Μαύρος πάνθηρας

stratosb

Retro Member
Joined
29 Ιαν 2017
Μηνύματα
72
Αντιδράσεις
98
Γνωρίζει κάποιος πόσο παλιός είναι αυτός ο μαύρος πάνθηρας ή από ποιο παιχνίδι είναι; Tον έχω από τα παιδικά μου χρόνια. Το μόνο που γράφει είναι: NF made in Hong Kong
 
Η εταιρεία που το έχει κατασκευάσει είναι η NF Toy Company στο Hong Kong.

Έβγαζε σετ με φιγούρες της ζούγκλας και με δεινόσαυρους.

Με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα να υπάρχει ακόμα αυτή η εταιρεία, στο ebay πάντως θα βρεις διάφορες φιγούρες.
 
Δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη σειρα για αυτες τις φιγουρες, απλα ειναι οι αντιστοιχες κινεζιες των φιγουρων της Schleich. ;)

Αυτο εδω το ιταλικο site, μας ενημερωνει οτι ειναι δεκαετιας 1980 και τεινω να συμφωνησω, γιατι απο καποιες φωτο δεινοσαυρων που εχω δει

κατα καιρους να πωλουνται στο ebay, ειναι περιοδου 1985/86. :)

Off topic mode on

Με το που ειδα τον τιτλο του θεματος, περιμενα καμια φιγουρα απο Black Panther. :D

Off topic mode off
 
Stayros, κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου, στον super hero της Marvel...
 
Αφορμή για να γράψω εδώ στάθηκε μια ανακρίβεια που διάβασα πιο πάνω και αφορούσε της φιγούρες της εταιρείας Schleich.Επειδή τυγχάνει να έχω αρκετές τέτοιες φιγούρες δεν είναι Κινέζικης κατασκευής αλλά Γερμανικής και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα. Πιστά αντιγραφα και αρκετά ακριβές.
 
filfil1 είπε:
Αφορμή για να γράψω εδώ στάθηκε μια ανακρίβεια που διάβασα πιο πάνω και αφορούσε της φιγούρες της εταιρείας Schleich.Επειδή τυγχάνει να έχω αρκετές τέτοιες φιγούρες δεν είναι Κινέζικης κατασκευής αλλά Γερμανικής και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα. Πιστά αντιγραφα και αρκετά ακριβές.
Αν διαβαζες πιο προσεκτικα φιλτατε, θα εβλεπες οτι δεν εγραψα κατι τετοιο!

stayros είπε:
Δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη σειρα για αυτες τις φιγουρες, απλα ειναι οι αντιστοιχες κινεζιες των φιγουρων της Schleich.
 
Πίσω
Μπλουζα