Μια μερα απο τα 80ς γεματη παιχνιδια !!!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.903
Αντιδράσεις
3.921
Αρχες των 80ς, εγω μεσα στο σπιτι μου να παιζω και εξω να εχει χαρα θεου με μια υπεροχη ηλιολουστη μερα.

Μου εστρωσαν το χαλι εξω, μου εστρωσαν ολα τα παιχνιδια μου και με'βγαλαν και μια φωτο.

Την θυμαμαι αυτην την μερα λολ ,θυμαμαι τον ηλιο στα ματια μου ,δεν θυμαμαι γρι απο τα παιχνιδια μου ....αλλα ηταν μια υπεροχη μερα!!!

dsc01614q.jpg


Τι βλεπουμε στην φωτο (απο οσα μπορω να καταλαβω)

Καπου στα δεξια ειναι ενας κλοουν απο αυτους που πετιουνται μεσα απο ενα κουτι και τρομαζουν τα παιδακια,νομιζω λεγεται jack in the box.

Aριστερα και πισω αυτου ειναι ενα κοκκινο τηλεφωνο ,(μα ποτε δεν δουλεψε ,ποτε)

Μπροστα αυτου ειναι ενα αεροπλανο μπλε τουμπα και απο κατω ενα αμαξακι!

Στα χερια μου τωρα τι κραταω....

Θυμαμαι ηταν ενα ραδιοφωνο-παιχνιδι και κατα 99% πρεπει να ηταν αυτο απο την fisher price

fp520a.jpg


Συνεχιζοντας στα ποδια μου ειναι ενα μπλε κουλ αμαξακι!!

Διπλα ενα καγκουρο με καλωδιο συνδεδεμενο με μια μπαλιτσα που την πιεζεις φουσκωνει και δεν ξερω τι κανει ,(ψαχνω στο νετ να το εντοπισω).

Πισω μου ο αγαπημενος μου κιτρινος αρκουδος (λειπει ο αδερφος του χρωματος καφε)

Πανω δεξια στην φωτο ειναι μια κουτα γεματη με παιχνιδια που δυστυχως δεν θυμαμαι τι ειχαν μεσα και θα εδινα τα παντα να δω τι εχει. :(
 
Πολυ ωραία ιδέα/θέμα... Πολύ τρυφερό επίσης... Ωραίος!
 
Νοσταλγικη τρυφερη και ρομαντικη φωτο! Κουκλος! :)
 
Mε μια ψακτικη που εκανα το κανγκουρο πρεπει να ειναι ο Kanga & Roo ,απο οτι βλεπω στην πανω φωτο εχει και ενα μωρακι στην κοιλια του.

Αλλο διασημο καγκουρο δεν υπαρχει και επισης υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα και ο αρκουδος πισω να ειναι ο Winnie-the-Pooh !

What do you know,ο αγαπημενος μου αρκουδος παιζει να απεκτησε ονοματεπωνυμο. :)

Kangacolored.gif


Kanga (Winnie-the-Pooh)
 
τρομερη μακαρι να βρω κι εγω καποια σαν αυτην και να την βαλω στο φορουμ.
 
Αυτό το ραδιόφωνο-παιχνίδι το έχω από το 1977 αγορασμένο στην Αμερική και δουλεύει άριστα!

Δεν πρέπει να είναι όμως αυτό της φωτογραφίας γιατί είναι πιο μεγάλο.
 
Πάρα πολύ ωραία φωτο και ωραία παιχνίδια!!! Μακάρι να ξαναζούσαμε μια μέρα του τότε :cry: :cry: :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα