Μotel Hell (1980)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Οπως θα καταλαβατε γουσταρω μεχρι αηδιας τα θριλερ αλλα γουσταρω τρελα και της κωμωδιες.Οταν ομως αυτα τα δυο συνδιαζονται κλαιω απο συγκινηση :D Ο αγροτης vincent και η αδερφη του Ida εχουν ενα μικρο μοτελ και παραγουν ενα εξαιρετικο καπνιστο κρεας χρησιμοποιοντας μια μυστικη συνταγη που κανεις δεν μπορει να φανταστει.Χρησιμοποιοντας διαφορες παγιδες στο δρομο πιανουν ανυποψιαστους ταξιδιωτες η ενοικους του μοτελ τους και τους φυτευουν στην αυλη και απο αυτους δημιουργουν το εξαιρετικο καπνιστο κρεας τους.Η ταινια πραγματικα ειναι εκπληκτικη.Ειναι πανεξυπνη,αστεια με εξαιρετικους διαλογους και πολυ ωραιο χιουμορ σε ερκετες στιγμες της και ο Rory Calhoun στο ρολο του vincent και η Νancy Parson στον ρολο της Ida ειναι απλα εκπληκτικοι.Η ταινια δεν ειναι σε τεραστιο βαθμο gore αλλα κυμενεται σε ικανοποιητικα επιπεδα.Την εχω δει πανω απο 5 φορες και θα την δω αλλες 105.Ωσοι γουσταρετε τετοιες ταινιες μην την χασετε.

 
Οταν βλεπεις το trailer νομιζεις οτι ειναι θριλερ και εγω στην αρχη ετσι νομιζα αλλα μπορω να πω το black χιουμορ του ειναι πολυ καλο!!

Πολυ πρτωτοτυπη ιστορια και το τελος με τα πριονια ειναι θεαματικο!! ;)
 
Φιλε argy οπως θα διαβασες και παραπανω γουσταρω τρελα αυτη την ταινια.Οι ερμηνειες ειναι απλα εκπληκτικες και γενικα τα παντα σαυτην την ταινια ειναι υπεροχα.
 
Από τις καλύτερες κωμωδίες τρόμου που υπάρχουν. Εκπληκτική η μονομαχία με τα ηλεκτρικά πριόνια και η εμφάνιση του Vincent με τη γουρουνοκεφαλή
 
It takes all kind of critters...

To make farmer Vincent fritters... :biglaugh:

Πολυ παραξενη ηταν η σκηνη που ο Βινσεντ ειχε βαλει μπροστα απο τους ατυχους ταξιδιωτες ενα στρογγυλο με φωτακια σαν ντισκομπαλα για να τους ζαλισει!!!

Ακομα παντως αντηχουν στα αυτια μου οι κατεστραμενες φωνες των ανημπορων τουριστων......!!!!!! :o
 
Θα έλεγα ότι η φωτό με γουρουνοκεφαλί και ηλεκτρικό-πριόνι, είναι "εμβληματική" για ταινίες τρόμου δεκαετίας 80'.
 
Πίσω
Μπλουζα