Μικρός / Νέος Επιστήμονας

Σου είναι εύκολο να μου εξηγήσεις πως μπορώ να το κάνω αυτό;Γιατί έχω σκοπό να ανεβάσω και κάτι άλλα περιοδικά.Μόλις πριν λίγο μάλιστα έβγαλα φωτογραφίες από έναν παλιό κινηματογράφο-προτζέκτορα του 1960 και θέλω να τον ποστάρω στην αντίστοιχη ενότητα.

Είχα την εντύπωση οτι το imageshake δεν τις σβήνει ποτέ τις φωτογραφίες που ανεβάζει κάποιος
 
asemnos είπε:
Και όπως υποσχέθηκα, ορίστε φωτό. Κάπου έχω κι άλλα τεύχη Μικρού Επιστήμων, αυτή τη στιγμή δεν ξέρω που είναι όμως. Χρονολογία δεν αναφέρει πουθενά αλλά νομίζω είναι '70. Έχουν σωθεί κι άλλα περιοδικά αυτής της δεκαετίας, όλα σε άριστη κατάσταση.



μπράβοοοο.. συγκινήθηκα.. κάπου έχω κι εγώ.. ίσως κι όλα τα τεύχη.. ίσως τα σκαναρω και τα σηκώσω κάπου.. να βρίσκονται.. :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ένα τευχίδιον, που έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα:

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ρε Ντινάκο, να σε ζητήσω μια χάρη?! :flower:

Το ματάκι μου έπεσε στο άρθρο "Κατασκευάστε έναν φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου" & "Φτιάξτε έναν μετατροπέα τάσης".

Μπορείς να σκανάρεις κια να βάλεις ένα από τα 2 άρθρα? Όταν κι όποτε μπορέσεις?! Pleaseeee? :flower:

[edit] διευκρινίζω: μόνο ένα κομμάτι από όποιο άρθρο θες - όχι ολόκληρο! (..... copyrights :rant: )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Ρε Ντινάκο, να σε ζητήσω μια χάρη?! :flower:
Το ματάκι μου έπεσε στο άρθρο "Κατασκευάστε έναν φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου" & "Φτιάξτε έναν μετατροπέα τάσης".

Μπορείς να σκανάρεις κια να βάλεις ένα από τα 2 άρθρα? Όταν κι όποτε μπορέσεις?! Pleaseeee? :flower:

[edit] διευκρινίζω: μόνο ένα κομμάτι από όποιο άρθρο θες - όχι ολόκληρο! (..... copyrights :rant: )
Μαριανα,εαν θες μετατροπεα τασης καλυτερα να κοιταξεις σε καποια πιο συγχρονη κατασκευη (παλμοτροφοδοτικο-switching power supply) γιατι στις κατασκευες εκεινης της εποχης ηταν του τυπου linear Power supply.

Επισης εκτος απο φορτιστη μπαταριων μπορει να χρειαζεσαι και αποθειικωτη δες εδω:http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=66488

ΥΓ.Επειδη ειμαι off topic μολις το διαβασεις,το ποστ μου μπορει να..αυτοκαταστραφει :)
 
Lol, όχι δε θέλω να φτιάξω κάτι αντίστοιχο! :biglaugh:

Ήθελα απλά να δω το ύφος του άρθρου καθώς και να προσδιορίσω με ποιον τρόπο υλοποιούσαν τις κατασκευές το '79! :)

Απλή περιέργεια περισσότερο!

Ωστόσο, το ποστ σου πιστεύω ότι θα ήταν καλό να μείνει, σε περίπτωση που κάποιος έχει κατά νου ν' ασχοληθεί - έχει χρήσιμα tips! :)

Thank you για τα infos! :flower:
 
Μικρος επιστημονας

εαν δεν με απατα η μνημη μου το 1977 απο αυτο το περιοδικο ειχα κατασκευασει τον πρωτο μου ραδιοφωνικο σταθμο στα μεσαια του οποιου την κατασκευη την ειχε δημοσιευσει μονταροντας τα εξαρτηματα πανω σε κλεμα ηλεκτρολογικη
 
Ειρωνεία. Αν υπήρχαν κανονικές σχολικές βιβλιοθήκες το 80 πολλά παιδιά θα τα ευρισκαν ενδιαφέροντα όλα αυτά.
 
Πίσω
Μπλουζα