Μεγάλος Διαγωνισμός ΕΒΓΑ [1982] (Μάγια, Χάιντι, Μάχη των πλανητών)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.894
Αντιδράσεις
3.902
Απο περιοδικο της εποχης με τις δυο γευσεις του Μαχη των πλανητων να ξεχωριζουν.


Βανιλια-Φραουλα-Κακαο,προσωπικα δεν το ειχα ξαναδει αυτο το παγωτο,την Μαγια και την Χαϊντι ναι.


 





attachment.php


attachment.php


attachment.php






attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ατομικ...μας εστειλες για τσάι
 
Μονο το Τογκο αχνοθυμαμαι....τα υπολοιπα....ΔΕΝ!!!! :(

Ωραιο ευρημα παντως!!! :thanx2:
 
Δεν θυμάμαι κανένα από αυτά τα παγωτά...πάντως έχει ενδιαφέρον...

...το παγωτό Τόνγκο το ξέρω ως παγωτό μπανάνα-κακάο...έχει κυκλοφορήσει και τη δεκαετία του 90 αλλά δεν θυμάμαι με ποιο όνομα μας ήταν γνωστό τότε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμαμαι ολα πολυ καλα. Ειδικα τη διαφημιση του Τογκο με το τραγουδακι : Τογκο τογκο τογκο τογκο, τογκο τογκο τογκο τογκο, τογκο παγωτο μπανανα, τογκο ξυλακι EBΓΑ.. Οπως επισης την πολυ ωραια γευση του Μαγια
 
Τα θυμαμαι και εγω ολα!!!Μαλιστα το Asterix ημουν σιγουρος οτι υπηρχε απλα δεν θυμομουν απο ποια εταιρια σε σημειο να αμφισβητω και εγω ο ιδιος την υπαρξη του. Θυμαμαι μαλιστα την μια και μοναδικη φορα που το ειχα φαει το ειχαμε παρει απο ενα περιπτερο πριν το Σουνιο πηγαινοντας βραδυ για ψαρεμα..Οπως επισης θυμαμαι οτι μαλλον τα πλαστικα <<ξυλακια>>απο τα παγωτα ταρτουφο τα ενωνες μαζι και εφτιαχνες διαφορες κατασκευες.Η τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει τοτε.
 
kajwbtfe είπε:
Τα θυμαμαι και εγω ολα!!!Μαλιστα το Asterix ημουν σιγουρος οτι υπηρχε απλα δεν θυμομουν απο ποια εταιρια σε σημειο να αμφισβητω και εγω ο ιδιος την υπαρξη του. Θυμαμαι μαλιστα την μια και μοναδικη φορα που το ειχα φαει το ειχαμε παρει απο ενα περιπτερο πριν το Σουνιο πηγαινοντας βραδυ για ψαρεμα..Οπως επισης θυμαμαι οτι μαλλον τα πλαστικα <<ξυλακια>>απο τα παγωτα ταρτουφο τα ενωνες μαζι και εφτιαχνες διαφορες κατασκευες.Η τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει τοτε.
από ό,τι βλέπω στην εικόνα το παγωτό Αστερίξ ήταν γεύση φράουλα; Γιατί όπως το βλέπω στην εικόνα το έντονο χρώμα του μου θύμισε γρανίτα φράουλα...

Το παγωτό Κάρναβαλ είχε γεύση βανίλια και ήταν με τρουφάκια χρωματιστά επάνω;
 
Η μισή μαγεία των περιοδικών εκείνης της εποχής, βρίσκεται στις διαφημιστικές καταχωρήσεις που έχουν στις σελίδες τους...

Kudos Aardy για το εύρημα! :thumbup:

Και τώρα βρες μας εκείνη την καταχώρηση με το παλιό όνομα της Algida... :tease:
 
Και τώρα βρες μας εκείνη την καταχώρηση με το παλιό όνομα της Algida... :tease:
Χμμ kαι το σκεφτομουν αυτο το πραγμα,τι και αν ολοι μπερδευουμε το παλιο ονομα της Algi με το Tartufo.
 
Ναι το παγωτό Asterix ηταν φράουλα και έχω μια αμυδρή εντύπωση οτι ηταν γρανιτα.Πάνε και λιγα χρόνια απο τότε δεν θυμάμαι και πολύ καλά..
 
Mπηκαν καλυτερες φωτο.
 
μονο το τόγκο, θυμαμαι κατά τα αλλα υπέροχο μα υπέροχο ευρημα, μας πήγε πίσω σε γευσεις της παιδικής μας ηλικίας ;) φυσικα από όλα θα διάλεγα την γεύση χαιντι :D

ατομικ και κονκορντ να φανταστω από την μαχη πλανητών

πανεξυπνη η διαφημιστικη καμπάνια, κριμα που δεν γινεται και σημερα κάτι ανάλογο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα