράσεις
105
Από τις μεγάλες μου αδυναμίες είναι η Λίλιαν Μηνιάτη. Πανέμορφη γυναίκα!!! Σπουδαία ηθοποιός...Υπέροχη ερμηνεύτρια...Την λατρεύω...
Πολύ ερωτικό πλάσμα, με έναν ιδιαίτερο τύπο και διακριτική θηλυκότητα...Τα κινηματογραφικά της ίχνη, όπως γνωρίζουμε όλοι, χάνονται στις αρχές του '70.
Δυστυχώς για εμάς τους θαυμαστές της, δεν συνέχισε την σταδιοδρομία της...Επέλεξε τον δυσκολότατο δρόμο της μητέρας και της οικογένειας και καλώς έπραξε.
Παρουσιάζω ορισμένες φωτογραφίες της που έχω απαθανατίσει...Ένα μικρό φωτογραφικό αφιέρωμα δηλαδή σε αυτό το πανέμορφο πλάσμα που πέρασε από το καλλιτεχνικό στερέωμα...
ΛΜ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολυ σπουδαια ηθοποιος, οχι δε θα το ελεγα. Υπηρξε ομως ταλαντουχα, γλυκια, χαριτωμενη, τσαχπινα και παρα πολυ ωραια γυναικα.
Πανεμορφα εκφραστικα ματια, υπεροχο βλεμμα που σιγουρα θα εκανε τους αντρες να λιωνουν οταν τους το εριχνε.
Η Λιλιαν δεν υπολειποταν καθολου σε ομορφια απο διασημες ξενες καλλιτεχνιδες της εποχης της οπως η Βιρνα Λιζι και η Τζεην Φοντα.
Πιστευω επισης πως ειναι ενας πολυ εξυπνος ανθρωπος. Ετσι καταλαβαινω απο τα ματια της, τις εκφρασεις και τις κινησεις της.
Μαλιστα θα τη θεωρουσα ακομα πιο εξυπνη εαν στο Υιε μου υιε μου δεν εκανε το σφαλμα να μιμηθει τη Βουγιουκλακη ασυστολα στο παιξιμο του ρολου της και κυριως στην ερμηνεια του τραγουδιου Αστο να φυσαει τ' αγερι.
Ευτυχως ομως αυτο εγινε απαξ και αφου δεν το συνεχισε, της το συγχωρω. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ακριβώς αγαπητή μου και εντυπωσιάστηκα που είπες ότι από τα μάτια της (που είναι ματάρες!!!) έχεις καταλάβει ότι είναι έξυπνος άνθρωπος...Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο σε αυτό! Η επόμενή μου ανάρτησις θα έχει να κάνει με ένα άλλο πανέμορφο πλάσμα που είναι και από τις μεγάλες μου λατρείες...Με ασύλληπτα μάτια, απίστευτο τύπο, και από τις κορυφαίες προσωπικότητες μέσα σε αυτόν τον χώρο από την άποψιν της καλαισθησίας αλλά και της μορφώσεως...
 
Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Οχι για παλιούς ηθοποιούς.Για πιο νέους που είναι ακόμα στα πράγματα.Μηοως γνωρίζει κάποιος ποτε γεννήθηκε ο ηθοποιός Παύλος Χαϊκάλης;;;Άλλες πηγές λένε το 1949 και άλλες το 1958 ή 1959 δεν θυμάμαι.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 
Πίσω
Μπλουζα