Μικρός Ρωμηός

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Ο Μικρος Ρωμηος (ναι, με η) ειναι μια εφημεριδα που εκδιδεται στην Αθηνα απο το 1886!

Προσφατα απεκτησε και ηλεκτρονικη μορφη στην οποια ανεβαινει μερος απο τη πλουσια υλη.

Θα μπορουσε να μπει στα Εντυπα αλλα νομιζω οτι στα Τοπωνυμια ειναι πιο ταιριαστο μιας και μας ταξιδευει στην Αθηνα του παρελθοντος, σε αληθινα γεγονοτα και ξεχασμενες ιστοριες...
 
Με μια πρωτη ματια που εριξα, φαινεται πολυ ενδιαφερον, γλυκο, νοσταλγικο και μπραβο που το εντοπισες, Wally.

Μια ενσταση μονο: Οταν πηγα να διαβασω για τη γυναικεια γυμνοκνημια ειδα Posted on 1 - 12 - 12. Τι γινεται;... λεω. Εφτασε κιολας ο Δεκεμβριος του 2012;

Υστερα επεσε το ματι μου λιγο πιο πανω στο Συλλογο πολιτων που εβγαζε στη φορα τα ονοματα φοροφυγαδων και ειδα Posted on

1 - 27 - 12.

Τοτε καταλαβα οτι κι εδω, οπως και σε πολλες αλλες ελληνικες διαδικτυακες τοποθεσιες, οι ημερομηνιες μπαινουν με το αμερικανικο συστημα. Πρωτα ο μηνας και υστερα η ημερα του μηνα.

Αν μη τι αλλο, κατι τετοιο δε συναδει με τον ολο χαρακτηρα του Μικρου Ρωμηου. Επισης, σε προσωπικο επιπεδο με μπερδευει και το θεωρω ακρατη ξενολαγνεια.

Συγνωμη, αλλα εχω μαθει να διαβαζω απο αριστερα προς τα δεξια και οχι αναποδα, οποτε διαβαζω: Πρωτη εικοστου εβδομου του δωδεκα.

Δε φταιω εγω. Αλλοι προσπαθουν να μας τρελανουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα