Νέο project για την Jane Jensen? [Pinkerton Road Studio]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Απο περσυ ξερουμε οτι η Jane Jensen ειναι story consultant στο Cognition

Χτες εσκασε ενα banner που μας πληροφορει για κατι νεο απο την Jensen (εχω κανει attach τη φωτο) και οδηγει σε αυτο το Youtube channel που μεχρι στιγμης περιεχει τα δυο κατωθι video

Κομματι απο την αρχη του Gray Matter

http://www.youtube.com/watch?v=OOOMawahwN8

Kομματι απο το τελος του Gabriel Knight 3

[video=youtube;ZjL127BH0-Q]http://www.youtube.com/watch?v=ZjL127BH0-Q

Εδω τρεχει καποιο countdown

Προβολή συνημμένου 49680

22 ωρες υπομονη λοιπον!
 
Στις 11 περίπου ώρες ο μετρητής και πλέον μ' έχει πιάσει κι εμένα η περιέργεια....

Ό,τι και να είναι, προμηνύεται άκρως ενδιαφέρον!....

Πού πας και τα ξετρυπώνεις, ωρέ!

Στο μεταξύ, κοίταζα κι εδώ που έβγαλες ανακοινωθέν.... Λες να είμαστε τόσο τυχεροί και να έχουμε και νέα game-έκπληξη, όπως λες και στον τίτλο του θρεντ?...

Είδωμεν! Ραντεβού σε 10-11 ώρες! ;)
 
Μηδενισε αλλα ακομα δεν βλεπω κατι. Θα ψαξω το source της σελιδας μηπως εχει καποιο γριφο...χμμμμ

Εικαζω οτι ο μετρητης "βλεπει" το ρολόι του PC μας, οποτε μαλλον πρεπει να περιμενουμε καμποσες ωρες ακομα διοτι η αποκαλυψη θα ειναι μαλλον με το ρολόι της Jensen (ωρα ΗΠΑ) ;)

Εφτιαξε εταιρεια με το συζυγο της υπο το ονομα Pinkerton Road studio

Pinkerton Roadʼs first adventure game will be made this year. What will it be? Designer Jane Jensen has three strong candidates in mind. Weʼre going to let our CSG members vote on which of the three they most want to play
3 υποψηφιες ιδεες (Moebius, Gray Matter 2, Anglophile Adventure - δεν υπαρχει νεο GK δυστυχως αλλα το GM2 μου φαινεται εξαιρετικη φαση!!)

Kickstarter (εχει και ενα συμπαθεστατο video που η κορη της "παρουσιαζει" την εταιρεια)
 
Gray Matter 2 έ? Καθόλου κακιά ιδέα.

300.000 $ ο στόχος τους. Για να δούμε....
 
Φρεσκια συνεντευξη της Jensen στο Gamespot

BTW την ρωτησα στο FB για ημερομηνια κυκλοφοριας και μου απαντησε οτι το πρωτο παιχνιδι θα κυκλοφορησει τον Μαρτη του 2013
 
Το πρωτο παιχνιδι της Pinkerton Studios θα ειναι το Moebius μετα το περας της ψηφοφοριας.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5Icfk0tW9ak#!

Ειναι το πιο GK like απο τα τρια αν και εγω θα προτιμουσα ενα νεο Gray Matter χωρις τη πιεση χρονου του πρωτου...

moebiusconceptartwip5sm.jpg


Και μια νεα συνεντευξη της Jensen
 
Για ένα περίεργο λόγο, κι εγώ έλπιζα σε ένα GM2.... Λίγο στεναχωρήθηκα που τελικά προχωράει με άλλο παιχνίδι - ας ελπίσουμε να είναι αντάξιο των προσδοκιών! :)

Είδωμεν! :)
 
:augenrollen::augenrollen::augenrollen:

Η δουλειά στα γραφικά είναι εκπληκτική!!!

Η μέρα με τη νύχτα:

Gabriel-Knight.jpg

πηγή
 
Εκπληκτικά νέα! Ειδικά ότι θα το φτιάξει η ομάδα της Phoenix, που έκανε εκπληκτική δουλειά με το Cognition.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακαρι να γινουν μοδα τα remakes στα adventures,κατι τα Monkey Islands κατι αυτο,ελπιζω.....
 
Wow, να και κάτι unexpected.

Θα το περιμένω και θα το πάρω, ωραία επιλογή για remake αν και το original είναι αρκετά καλό.

Nice και το ότι το site χρησιμοποιεί τη Ubuntu font :) Όλο και θα χρησιμοποιούν το Ubuntu στο production.

src: url('../fonts/ubuntu-r-webfont.eot');
.

.

.

font-family: 'ubuntu', Verdana, Geneva, sans-serif;
 
Ωραίο πράμα !! Πιθανότατα θα το τιμήσω και εγώ. :) (το πρώτο G.K. είναι το πλέον αγαπημένο μου απο τη σειρά)
 
Πίσω
Μπλουζα