Μικροί - Μεγάλοι

Εκπληκτική, πολύ προσεγμένη υψηλού επιπέδου και απόλυτα πετυχημένη επινόηση συνδυασμού προβολής σειράς και εμβόλιμης συζήτησης γύρω από αυτήν με ξεχωριστούς καλεσμένους με ήθος, ποιότητα και επίπεδο. Όταν η τηλεόραση και δη η κρατική είχε επίπεδο,πριν φτάσουμε σε μια ατέλειωτη παρακμιακή πορεία της δήθεν σύγχρονης ιδιωτικής τηλεόρασης που θα το πω κομψά με τα τηλεοπτικά απορρίμματα που έχει σερβίρει διαχρονικά, έχει κατακλύσει με δυσοσμία τους τηλεθεατές.
Γιατί δεν μπορεί να μην γίνει αυτόματα η σύγκριση με τα φαιδρά και ανεκδιήγητα μεσημεριανάδικα, talk shows, και παρόμοιου περιεχομένου οικογενειακές εκπομπές όπως οι τραγικές '' Οικογενειακές Ιστορίες'', που υποτιμούν την νοημοσύνη και το στοιχειώδες κριτικό πνέυμα των τηλεθεατών.
Από τους πολύ σημαντικούς ηθοποιούς που κόσμησαν την σειρά θα σταθώ στον πολύ σημαντικό και αξιόλογο Θανάση Παπαγεωργίου που ξεχώρισε με απόλυτη επιτυχία σαν ηθοποιός αλλά και στο πάνελ της συζήτησης. Κυριολεκτικά πήρε την εκπομπή πάνω του και την απογείωσε.
Επισης θα μου επιτραπεί μια επισήμανση στην ηθοποιό Λυδία Ηλιοπούλου. Εκπληκτικής πομορφιάς ηθοποιός και γυναίκα με απίστευτη αύρα αισθησιασμού και γοητείας.
 
Να με συγχωρεί η χαρη σας αλλά δεν νομίζω οτι ξέρει τι κάνει

δεν εγκρίνω τέτοιες επιλογές....

:krach::krach:

οχι οτι μου πέφτει λόγος...

ας μη βγούμε οφφ τόπικ όμως :cool:

@Ομεγκα όχι που δεν θα το θυμόσουν :cool: :cool:
ΣΥΓΝΩΜΗ που δεν σας ρωτησε
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα