Με ποια σειρά με βάση τα εισιτήρια;;;;

hulio

RetroN00b
Joined
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
7
Ξέρει κανείς σε ποια σειρά με βάση τα εισιτήρια έχουν έρθει οι ταινίες "Το αγοροκόριτσο" και "Τυφλός άγγελος" με τον Λάμπρο Κωνσταντάρα;

Οι παραπάνω δύο ταινίες είναι σαν να μην υπάρχουν. Αν και είναι γυρισμένες το 1959 η πρώτη και το 1960 η δεύτερη, δεν αναφέρονται τα εισιτήρια α' προβολής τους, ούτε αναγράφονται στη λίστα με τις ταινίες εκείνης της εποχής (51 ταινίες την περίοδο 1958-59, 52 ταινίες την περίοδο 1959-60 και 58 ταινίες την περίοδο 1960-61). Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και μερικά χρόνια αργότερα (1964-65) με την ταινία "Φωνάζει ο κλέφτης".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπεσε μετά από πολύ ψάξιμο στα χέρια μου ένα παλιό περιοδικό τηλεόρασης που γράφει ότι "Το αγοροκόριτσο" είχε 75.328 εισιτήρια. Μήπως κάποιος μπορεί να μου το επιβεβαιώσει αν είναι αλήθεια;
 
Έπεσε μετά από πολύ ψάξιμο στα χέρια μου ένα παλιό περιοδικό τηλεόρασης που γράφει ότι "Το αγοροκόριτσο" είχε 75.328 εισιτήρια. Μήπως κάποιος μπορεί να μου το επιβεβαιώσει αν είναι αλήθεια;
ισχυει μιας κ η φονσου ειπε για την ταινια, ''Γυρίζω την ταινία και βγαίνει στις αίθουσες ταυτόχρονα με τη Μουσίτσα. Και το Αγοροκόριτσο τελικά έρχεται πρώτο στις εισπράξεις΄΄. η μουσιτσα έκοψε 72.095 εισιτήρια,αρα ναι.ισως το αποσιωπησαν λογω βουγιουκλακης τοτε π αν κ εμπορικοτερη ηρθε 2ρη σε σχεση με την ασημη φονσου π εκανε ονομα με αυτην την ταινια.
 
Πίσω
Μπλουζα