"Μicrosoft's vision of future 2019"

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Eνα ενδιαφερον βιντεακι της M$ για το πως φανταζεται τον κοσμο το 2019.

Εχει ενδιαφεροντα πραγματακιa μεσα και ολα δειχνουν να βασιζονται στο αναμενομενο "surface".

Ισως το μελλον τελικα να μην ειναι τοσο μακρια. :xm:

http://www.youtube.com/watch?v=UHVjPCMEtts

Απο την αλλη ποιος βιαζεται να δει BSOD σε 3D. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aλλο ενα για αυτους που αρεσκονται να κοιτανε το μελλον.




 
Στο είχα πει και όταν γνωριστήκαμε ότι τα θέματά σου για gaming και tech είναι όλα τα λεφτά! :)

Λοιπόν, δεν είχε τύχει να τα δω νωρίτερα ( το δε πρώτο βιντεάκι του 2009 ούτε κατά διάνοια! :p ), αλλά το όλο concept μου θυμίζει κάτι σε minority report, με ένα κράμα από Apple products (ειδικά στο 1ο vid που ζουμάρει με το γνωστό pinch figure) και γενικά μου αφήνει μια περίεργη γεύση: Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να ανυπομονώ για όλα αυτά ή να είμαι σκεπτική...

Καλά, για το BSOD, το περιμένω πώς και πώς! Να 'ναι γερή η M$, να έχουμε κι εμείς δουλειά! :D

[edit] Και παρεπιπτόντως, αν πρόκειται να γίνει τόσο user-friendly το interface της M$, πολύ θέλω να ζήσω να το δω και αυτό.Από αυτό και μόνο φαίνεται ότι το video είναι fictional! [/edit]

[edit2] Να δώσω credits και στα μυαλά πίσω από τα βιντεάκια! Δεν είναι τόσο ότι θέλει φαντασία, όσο το ότι θέλει προσοχή στην υλοποίηση, για να μη γίνεται κραυγαλέο σαν concept. Εδώ, το πέτυχαν [/edit2]

[edit3] Θέλω την οθόνη του τύπου στο 03' ASAP! :D [/edit3]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ωραια βιντεακια! το να τα εφαρμοσει τεχνολογικα ολα αυτα η Microsoft δε νομιζω να ειναι δυσκολο...αλλα ολη αυτη η τεχνολογια μηπως θα μας κανει να χασουμε την προσωπικη επαφη με τα πραγματα και τους ανθρωπους?

και δεν εννοω την εξελιξη της τεχνολογιας σε ιατρικα θεματα ή σε καποιες τεχνολογιες που θα μας βοηθανε στη δουλεια μας.
 
Μετά από κάτι τέτοια αισθάνομαι πως ζω ακόμα σε retro εποχή...
 
Πίσω
Μπλουζα