Μια φωτογραφία γεμάτη αναμνήσεις...

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.770
Τελικα αρχιζω να πιστευω οτι η φραση "Δεν ξερω τι εχω" που εχω ηδη ξαναναφερει εδω...οτι με εκπλησει ολοενα και πιο ευχαριστα. :eek:

Παρατηροντας την βιβλιοθηκη πριν απο λιγο,το ματι μου επεσε σε μια κορνιζα/μπιμπελο

(απο τα δεκαδες που εχει η μανα μου στο σπιτι... :precry: )

που ειχε μεσα μια φωτογραφια μου απο τα σχολικα μου χρονια. #)

Ομολογω να πω οτι αγνοουσα την υπαρξη της συγκεκριμενης φωτογραφιας...
attachment.php


αλλα μολις την ειδα μου ηρθαν εντονες μνημες απο μια αλλη εποχη... :)

Η φωτο ειναι ελαφρως (εως πολυ ταλαιπωρημενη) διοτι η κορνιζα/μπιμπελο ειναι πολυ μικροτερη απο τις διαστασεις της φωτογραφιας,

ευτυχως δηλαδη που ειναι ταλαιπωρημενη και δεν κοπηκε/σκιστηκε για να χωρεσει... :precry:

Τι απεικονιζει αυτη η φωτογραφια τωρα...

Εμενα στο παλιο μου γραφειο (λογο μη προβλεψης παιδικου δωματιου,εγραφα και διαβαζα στο χωλ) την ωρα που διαβαζω και να εχω διπλα μου την Αστραπη της El Greco (Εμ...πως αλλιως θα την καναμε μοστρα στον κολλητο... :p ),

στο πλαι του γραφειου να υπαρχει η σχολικη μου τσαντα

μπλε χρωματος με στρατιωτικα ( :eek: )και αλλα σηματα ραμενα πανω,στο αναλογιο (κατασκευη του πατερα μου) καποια βιβλια αγγλικων,στο πισω δεξι μερος του γραφειου να ειναι βιδωμενη η λαμπα για το διαβασμα,στα αριστερα καποια βιβλια και η κασετινα μου πανω τους,στο χερι να κραταω

μολυβι με ανταλλακτικες πλαστικες μυτες και διαφανο καπακι...ΟΥΠΣ!!!!... :eek: ....μακρυγορω....

Ας δουμε την εν λογο φωτο... :)

attachment.php


Απ'οτι φαινεται στην φωτο, τα μονα που εχουν σωθει και υπαρχουν μεχρι και σημερα ειναι η Αστραπη και η λαμπα διαβασματος...

Τα υπολοιπα...τα πηρε ο χρονος... :(

Να 'σαι καλα ρε μανα που την κρατησες...(την φωτο) :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φανταζομαι θα εμενες σε ενα τυπικο διαμερισμα που δεν ειχε δυο παιδικα δωματια σωστα?
 
Opening Strategies...τα ειχα και εγω αυτα τα βιβλια Αγγλικων!
 
misha είπε:
Φανταζομαι θα εμενες....
Και εξακολουθω να μενω... ;)

misha είπε:
σε ενα τυπικο διαμερισμα που δεν ειχε δυο παιδικα δωματια σωστα?
Δυο???!!!! :eek: ....Μακαρι να ειχε εστω κι ενα... :(

Wally είπε:
Opening Strategies...τα ειχα και εγω αυτα τα βιβλια Αγγλικων!
Για περισσοτερες αναμνησεις εδω ... ;)
 
Βασικα θελουμε ενα καλυτερο σκαναρισμα αλλα για δες παρακατω και πες μου (πηρα το θαρρος και εκανα ενα γρηγορο ρετουσαρισμα )

teliko2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
angel_grig είπε:
Βασικα θελουμε ενα καλυτερο σκαναρισμα αλλα για δες παρακατω και πες μου (πηρα το θαρρος και εκανα ενα γρηγορο ρετουσαρισμα )
Respect.... :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Δεν εχω λογια... :sealed:

Να ΄σαι καλα Γρηγορη!!!! :flower:

Απειρα ευχαριστω φιλε!!! :thanx2: :thanx2:
 
Nα'σαι καλα Σταυρο!! :thanx2:
 
Πολύ όμορφη η φωτογραφία Σταύρο, γεμάτη αναμνήσεις! Το γραφειάκι, απ' ότι διακρίνω, έχει συρταράκια, η κασετίνα ήταν, υποθέτω, από αυτές με τα πορτάκια που ανοιγόκλειναν με μαγνητάκια, η σχολική τσάντα σακίδιο...

Τι ηλικία ήσουν στη φωτό;
 
BETTY BOOP είπε:
Πολύ όμορφη η φωτογραφία Σταύρο, γεμάτη αναμνήσεις!
Να 'σαι καλα Χριστινα,σε ευχαριστω πολυ!!! :flower:

BETTY BOOP είπε:
...από αυτές με τα πορτάκια που ανοιγόκλειναν με μαγνητάκια...
Αυτη ακριβως! :D

Αλλα δεν θυμαμαι το σχεδιο της... :(

BETTY BOOP είπε:
Τι ηλικία ήσουν στη φωτό;
Η φωτο πρεπει να ειναι '87-'88 οποτε μιλαμε για 10 Η' 11 ετων... :)
 
Παντως σύνηθες φαινομενο να φωτογραφιζόμαστε μικροί καθισμενοι σε γραφειο, διαβάζοντας τα μαθήματά μας...

Ισως για να δειξουμε σε όλους πόσο μελετηροί ήμασταν... :D

εμενα με εκνευριζε μερικες φορες η συνηθεια αυτης της φωτογραφισης και εκανα μουτρα σε ορισμενες περιπτωσεις για να μη με φωτογραφισουν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα