Μπρελόκ-σκελετός

cloven hoof

RetroN00b
Joined
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
0
θυμάται κανείσ τα μπρελόκ με σκελετούς?είχαν και μάτια σαν διαμάντια νομίζω και σίγουρα είχαν βγει 2 ειδών.Το ένα με σκελετούς με χέρια και πόδια άκαμπτα και ποιο κιτρινόασπρα νομίζω και το άλλο με σκελετούς που λύγιζαν κανονικά τα χέρια και τα πόδια τους(είχαν καάτι κρίκους για αρθρώσεις) και πρέπει να ήταν ποιο γκριζόασπροι.¨ειχα ξεσκιστεί να παίρνω.Απο τα πολυ αγαπημένα μου παιχνίδια.'Εκανα και συνέχεια μάχες μεταξύ τους ή και με άλλα παιχνίδια.'Οποιος θυμάται ας μοιραστεί τις αναμνήσεις τουΌσον αφορά τα μάτια τους κάποιοι πρέπει να είχαν μόνο τισ κόγχες
 
ναι είχα και εγώ!

θυμάμαι μονο αυτούς με τους κρίκους για αρθρώσεις... είχε 2 μεγέθη, μεγάλος και μικρός..!

είχαν κάτι "διαμαντάκια" για ματια, αλλα ξεκολλούσαν laughing out loud

θυμάμαι 3 χρώματα: άσπρο , πρασινωπό και κίτρινο-ωχρα ... είχαν όλα πλύσιμο με μαύρο χρώμα σε στυλ πολυκαιρισμένου/σκόνης, κλασσικό κόλπο "μοντελιστον"...

τα γούσταρα και εγώ πολύ, και ότι είχε σχέση με σκελετούς :D

17270.jpg


[deadpic]

17270.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τώρα που τα ξαναβλέπω μετά απο τόσα χρόνια, δεν θυμίζουν κάτι απο Eddie;
 
ΟΛΟΙ οι bad-ass μάγκες είχαν τέτοιο παλιά , LOL
 
Και εγώ είχα αρκετά τέτοια μπρελοκάκια αλλά χωρίς τα διαμάντια στα μάτια!!
 
αυτά ήταν τα bass-classe ... axaxaxaa
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πω πω αγοραζα καθε χρονο στο πανυγηρι του χωριου μου.. μου αρεσαν πολυ καποιοι φωσφωριζαν κιολας.. τους εβαζα και εκανα νεκροταφια για τα gi joe μου .. χαχα..
 
Α κι εγω ειχα δυο τετοιους, αλλα δεν ηταν τερατομορφοι ουτε ειχαν "ματια".

Επισης ειχε ενας θειος μου (που μαζευει αντικες και μπιχλιμπιδια) και οταν τον ρωτησαμε τα παιδια γιατι ειναι ετσι αυτο το μπρελοκ, μας ειπε "θελει να μας δειξει οτι αν δεν ειμαστε καλοι, θα μας κανει ετσι ο Θεουλης" 8)

(σημ. καποιοι θειοι, αντι να πουν "δεν ξερω", χρησιμοποιουν τη φαντασια τους :) )

Να σημειωσω οτι εχω ξαναδει τετοιους σκελετους (που τους εχουν αφαιρεσει την αλυσιδα και τον κρικο του μπρελοκ) κοτσαρισμενους σε καδρακια και δωρακια στυλ ρεζερβα. Πχ ειχα δει εναν βαμμενο πρασινο σε ενα καδρακι που εγραφε ενα σχολιο για τον ΠΑΟ κλπ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάστε;;;

Πιο ρετρό.....πεθαίνεις!
 
θυμάμαι τετοια μπρελόκ, δεν είχα πάρει γιατι δεν μου άρεσαν...
 
Ναι, έπαιζαν πολύ αυτοί οι σκελετοί μπρελόκ. Πολλοί " μάγκες " του σχολείου κουβαλούσαν τέτοιους...
 
επικο μπρελοκ,το ειχαμε σχεδον ολοι μας!!!

φοβερο πραγματικα!!!!
 
Ποτε δε μου εκανε αισθηση.
 
Βρεθηκε και η εταιρεια παραγωγης τους.... :D

attachment.php


πηγη φωτο: ebay
 
εντάξει...κοιμητήριο το κάναμε!!!

πότε κυκλοφόρησαν τα χαριτωμένα μπρελοκ;

:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα