Μια εναλλακτική bibi bo - ιστορία και ναι είμαι ενήλικη....

ΠΩ, ΠΩ!!!!! ΦΟΒΕΡΟ ΣΑΣΠΕΝΣ!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! Θερμά συγχαρητήρια Soufle μου, είσαι μεγάλη καλλιτέχνις!!! Σε ευχαριστούμε ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!
 
ΔΕ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ SOUFLE!!! Τέλεια η ιδέα σου! Πολύ ωραίο, έχει γέλιο!!! Γιατί όμως "μιλάνε" μόνο τούρκικα; Κένε τους να μιλάνε και βλάχικα!!!
 
Έχει περάσει αρκετός καιρός από την τελευταία φορά που πέρασα επεισόδιο, αλλά αυτά τα πράγματα δυστυχώς θέλουν λίγη έμπνευση και φυσικά χρόνο!!! Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξή σας και εύχομαι η ζωή σας να είναι πάντα γεμάτη γέλιο και χιούμορ!! Είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι ο Γολγοθάς σας ολοκληρώνεται επιτέλους :p με 4 ακόμη επεισόδια. Σήμερα θα περάσω τα 7 και 8 και το συντομότερο τα 2 τελευταία όπου η bibi μπάμια και η παρέα της θα σας αποχαιρετήσουν πια!!! Μην εφησυχάζεστε όμως διότι οι πρωταγωνιστές μας θα καραδοκούν και θα εμφανίζονται εκεί που δεν το περιμένετε... ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!! :tease:

Εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τον υπερχορηγό του επεισοδίου makisimo για το υπέροχο ΠΑΠΙΝΙ, που αποτέλεσε την κύρια έμπνευση για ότι θα ακολουθήσει!! Δεν θα τη γλυτώσει βέβαια έτσι απλά διότι θα ακολουθήσει σύντομα φωτό στο αντίστοιχο θρεντ με εξαιρετικές ευχαριστίες και άλλα τέτοια μέλια και σιρόπια... ;) :flower: :D



H



soufle productions AE


παρουσιάζει το:

 


«bibi(bo)r kese»


ΜΠΕΛΟΥΜ 7-8 (ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 7ο-8ο )











Η μικρή bibi μπάμια χανούμ πετάρισε τα βλέφαρά της καθώς οι πρώτες ακτίνες του ήλιου έπεσαν επάνω της. Άνοιξε τα μάτια της και ανακάθησε, έπρεπε να ετοιμαστεί γρήγορα και να τρέξει να βρει το Μουχτάρ Τσοκ χανούμ μπέη. Έτοιμη πια δοκίμασε το πόμολο της πόρτας αλλά…τίποτα!! Κοίταξε στην κλειδαρότρυπα αλλά το κλειδί είχε κάνει φτερά. Δοκίμασε ξανά και ξανά αλλά η πόρτα δεν άνοιξε. Προσπάθησε να τη σπρώξει, την κλότσησε τη χτύπησε αλλά αν και παλιά η πόρτα δεν υποχώρησε ούτε σπιθαμή. Αυτό δεν μπορεί να είναι τυχαίο (Τυχαίο; Δε νομίζω…) σκέφτηκε η μικρή και αθώα κατά τα άλλα bibi μπάμια. Άρχισε να φωνάζει και να χτυπάει την πόρτα

-« Ανοίξτε μου!! Βοήθεια!! Ανοίξτε μου!!»

-«Γιετέρ κιουτσούκ τσουλέρ!! (Αρκετά μικρή πρόστυχη!!)» Ακούστηκε η φωνή της Φατμέ χανούμ « Όσο και να φωνάζεις κανείς δεν πρόκειται να έρθει να σε βοηθήσει!! Λογάριαζες να τρέξεις και να λακριντί –μπλιάχ (να τα ξεράσεις) τα πάντα στον πολυχρονεμένο Μουχτάρ Τσοκ χανούμ μπέη ε; Εβέτ!! Τα άκουσα όλα χθες γκετζελέρ!! Έννοια σου όμως και τσοκ παρά ντάνγκα ντάνγκα (θα το πληρώσεις πολύ ακριβά) που πίστεψες ότι θα μπορούσες τσουτσούν τσου τσουπ (να μπεις ανάμεσά μας) σε μένα και τον Μουχτάρ, όπως το πλήρωσε και αυτό το φίδι που έτρεφα στον κόρφο μου η Δουλιφέρ!!!!»

-«Χα΄ί΄ρ!!! (Όχι!!!) Άσε ήσυχη τη δουλιφέρ!! Τι της άκανες; Βγάλε με έξω!!»

-«ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Ω! Θα βγεις bibi μπάμια αλλά μόνο για να μπεις ακόμη πιο βαθειά!! Ετοίμασε τα μπαγάζ σου, ο Μουχτάρ είναι ήδη στο χα΄ι΄βά καλντερίμ (αεροδρόμιο) και πετάει σε 45ʼ και τότε θα φύγεις και εσύ μια για πάντα από εδώ μέσα. Αντίο bibi μπάμια ! Καλά ξεκουμπίδια!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!»

-«Φατμέ χανούμ!! Φατμέ!!!!»

Φώναζε απελπισμένα η bibi μπάμια αλλά δεν πήρε καμία απόκριση…

-« Αχ ζωνάρ σεβντά μπα΄ι΄λντί!! (Αχ με ζώσανε τα βάσανα και με τσάκισαν) πάλι!! Αμάν,αμάν ,αμάν !! (Άμανε!! Πες μου μωρό μου το ναιαιαια.. Αμάν ,αμάν δεν μπορώωωωωω, χωρίς εσένα να ζωωωωωω…) Άι σιχτίρ ογούρ!! Γρουσούζ ντιπ για ντιπ!! (Μαμώτο την τύχη μου μέσα!! Είμαι τελείως άτυχη!!)» Φώναξε δυνατά από μέσα της η μικρή αθώα bibi μπάμια γιατί δεν της το επέτρεπε η διαγωγή της…

Έπρεπε κάτι να κάνει και γρήγορα!!Κοίταξε το παράθυρο, αν τα κατάφερνε να βγει από εκεί θα έφτανε στον κήπο και από εκεί στο γκαράζ. Είχε 45 λεπτά να προλάβει το Μουχτάρ…

Η bibi μπάμια έφτασε στο πολυτελέστατο γκαράζ του σαράι.

-«Ω! Τι θα κάνω!!! Σκέφτηκε όταν αντίκρισε το κόκκινο σπορ αμάξι της Φατμέ χανούμ «Δεν ξέρω να οδηγώ τίποτε άλλο εκτός από ποδήλατο!! Δε θα καταφέρω ποτέ να προλάβω το Μουχτάρ!» Τότε πρόσεξε στην άκρη του γκαράζ μια κουκούλα. Την τράβηξε και…

1-3.jpg


2-3.jpg


3-2.jpg


-« Καλώς ορίσατε στο μενού επιλογών του ΠΑΠΙΝΙ makisimos. Δώστε διαδρομή.»

-«Γρήγορα στο χα΄ί΄βά καλντερίμ (αεροδρόμιο)!!»

-«Φύγαμε easy raider!!»

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΣΑΡΑ΄Ι΄…




4-2.jpg


5-1.jpg


6-1.jpg


7-1.jpg


-«Τι ονούρ (τιμή) Φατμε χανούμ!! Είμαι ο Χακίμ Νταής πασάς, αγάς ασφαλείας. Τι μπορώ να κάνω για εσάς;»

-«Αχ!! Νταή πασά πρόκειται για ένα πολύ λεπτό ζήτημα!! Μία από τις σαράι δουλάρ, τζουρνέμ (υπηρέτριες του σπιτιού μας έκλεψε) και τώρα προσπαθεί να βγει από τη χώρα. Δε θέλουμε να τη μηνύσουμε γιατί μας την εμπιστεύτηκε η οικογένειά της αλλά η αχ βαχ κισμέτ είναι σαλεμέ χανούμ (κακόμοιρη τρελή κοπέλα) και δεν ξέρει τι κάνει. Εδώ έχω και το κιτάπ βα-βα κοτέτς (τα χαρτιά από το επαρχιακό νοσοκομείο-κέντρο υγείας). Θέλουμε απλά να την τσιμπίς και μαντρώς (πιάσετε και κρατήσετε) μέχρι να έρθουμε και να την πάρουμε με τον ντοκτόρ μπέη. Καταλαβαίνετε πρέπει να αποφύγουμε το Τατιάν-Λαμπίρ χαμπέρ γιούπι (σκάνδαλο).»

-«Δε χρειάζεται να λακριντί (πείτε) τίποτε άλλο Φατμέ χανούμ μόνο τα στοιχεία της»

-«Εβέτ, 18 ετών, ξανθό καντα΄ί΄φ, μπουκλέ…»

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...

8-1.jpg


9-1.jpg


10-1.jpg


Αχ βαχ κισμέτ χανούμ πόσο ακόμη θα ταλαιπωρείσαι;

Όσο και αν προσπάθησε κανείς δεν πίστεψε την ιστορία της. Ποιος θα τολμούσε να πιστέψει τα λόγια μιας σαλεμέ δουλάρ μπροστά στο λόγο της Φατμέ Τσοκ Παρά Τσοκ Σαράι χανούμ.

Το κεφάλι της γύριζε, έπρεπε να σκεφτεί τι θα κάνει αλλά της ήταν αδύνατο. Ήταν και πάλι κλειδωμένη στο μπουντρούμ μόνο που αυτή τη φορά είχαν μπει κάγκελα στο παράθυρό της . Αν έπινε λίγο νερό ίσως ένιωθε καλύτερα. Η γεύση του της φάνηκε λίγο περίεργη αλλά ήταν πολύ διψασμένη. Μετά όμως από λίγα λεπτά άρχισε να νιώθει μεγαλύτερη κούραση. Τα μάτια της έκλειναν και ένιωθε μουδιασμένη. Ίσα που πρόλαβε να φτάσει στα στρωσίδια της και τα πάντα έσβησαν γύρω της…

Τι καινούριες περιπέτειες θα ταλαιπωρήσουν για ακόμη μια φορά την αγαπημένη μας ηρωίδα; Πόσα χτυπήματα της μοίρας μπορεί να αντέξει ακόμη; Πόσα μπορείτε εσείς να αντέξετε πια; Αυτά και άλλα καυτά ερωτήματα θα σας βασανίσουν ανελέητα ως το τελευταίο μέρος της σειράς που αγαπήθηκε περίπου το ίδιο με όσο μισήθηκε από τους ταλαίπωρους αναγνώστες τους...


 


<<
bibi(bo)r kese>>

ΜΠΕΛΟΥΜ 7-8 ΣΟΝΟΥ (ΤΕΛΟΣ 7ου-8ου ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ax αυτη η σαλεμερ δουλάρ τι τραβάει η έρμη...!!!! Μα τι της έδωσαν και ήπιε??? Θα σκάσω μεχρι το επόμενο επεισόδιο.!!! :please: Πες μας...τι πινει αυτη και δεν μας δινει..??? Τι την πότισαν οι ασφαλίτες ΚΕΝ και Τζον?? χαχαχαχαχαχαχ

Σουβλέ μου, να σαι καλά, που μας κανεις και γελάμε με τις ιστορίες σου , τέτοιες εποχές..!!!

Αχ αυτος ο Μουχταρ, σκετος μουλαρ..!! Τι να πω πια..!!

Για άλλη μια φορά σε συγχαιρω για τις φοβερές φωτογραφησεις καθως και για τους ξεκαρδιστικους διαλόγους..!!!!! Τυφλα να χουν τα τουρκικα σιριαλ..!!!! χαχαχα

Σουγλέ........ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ...!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow:


"Αλιό??????" ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Soufle μου, οτι και να πω είναι λίγο!! :bow: :bow:Απολαυστικότατη ιστορία, μοναδική σκηνοθεσία, καταπληκτικοί διάλογοι! :clap: :clap: Το διάβασα όλο από την αρχή γιατί μου είχε ξεφύγει ένα επεισόδιο και ξαναθυμήθηκα το στόρυ και δεν σου κρύβω ότι έλιωσα στα γέλια!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:Να'σαι καλά που μας χαρίζεις απλόχερα το γέλιο και ευχαριστούμε για τον κόπο σου να ετοιμάσεις όλο αυτό! :thanx2:
 
Να 'στε καλά παιδάκια μου!!! Σκέφτηκα ότι λίγο γέλιο στη ζωή μας είναι απαραίτητο αυτές τις μέρες!!! Οι φωτογραφήσεις και η επεξεργασία έχουν τελειώσει και για τα 2 τελευταία επεισόδια. Μένουν μερικοί διάλογοι και ελπίζω να καταφέρω να τα περάσω ως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας. Η καταραμένη γρίπη με έχει βγάλει νοκ άουτ :precry: :fever: :brick: ... Όχι makisimako μου δεν μπορώ να σου αποκαλύψω τι πίνει και δε σας δίνει... θα σας χαλάσω το ...σασπένς!!! :p Λίγη υπομονή ως το επόμενο!!!! ;)
 
ΕΠΙΛΟΓΟΣ...


H

 


soufle productions AE

 





παρουσιάζει το:





«bibi(bo)r kese»


ΜΠΕΛΟΥΜ 9-10 ΦΙΝΑΛ (ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 9ο-10ο ΤΕΛΟΣ)

ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ…

Μια ευχάριστη μυρωδιά τριαντάφυλλου έφτασε στα ρουθούνια της bibi μπάμια. Το κεφάλι της ήταν ακόμη ελαφρύ και τα μάτια της έτσουζαν. Προσπάθησε να θυμηθεί τι είχε συμβεί. Διψούσε… Το νερό που είχε πιει στο μπουντρούμ!! Πρέπει να είχε υπνωτικό σκέφτηκε, θυμόταν αμυδρά να τη φορτώνουν σα κουζού (κατσίκι) και μετά να την πετούν σε κάτι σκληρό και ήχους από κόρνες. Δοκίμασε να ανοίξει τα μάτια της και αντίκρισε έναν οντά που δεν είχε ξαναδεί ποτέ.

1-4.jpg


2-4.jpg


Η bibi μπάμια μαρμάρωσε μπροστά στην αλήθεια που της έκαιγε την ψυχή σα πυρωμένο σίδερο. Ώστε λοιπόν τόσο ήταν το μίσος της Φατμέ χανούμ ώστε δε δίστασε να την πουλήσει στα σκλαβοπάζαρα της ανατολής; Αυτή λοιπόν θα ήταν η ζωή της; Να κουνιέται και να λυγιέται μπροστά στα αδηφάγα μάτια του σε΄ί΄χη, ημίγυμνη μέσα στα αραχνούφαντα υφάσματα; Και μάλιστα η ζωή της να εξαρτάται από αυτό; Μέσα στην πίκρα της ένιωθε τυχερή που το πάθος της για τα οριεντάλια θα την έβγαζε ασπροπρόσωπη!! Ήταν λίγο ντεφορμέ βέβαια μετά από τόσες κακουχίες αλλά αυτά τα πράγματα είναι σαν το ποδήλατο…

-«Αχ ανέ μου (μάνα μου)!, βόγγηξε, τι δίκιο είχες που μου έλεγες μάθε τέχνη και άστηνε!! Βάι, βάι!! Πρώτα η ανέ και ο μπαμπατζιμ, μετά ο Μουχτάρ!! Ω! Τι άλλο μου έμενε να χάσω λοιπόν ; Την ελευθερία μου…»

Δύστυχη bibi μπάμια τι άλλο θα περάσεις στη ζωή σου…

Όπως την είχε προειδοποιήσει ο άγνωστος άντρας λίγα λεπτά αργότερα ήρθαν και την πήραν. Μέσα από δαιδαλώδεις διαδρόμους κατέληξαν στη σάλα του θρόνου όπου περίμεναν και άλλες χορεύτριες για να αρχίσει το γλέντι. Μόλις έφτασε δόθηκε το σύνθημα και ο χορός ξεκίνησε.

3-3.jpg


ΚΑΙ ΟΙ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΥΛΟΥΣΑΝ...




4-3.jpg


5-2.jpg


6-2.jpg


Τα δάκρυα έτρεχαν ποτάμια ανάμεσα σε μάνα και κόρη καθώς μάθαιναν τα βάσανα που πέρασαν όλο αυτόν τον καιρό. Η Μιρλαρά-λακριντί χανούμ εξήγησε στην bibi μπάμια πως τους παγίδευσε η σπείρα, τις κακουχίες και τελικά την πώλησή τους ως σκλάβους στον Αμπντούλ Ελ Χαμίντ. Ήταν τυχεροί που δεν τους χώρισαν με τον πατέρα της ο οποίος βρισκόταν στα μπουντρούμια με τους ευνούχους…

-<<Αχ αγαπημένο μου παιδί τίποτα από όλα αυτά δεν έχει σημασία αφού είμαστε και πάλι μαζί!!! Και να δείς που το γούρι μας αρχίζει να αλλάζει και σύντομα θα είναι όλα ένα κακό όνειρο!! Το μόνο που με κρατάει τώρα είναι η εικόνα από το υπέροχο σπιτάκι και τον κήπο μας... πότε άραγε θα τα ξαναδώ!!>>

-<< Eβέτ… (πωπωπω πως θα το πω!! Σκέφτηκε η bibi μπάμια…) να το θέσω αλλιώς, όποιος έχει ένα υπέροχο σπιτάκι με κήπο στο Τσαγίρ που δεν κάηκε να κάνει ένα βήμα μπροστά… που πας ρε Καραμήτροοοοο!!!!>>

Ακολούθησαν λιποθυμίες αναστεναγμοί και πολλά βάι βάι και κατάρες κυρίως προς την Γκαντέμογλου χανούμ. Η bibi μπάμια εξιστόρησε στη μητέρα της τα γεγονότα από την αρχή ως τη στιγμή που βρέθηκε στο Σαράι και έμαθε πως ο Μπουνταλά Τσοκ παρά τσοκ σαράι πασάς ήταν ο παιδικός έρωτας της μητέρας της αλλά τους είχαν χωρίσει γιατί εκείνη ήταν φτωχή και δεν ήξερε από πού κρατάει η σκούφια της. Είχε να τον δει πάνω από 25 χρόνια αλλά το γεγονός ότι περιέθαλψε την bibi μπάμια έδειχνε πόσο καλός και έντιμος άνθρωπος ήταν. Είχε μάθει πως η πρώτη του γυναίκα ήταν ένα κομμάτι μάλαμα αλλά την έχασε πολύ νωρίς ενώ η δεύτερη αποδείχθηκε σκέτο φίδι.

6 ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ …

7-2.jpg


8-2.jpg


9-2.jpg


-<<Ω Μουχτάρ !! Εξήγησέ μου πως με βρήκες!!>>.

