"Λιάνα" (1993-1994?)

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.580
Αντιδράσεις
1.724
Μια δημοσιογραφική εκπομπη talk show με τη Λιάνα Κανέλλη. Νομίζω προβαλλόταν απο τον Αντ1 γύρω στο 1994. Αν δεν κανω λαθος ανηκε στην "μεσημεριανη ζωνη" της εποχης.

Στους τιτλους επαιζε το Show Must Go On των Queen, το οποιο δεν το συμπαθουσα καθοτι καπως καταθλιπτικο, και εδειχνε ενα βιντεοκλιπ με ενα τραινο που τρεχει και σπαει ενα τοιχο;

Επαιζε στην τηλεοραση μας, ισως επειδη στα αλλα καναλια δεν ειχε κατι εκεινη την ωρα αλλα για να πω την αληθεια πολυ λιγα πραγματα ειχα καταλαβει για τα θεματα και το φορματ της εκπομπης. Σε αντιθεση με αλλες εκπομπες δεν υπηρχε καποιο πανελ. Η Κανελλη ηταν ορθια σε ενα ποντιουμ και δεξια  και αριστερα της στο στουντιο ηταν κερκιδες με πολυ κοινο. Καθε εκπομπη ηταν αφιερωμενη σε ενα δημοσιογραφικο θεμα της καθημερινοτητας (οχι οπως αλλα talk show της εποχης που επαιζαν ολο με μιζερα ή πιασαρικα θεματα). Γενικοτερα μου εβγαζε κατι σοβαρο και κουλτουρε και δυσκολευομουν να το παρακολουθησω ή δεν μου τραβουσε την προσοχη.

Σε ενα επεισοδιο μου ειχε κανει εντυπωση οτι μεσα στους καλεσμενους ηταν Χαλακατεβακης και ειχε μιλησει για ενα προβλημα που σχετιζοταν με το θεμα της εκπομπης, αλλα (κλασικα) δεν καταλαβα τι ελεγαν. Μου εκανε εντυπωση επειδηηταν η πρωτη φορα που τον εβλεπα μετα τους Απαραδεκτους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στους τιτλους επαιζε το Show Must Go On των Queen, το οποιο δεν το συμπαθουσα καθοτι καπως καταθλιπτικο, και εδειχνε ενα βιντεοκλιπ με ενα τραινο που τρεχει και σπαει ενα τοιχο;
The "The Show Must Go On " music video instead consisted of a montage of clips spanning Queen's music videos from 1981 to 1991 (but does not include the ones from before 1981) as a precursor to the imminent release of the band's Greatest Hits II album spanning that period.[10] Footage from promo videos from the 1980s are shown in the montage, apart from "Under Pressure" and "Hammer to Fall", including "I Want to Break Free", "Friends Will Be Friends", "I'm Going Slightly Mad", "Radio Ga Ga", "The Miracle", "The Invisible Man", "Headlong", "Calling All Girls", "Innuendo", "Back Chat", "Who Wants to Live Forever" and "One Vision".
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Show_Must_Go_On_(Queen_song)


https://en.wikipedia.org/wiki/Breakthru_(song)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδη το κλιπακι με το τρενο ειναι απο το Breakthrough?

Και βασικα τη θυμασαι αυτη την εκπομπη;
 
Δηλαδη το κλιπακι με το τρενο ειναι απο το Breakthrough?
Ναι ,

απλά ΚΑΙ το κολάζ βίντεο κλιπ του" The Show Must Go On"είχε αποσπάσματα μεταξύ άλλων και από το κλιπ του "Breakthrough"

Και βασικα τη θυμασαι αυτη την εκπομπη;
Οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα