Μονομαχια στο Ελ Πασο (Καλοκαιρι ηταν και περασε) [Linux Browser Test]

dadmin

Banned
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.698
Αντιδράσεις
118
Τον Ιουνιο που μας περασε ο Dave Hayes πραγματοποιησε ενα ενδιαφερον τεστακι αναμεσα στους κορυφαιους browsers για το GNU/Linux.

conclusions.png


και παροτι το τεστ (οπως ολα τα τεστς) μπορει να αμφισβητηθει με δεκαδες τροπους - τα αποτελεσματα ειναι τρομακτικα. Η δυναμη του webkit και η απλοτητα του Epiphany ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε εχουμε δει μεχρι σημερα στο λειτουργικο μας.

*Saulot, σου ετοιμαζω πακετακι .deb με τελευταια εκδοση Epiphany/WebkitGTK (αν "κατσει" βεβαια - προς στιγμην "χτυπανε" 2-3 προγραμματα στο compile...)
 
Να το βάλω που Ηρακλή?

Στο Arch?
 
@Saulot

Τι ? το πεταξες τελειως το Ubuntu ? Ωραιος ;-) Σημερα το βραδυ βαζω και εγω Arch

(γλυτωσα και το ρεζιλικι με το πακετακι - γιατι το libglib2.0 δεν καθοταν με τιποτα ..)

@Nox

Οντως ειναι αλλο πραγμα - διπλασιαστηκε η ταχυτητα του Epiphany - εντυπωσιακο !
 
Το μόνο ubuntu ειναι το κατεβαστίρι μου, και αυτο γιατι βαριέμαι να το στήσω (θα είναι το τριτο με arch) και απο εκεί δεν κανω browsing...
 
Paspartoo είπε:
@Saulot
Τι ? το πεταξες τελειως το Ubuntu ? Ωραιος ;-) Σημερα το βραδυ βαζω και εγω Arch
Νόμιζα ότι ήταν μόνιμα σε κάποιο υπολογιστή σου! :)
 
Μεχρι περσι ναι - αλλα μετα εβαλα παντου gnewsense :)
 
και γιατι σταματας το gnewsense?
 
Δεν το σταματησα - απλα μου ρθε ενα στερητικο για το Arch :p
 
Paspartoo είπε:
Μεχρι περσι ναι - αλλα μετα εβαλα παντου gnewsense :)
Δεν κάνεις και ένα συγκριτικό των δυο τους όποτε μπορείς; Θα είναι πολύ ενδιαφέρον. Όχι τίποτε σπουδαίο, αρνητικά - θετικά του ενός και του άλλου.!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα