Μεταμεσονύκτια σειρά για Γαλλική Επανάσταση: Les jupons de la revolution (1989)

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
922
Υπήρχε μία μεαμεσονύκτια ερωτική σειρά για ενήλικες, που παρουσίαζε την ερωτική ζωή των πρωταγωνιστών της Γαλλικής Επανάστασης (γύρω στα 10 επεισόδια συνολικά). Λεγόταν "Τα ερωτικά παρασκήνια της Γαλλικής Επανάστασης" και έπαιζε στην ΕΤ-1. Ήταν αυτοτελείς βιογραφικές ιστορίες, διάρκειας μίας ώρας για κάθε επεισόδιο, γαλλικής παραγωγής. Το πρώτο επεισόδιο αναφερόταν στον Μιραμπό ή τη Μαρία Αντουανέτα αν θυμάμαι καλά. Χωρίς να είμαι σίγουρος, η προβολή της ήταν το 1989 , για να συμπέσει με τα 200χρονα της Επανάστασης. Μνήμες;
 
μπααα στην επέτειο ήμουν ήδη στα ξένα ... επετειακά μπλουζάκια Benetton θυμάμαι αλλά δε νομίζω να έχει σχέση ))) αλλά πώς μπερδεύεται ρε παιδί μ ο μιραμπώ με τη βασίλισσα ???
 
stakovios είπε:
Νope αλλα,

Mε τοσα στοιχεια που εχεις, η απαντηση ειναι ζητημα 1 λεπτου .

Πας στο imdb.com και στο search βαζεις στο πρωτο πεδιο Tv episodes και στο δευτερο πεδιο Mirabeau

stakovios είπε:
Το πρώτο επεισόδιο αναφερόταν στον Μιραμπό ή τη Μαρία Αντουανέτα αν θυμάμαι καλά.
Btw το επισοδειο Mirabeau ειναι το 4ο επισοδειο

και ουτε το επισοδειο με την Marie Antoinette ειναι το 1ο επισοδειο

Το 1ο συμφωνα με το imdb ειναι με το Marat ...
 
Nemo είπε:
Νope αλλα,
Mε τοσα στοιχεια που εχεις, η απαντηση ειναι ζητημα 1 λεπτου .

Πας στο imdb.com και στο search βαζεις στο πρωτο πεδιο Tv episodes και στο δευτερο πεδιο Mirabeau

Btw το επισοδειο Mirabeau ειναι το 4ο επισοδειο

και ουτε το επισοδειο με την Marie Antoinette ειναι το 1ο επισοδειο

Το 1ο συμφωνα με το imdb ειναι με το Marat ...

Ευχαριστώ, το βρήκα κι εγώ:

http://www.imdb.com/title/tt0881381/episodes

Λε Ζιπόν ντε λα Ρεβολουσιόν (από γαλλικά δεν ξέρω γρυ, αλλά η προσπάθεια μετράει!) , λοιπόν.
 
αντμινς ο τιτλος της σειρας βρεθηκε,επιβεβαιωνει κι ο stakovios στο αμεσως πιο πανω ποστ: "les jupons de la revolution"
 
Πίσω
Μπλουζα