-<<Αγαπημένη μου bibi μπαμια πρέπει να τα πάρω όλα από την αρχή για να καταλάβεις. Εκείνη τη νύχτα πριν φύγω για την Αμερική ένιωθα ότι είχα ξανακερδίσει όλο τον κόσμο!! Σε είχα βρει και δεν με ένοιαζε τίποτε άλλο!! Αλί μου όμως!! Μπήκε στη μέση η Βιρναμ Φατμε χανούμ και μου έκοψε όλη τη χαρά. Γύρισα στο δωμάτιό μου απογοητευμένος και αποφασισμένος να φύγω για πάντα μακριά σου για να σώσω την ευτυχία του πατέρα μου. Τα ξημερώματα όμως ξύπνησα από ένα ελαφρύ χτύπημα στη πόρτα. Άνοιξα και είδα τη Δουλιφέρ άσπρη σαν το χιόνι!! Με λίγα λόγια μου είπε ότι είχε πει και σε σένα και έμαθα επιτέλους ότι ο Κιοφτέ μπέης δεν είναι δικό μου παιδί !! Η Δουλιφέρ μου είπε πως είδε την Φατμέ να κλειδώνει το δωμάτιό σου στο μπουντρούμ και να φεύγει με το κλειδί και τότε ήξερε πως έπρεπε να προλάβει να με ειδοποιήσει και εμένα. Τότε κατάλαβα ότι έπρεπε να βγάλουμε μια για πάντα αυτή την φριχτή χανούμ από τη ζωή μας. Αποφάσισα να μην της λακριντί τίποτα και να φύγω κατευθείαν για την Αμερική να συναντήσω τον μπαμπατζίμ (πατέρα) μου. Φοβόμουν ότι αν μάθαινε πως ξέρω την αλήθεια θα έβαζε κάθε μέσο για να μην τα καταφέρω. Το λάθος μου ήταν πως πίστεψα ότι αφού θα έφευγα εγώ θα ξεθύμαινε σιγά σιγά το μίσος της για εσένα και θα σε άφηνε στην ησυχία σου. Πως μπορούσα να φανταστώ ότι θα είχε οργανώσει τέτοιο έγκλημα εναντίων σου!!! Πριν φύγω γύρισα στο δωμάτιό σου και πήρα το μεταλλικό κουτί με τα χαρτιά σου που είχε σωθεί από την φωτιά. Όταν έφτασα στην Αμερική βρήκα τον πατέρα σε άθλια κατάσταση. Όλες οι παραγγελίες είχαν ακυρωθεί, κανένας δεν ήθελε τα σαπούν μας και χρωστούσαμε έναν αραμπά λεφτά στην MacDaisy!! Στάθηκα όμως τσοκ ογούρ (τυχερός) και λίγες μέρες αργότερα συνάντησα έναν παλιό μου Λατινοαμερικάνο συμφοιτητή τον Εστέμπαν Εκλασαμέντες. Ο Εστέμπαν μου μίλησε για την εταιρία του που ασχολείται με μπαχτσέ σοβατεπί γκιουζέλ (φυτικά προʼιʼόντα ομορφιάς) και μπαχτσέ κανταʼίʼφ (φυσικές τρίχες) και τελικά επένδυσα ότι μας είχε απομείνει εκεί. Ξεκινήσαμε να εισάγουμε περούκες με μπαχτσέ κανταʼίʼφ (φυσική τρίχα) από το Περού και το Μαλί και οι δουλειές ανεβαίνουν συνεχώς!! Μου έλειπες τόσο πολύ αλλά δεν τολμούσα να ρωτήσω τα χαμπέρια σου. Εκείνο το πρωί άνοιξα το μικρό μεταλλικό σου κουτάκι για να νιώσω την παρουσία σου κοντά μου. Ξεφυλλίζοντας λοιπόν τα κιτρινισμένα από το χρόνο χαρτιά βρήκα μια συνταγή με βότανα, γραμμένη από τη γιαγιά σου, κατά της φαλάκρας !! Έλειπε όμως το βασικό συστατικό: ήταν κρυπτογραφημένο!! Έλεγε πως το μυστικό κρύβεται στο δεύτερο παιδί. Μέρες ολόκληρες πάλευα να καταλάβω τι σημαίνει. Από όσο ήξερα η μητέρα σου ήταν μπιρτζουτζούκ (μοναχοπαίδι) όπως και εσύ, ποιο λοιπόν ήταν το δεύτερο παιδί; Άξαφνα εκεί που έπινα ένα τσάι ήρθε στο μυαλό μου μια παλιά παροιμία <<Του τζουτζούκ μου το τζουτζούκ είναι δυο φορές τζουτζούκ!! (Του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί) >> !! Αυτό ήταν !!! Το μυστικό συστατικό είναι οι μπάμιες!!!!! Κατασκευάσαμε την συνταγή και τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά!! ΄Εχουμε γεμίσει την αγορά τρίχες!!! Ο πατέρας μου ανάσανε και έτσι μπόρεσα επιτέλους να βρω το κατάλληλο έδαφος για να του εξηγήσω τι άνθρωπος ήταν η γυναίκα του. Γυρίσαμε πριν 2 εβδομάδες και εσύ ήσουν άφαντη!! Η Φατμέ έλεγε πως το έσκασες με τη Δουλιφέρ και τα μαλάματά της σε μία προσπάθεια να με κάνει να σε σιχαθώ αλλά δεν τα κατάφερε. Της είπαμε πως τα ξέραμε όλα και πως θα την έδιωχνε ο πατέρας από το σπίτι χωρίς δεκάρα αν δεν μας έλεγε που βρισκόσουν εσύ και η Δουλιφέρ. Θα έπρεπε να βρίσκεται στη φυλακή μετά από όσα έγιναν αλλά δέχθηκε να εξαφανιστεί για πάντα και να μην μας ενοχλήσει ποτέ ξανά. Ευτυχώς ο Αμπντούλ Ελ Χαμιντ συγκινήθηκε πολύ από την ιστορία μας και δέχθηκε να αφήσει ελεύθερη και εσένα και την οικογένειά σου. Ω bibi μπάμια όλα πήγαν κατ΄ ευχήν !! Και ο μισός παράς από την εταιρία θα πηγαίνει στην οικογένειά σου!! Δεν θα σας λείψει ποτέ πια τίποτα!!! >>.

10-2.jpg


Η bibi μπαμια ένιωσε απέραντη ευτυχία!! Κούρνιασε στη αγκαλιά του Μουχτάρ και έμεινε εκεί. Τώρα πια ήξερε πως όλα θα πήγαιναν καλά…


ΜΠΕΛΟΥΜ 9-10 ΦΙΝΑΛ ΣΟΝΟΥ

Αλλά φτάσαμε δυστυχώς στο τέλος της ιστορία μας!! Αν θέλετε να την ξανακούσετε γυρίστε το βιβλίο σας στην πρώτη σελίδα και βάλτε πάλι την κασέτα από την αρχή… για την ώρα γεια σας!!!!


 


«bibi(bo)r kese»





(ΕΠΙ)ΤΕΛΟ(Υ)Σ!!!!


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
soufle πολυ ωραια και διασκεδαστικη ολη η ιστορια που εγραψες και μοιραστηκες μαζι μας :)

συγχαρητηρια για το συγγραφικο σου ταλεντο!!!!!!!

μου αρεσε που κλεινει η ιστορια με τα λογια της κασσετας της bibi bo:flower:
 
soufle εισαι απιστευτη!δε θυμαμαι ποσες φορες διαβασα την ιστορια ξανα κ ξανα!ειμαι ανθρωπος που γελαει πολυ, αλλα τοσο γελιο ειχα καιρο να ριξω!!ασε που δεν ξεκολλουσα απ την οθονη του υπολογιστη κ για να μαθω τη συνεχεια!τρομεροι διαλογοι, ανεπαναληπτες ατακες και οι ελληνοτουρκικες λεξεις πανεξυπνες πρωτοτυπες ξεκαρδιστικες!!τι αλλο να πω πια????συγχαρητηρια!! μονο κανε μου μια χαρη σε παρακαλω σε μενα κ στους υπολοιπους. βρες γρηγορα θεμα για την επομενη ιστορια σου!!!!
 
Soufle μου, τι να πω!!! Τρεχουν τα ματια μου απο τα γελια!!! :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:

Εισαι μοναδικη!!!! :flower: :flower: :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα