Μεταλιές 80's που παίζονταν σε πάρτυ

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.291
Αντιδράσεις
3.352
Αναφέρομαι σε "μπιτάτα" μεταλ κομάτια τα οποία συνόδευαν pop/disco beat κομμάτια. Κομμάτια τα οποία παίζονταν στην πορεία ενός πάρτυ 80's (και 90's) όχι ως ξεχωριστό μεταλ(ή ροκ) πρόγραμμα αλλά στο άσχετο... (π.χ μετά το I feel the earth move της κυρά Μαρτίκας άκουγες GnR και μετά Back to life :D )

Πρόχειρα αναφέρω:

Bon Jovi - You give love a bad name

>> - Bad medicine

Quiet Riot - Cum on feel the noise

Judas Priest - Breaking the law

GnR - Sweet child o' mine

Scorpions - Rythm of Love
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
THE TROOPER !

Μέγιστη υπέρβαση, συνέβη άπαξ.
 
Γιατί τα παρακάτω:

I Was Made For Loving You, KISS και

I Surrender , RAINBOW.

Και σε ποιό ροκ στιγμές

Money For Nothing, DIRE STRAITS
 
Paranoid....Θυμάμαι που μαζευόμασταν καμια 10αριά πιτσιρίκια και κάναμε κύκλο χοροπηδόντας σαν κατσίκια και από τη ζαλάδα πέφταμε στο πάτωμα...
 
...και καπακι παιζαμε μπουκαλα!!!
 
χαχαχαχαχα!!!! Καπως ετσι....
 
Rygar είπε:
Paranoid....Θυμάμαι που μαζευόμασταν καμια 10αριά πιτσιρίκια και κάναμε κύκλο χοροπηδόντας σαν κατσίκια και από τη ζαλάδα πέφταμε στο πάτωμα...
Χαχαχα!!! Αυτο και αν ηταν θεαμα!!! Ειδικα αν ειχατε και μακρυ μαλλι που πηγαινε πανω κατω συνοδευοντας τις κινησεις της ...κεφαλης!!

To Smoke on water και το Highway star παιζει στην κατηγορια ή η μνημη μου τα εχει παιξει και θυμαμαι αυτα που ηθελα να ακουσω αντι γι' αυτα που ακουγα;;
 
maxplanck είπε:
To Smoke on water και το Highway star παιζει στην κατηγορια ή η μνημη μου τα εχει παιξει και θυμαμαι αυτα που ηθελα να ακουσω αντι γι' αυτα που ακουγα;;
Παίζει παίζει :D

Alice Cooper - Bed of nails & Poison
 
θα ζορισω την τυχη μου (ή αλλιως τη ...μνημη μου) τωρα:

Suzie Q - CCR

*βεβαια ξεφυγαμε απο τις μεταλλιες του τιτλου, αλλα ειδα κι αλλα παραπανω που ξεφευγουν και μ ' επιασε και η νοσταλγια μου τωρα, ααααχ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό δε μπαίζει :D ... Δεν είναι heavy-μεταλιά...
 
Μα... ουτε και οι Dire Straits ειναι... εμενα δηλαδη ζατί ζεν παιζει... σνιφφφ :precry:

(φρρρρρ... φυσαει τη μυτη και ξανα σνιφφφ
 
Quiet Riot - Come on feel the noise Χάος... :headbangdude:
 
maxplanck είπε:
Μα... ουτε και οι Dire Straits ειναι... εμενα δηλαδη ζατί ζεν παιζει... σνιφφφ :precry:
(φρρρρρ... φυσαει τη μυτη και ξανα σνιφφφ
Αντε καλά τότε :D

@Dragon, απορώ πώς μου ξέφυγε (η γνωστή κλισε ατάκα :D ), και το άκουγα σήμερα το πρωί...

Ramones - Somebody put something in my drink :headbangdude:

Γινόταν χαμός με δαύτο!
 
Πίσω
Μπλουζα