Μαζική μετατροπή miniDV αρχείων σε XviD?

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.787
Αντιδράσεις
4.266
Ψηφιοποιω παλιες miniDV κασετες μου. Επειδη ειναι ασυμπιεστα και πιανουν πολυ χωρο, θελω να τα μετατρεπω σε XviD.

Η καθε κασετα περιεχει πολλα αρχεια με ονομα την ημερομηνια-ωρα εγγραφης.

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα την εφαρμογη Super8 στην οποια πεταγα τα αρχεια και μου τα εβγαζε σαν XviD με το ιδιο filename.

Ομως η εφαρμογη πλεον ειναι χαλια απο αποψη σταθεροτητας.

Υπαρχει δωρεαν εφαρμογη που να κανει ΜΑΖΙΚΕΣ μετατροπες MiniDV (avi) αρχειων σε XviD?
 
Εγω χρησιμοποιω το Freemake Video Converter,το μονο που δεν τα κανει ειναι σε divx αλλα εχει ολα τα αλλα φορματ απο Avi σε Xbox μεχρι bluray μεχρι FLV ,οτι θες,τα παντα.
 
Ευχαριστω παιδια!

Θα τα δοκιμασω και θα ποσταρω εντυπωσεις
 
Για δοκίμασε κι αυτό http://winff.org/html_new/index.html , εγώ το χρησιμοποιώ για μαζική μετατροπή του bitrate των MP3 μου, αλλά παίζει και με πολλά βίντεο formats.
 
Το δικο μου ειναι καλυτερο απο του Rygar.
 
Συμφωνώ, απλώς το δικό σου δεν υποστηρίζει το φορμά που ζητάει ο γουώλης, λεπτομέρειες...
 
Λόγω επαγγέλματος χρησιμοποιώ σχεδόν όλους τους converters.

Προτείνω X-MEDIA Recode για μαζικές μετατροπές ή το AWPro (Freewares).

 


Βέβαια υπάρχει και το Rhozet Carbon Coder (Commercial) αλλά θέλει πολύ ψάξιμο. Είναι όμως το καλύτερο ποιοτικά.


 


Ότι βλέπεις στην τηλεόραση έχει "περάσει" από Carbon Coder σε ποσοστό > 50%
 
Ευχαριστω Κωστα! Θα τα δοκιμασω
 
Για οσους ταλαιπωρουνται με τα Divx, προσφατως ανακαλυψα ποσο πιο γρηγορες ειναι οι μετατροπες σε mkv με προγραμματα οπως το MakeMKV
 
Για μετατροπές γενικά (Βίντεο, εικόνες, ήχο, και όχι μόνο..) Format Factory... Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο, τουλάχιστον σε δωρεάν.
 
Εγω ικανοποιημενος με το Freemake Video Converter.
 
Πίσω
Μπλουζα