Μις Μέικ Απ

Πω πω!! Θυμάμαι τη διαφήμιση!! Περνούσε το σφουγγαράκι πάνω από το μάγουλο της και εμφανιζόταν μία καρδούλα, στα μάτια σκιά και κραγιόν στα χείλη!! Τέλειο! Σε ευχαριστούμε Stakovios!!

Βρήκα τη διαφήμιση στα αγγλικά!! Και μερικές από την εξέλιξη της Miss Make up!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτη η κουκλα ειναι απο τη σειρα Li'l miss της Mattel απο τα τελη της δεκαετιας 1980 - αρχες 1990. Στο παρακατω link θα βρειτε μερικες πληροφοριες.

http://www.crowncombo.com/articles/2007/014_lilmiss/lilmiss.html

Τις εχω δει σε δυο μεγεθη, μικρες και μεγαλες.

Αυτη ειναι η δικη μου

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι πολυ γλυκουλα, Δωροθεα! :) Καλα εκει στην διαφημιση που εχουν γεμισει με πετραδια και την κουκλα και τα κοριτσακια, μιλαμε, ειναι πολυ αστεια :D
 
Μις Μέικ Απ

Δωροθέα μου να τη χαίρεσαι!Πολύ γλυκιά κουκλίτσα! ;)

Τώρα βγάλανε τη Φραουλίτσα έτσι.Να τη βάφεις και να την ξεβάφεις!

Υ.Γ. stakovie ευχαριστούμε για το ωραίο θρεντ που άνοιξες!
 
Υπέροχη η κουκλίτσα σου Δωροθέα!! Ευχαριστούμε πολύ και για το link, πολύ ενημερωμένο και πολύ όμορφες φωτογραφίες!! Ξετρελάθηκα με τη γοργονίτσα!!! :flower: :flower:
 
Κι εγω την είχα! Θυμάμαι ότι είχα λυσσάξει να την πάρω. Την κοίταζα στο παιχνιδάδικο για πολύ καιρό. Απ' τις διαφημίσεις είχα ψηθεί πολύ αλλά τελικά όταν την πήρα δεν την έπαιζα και τόσο γιατί το εφε δε μ'εντιπωσίαζε πια.

Είχε κάτι σαν στυλό, ένα ροζ κι ένα γαλάζιο, που τα γέμιζες με ζεστό ή κρύο νερό αντιστοιχα και μ' αυτά αν τα πέρναγες στο πρόσωπο της και στα ρούχα και αλλάζανε χρώμα.

Τώρα το είδα στη διαφήμιση που πόσταρε η Δωροθέα. Τελικά πρέπει να είχα αυτήν με τα μαγικά ρούχα, την Little Miss Dress up Doll
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω ειχα την Miss Make up 1988. μονο που εχει το σημαδι απο στυλο στο κουτελακι κ δε βγαινει...

IMG_7110 [1600x1200].jpg
 
Μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση η κούκλα όταν έβλεπα τη διαφήμιση σε Μίκυ Μάους...Δεν μου έκανε όμως ''κλικ'' να την αγοράσω...
 
Εμένα πάλι κλικ μου έκανε και μάλιστα πολύ, αλλά κανείς δεν ήθελε να πληρώσει το λογαριασμό!!!

Δωροθέα και Lne πολύ ωραίες οι κουκλίτσες σας!!! Η αλήθεια είναι ότι σας ζήλεψα λιγάκι!!!

Άμα τις βαρεθήκατε εγώ είμαι εδώ!!! Τόσα χρόνια....μα δεν τις βαρεθήκατε???? :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γεια σας κ απο μενα! :) εγω ειχα την mis magic hair η οποια ειχε μια χτενα που οταν την χτενιζες εβαζε μπλε κ ροζ ανταυγιες στο μαλλι,δυστυχως η χτενα χαθηκε κ στα μαλλια της εχουν γινει μονιμες οι μπλε ανταυγιες....το περιεργο ειναι οτι δεν της εχασα τα παπουτσια!!!!βεβαια ειναι λιγο ξεμαλλιασμενη κ αυτη αλλα πιστευω οτι με λιγη φροντιδα θα γινει σαν καινουργια!! :D DSC02773.jpg
 
markkons είπε:
γεια σας κ απο μενα! :) εγω ειχα την mis magic hair η οποια ειχε μια χτενα που οταν την χτενιζες εβαζε μπλε κ ροζ ανταυγιες στο μαλλι,δυστυχως η χτενα χαθηκε κ στα μαλλια της εχουν γινει μονιμες οι μπλε ανταυγιες....το περιεργο ειναι οτι δεν της εχασα τα παπουτσια!!!!βεβαια ειναι λιγο ξεμαλλιασμενη κ αυτη αλλα πιστευω οτι με λιγη φροντιδα θα γινει σαν καινουργια!! :D Προβολή συνημμένου 50541
markkons πολυ γλυκια η κουκλα σου και διατηρημενη σε πολυ καλη κατασταση!!να τη χαιρεσαι :) σ ευχαριστουμε για τη φωτογραφια!!!!!!

θα βρεις την τηλεοπτικη διαφημιση στη λιστα αυτη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σ'ευχαριστω πολυ katerinak :) κ αφου πλυθηκαμε κ χτενιστηκαμε ειπαμε να βγουμε φωτογραφια,για το πριν κ το μετα.....

DSC02793.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Markonns, λες και βγήκε από το κομμωτήριο, οι μπλε ανταύγειες είναι στα πλάγια?
 
spirtouli οι ανταυγιες ειναι στο πισω μερος του κεφαλιου γιαυτο δεν φαινονται αλλα μετα το λουσιμο εγιναν κ πιο θαμπες οπως κ ολο το μαλλι,δεν γυαλιζει πλεον....τουλαχιστον μοσχοβολα μαλακτικο :D
 
Πίσω
Μπλουζα