Να τα... ξαναπούμε; (Πρωτοχρονιά 1973, ΥΕΝΕΔ)

ΑΕΤΟΙ....


ΑΕΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΤΑΤΕ....



ΘΕΛΩ ΝΑ 'ΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩ.....


 


ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΕΕΕ.........



ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΕΕΕΝΑ ΞΕΧΝΑΤΕ......



ΘΕΛΩ ΝΑ 'ΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ.............


Σόρρυ, παρασύρθηκα από την εκπομπή!

Ο Μαστοράκης, όπως σωστά προαναφέρθηκε, ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ πρόβαλλε αρχειακό υλικό! Δηλαδή στον Αντ1 και στο Σταρ, το οποίο και δημιούργησε.

Θέλω, πάντως, να πιστεύω (λέμε τώρα, έτσι; ) πως η ΕΡΤ (Α.Ε., τρομάρα της) έχει αντίγραφα από το αρχείο του, άσχετα που όταν είναι να δείξει κάτι, πάντα δείχνει τα ίδια και τα ίδια και αυτά παρμένα όχι από πρωτότυπα, αλλά από μεταγενέστερα ρεπορτάζ εκπομπών της...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με τα τραγούδια της Βίκυς Λέανδρος και του Γιώργου Νταλάρα ολοκληρώνεται αυτή η επετειακή εκπομπή με τις μεγαλύτερες επιτυχίες του 1972

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZDNVDC2uGVA]YouTube - NA Ξ?Ξ ΞΞΞΞΞ ΞΞ?ΞΞ (Ξ?ΞΞΞΞ?Ξ?ΞΞΞ)

(Θα μου κόψει την Καλημέρα η Χουανίτα που έβαλα τον Νταλάρα στο τέλος)
 
tsalk είπε:
...
(Θα μου κόψει την Καλημέρα η Χουανίτα που έβαλα τον Νταλάρα στο τέλος)

Μα... :what: τι λες;;;;;

Δύο από τα πιό αγαπημένα μου τραγούδια (ειδικά στα γαλλικά ) τα έχεις βάλει μαζί...

Είδες όμως το παιδί;;; :wub: :wub: :wub: Σοβαρό και μετρημένο... :sure:
 
πάρα πολύ ωραία τα βιντεάκια σου tsalk. ειδικά κοινούσης,πάριος,γαλάνη και κωχ, ήταν όλα τα λεφτά. να περιμένουμε και κάτι άλλο από αυτή την εποχή; :please: :please: :please:
 
Συλλεκτικό βίντεο, αν μη τι άλλο...

Σε ευχαριστούμε tsalk για τον κόπο σου...

Με γύρισες πίσω 36 χρόνια... Τη χρονιά που γεννήθηκα...
 
Wally είπε:
Να επικοινωνουσαμε ηλεκτρονικα με τον Μαστορακη μηπως μας διεθετε αποσπασματα υλικου?Εχει κανεις καποια σχεση ή καποιο συνδεσμο μαζι του?
Πολύ δύσκολο από ό,τι φαίνεται...

Πάντως, το αρχείο του Μαστ είναι must κατά τη γνώμη μου...

Πρέπει να έχει διασώσει πολλές ώρες προγράμματος της ΥΕΝΕΔ. Φαντάζομαι τα περισότερα να είναι από δικές του εκπομπές:

(1) μουσικές, μία από τις πιο γνωστές του λεγόταν "Στη διασταύρωση ρυθμού και μελωδίας"

και (2) τηλεπαιχνίδια κτλ, βλ. BINGO

Παράλληλα, πρέπει να έχει στο αρχείο του και εκπομπές τις οποίες δεν παρουσίαζε ο ίδιος, αλλά επιμελείτο/σκηνοθετούσε (βλ. CANDID CAMERA και επετειακές εμπομπές σαν το "Να τα....ξαναπούμε" που πρόβαλε το STAR και μας ανέβασε ο tsalk). Ο κύριος Μαστοράκης πρέπει να έχει κρατήσει όλες τις εκπομπές που παρουσίαζαν η Μπ. Λιβανού και/ή ο Ντ. Λυγίζος - ήταν οι αγαπημένοι του (η Μπ. Λιβανού σίγουρα και όχι αδίκως... :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορει να του στειλει καποιος ενα email με επιμαχα threads του φορουμ?

ΙΣΩΣ θελησει να παρει θεση ή να μας διαθεσει λιγα λεπτακια αποσπασματων...
 
NA TA ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
πάρα πολύ ωραία τα βιντεάκια σου tsalk. ειδικά κοινούσης,πάριος,γαλάνη και κωχ, ήταν όλα τα λεφτά. να περιμένουμε και κάτι άλλο από αυτή την εποχή; :please: :please: :please:

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλα σας λόγια. Δεν θα σας απαντήσω στο αν θα πρέπει να περιμένετε κάτι άλλο.

Προτιμώ να .........
 
tsalk είπε:
Δεν θα σας απαντήσω στο αν θα πρέπει να περιμένετε κάτι άλλο. Προτιμώ να .........
Κάτι μας ετοιμάζεις νομίζω...

;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το προηγούμενο σαββατοκύριακο, στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού "Μες την καλή χαρά", είχε αφιέρωμα σε παλιά εορταστικά προγράμματα και έδειξε το βίντεό σου tsalk.... :)
 
Ναι δεν το είδα αλλά μου το είπαν. Τα video Μου γίνονται ανάρπαστα από τα κανάλια. Προφανώς χτύπησαν την πόρτα του Νίκου Μαστοράκη για να πάρουν υλικό και αφού δεν τους έδωσε τίποτα, άρχισαν να ψάχνουν από δω και από κει μήπως και βρούν κάτι.

Δεν περίμενα πάντως να βγάλουν video με το λογότυπό μου.
 
tsalk είπε:
Ναι δεν το είδα αλλά μου το είπαν. Τα video Μου γίνονται ανάρπαστα από τα κανάλια. Προφανώς χτύπησαν την πόρτα του Νίκου Μαστοράκη για να πάρουν υλικό και αφού δεν τους έδωσε τίποτα, άρχισαν να ψάχνουν από δω και από κει μήπως και βρούν κάτι.Δεν περίμενα πάντως να βγάλουν video με το λογότυπό μου.
Γεια σου ρε tsalk!

Εσύ και τα τρομερά σου videos έχετε γίνει διάσημοι ανά την Ελλάδα! ;)

Μπορώ να έχω ένα αυτόγραφο παρακαλώ?
 
Σήμερα το πρωί εμφανίστηκε στον alpha υλικό από το αρχείο του Νίκου Μαστοράκη και συγκεκριμένα πλάνα της Αλίκης Βουγιουκλάκη και του Δημήτρη Παπαμιχαήλ από προσωπικές τους στιγμές (είχαν παίξει και στο star κάποια στιγμή).

Η δικη μου απορία είναι αν τους τα έχει δώσει ο ίδιος ο Μαστοράκης όπως είπαν, και αν είναι έτσι πως το ίδιο κανάλι έπαιξε εκπομπή του Νίκου Μαστοράκη αλλά παρμένη από το Internet (με το λογότυπό μου).

Επίσης στην σημερινή εκπομπή προβλήθηκε και ένα αφιέρωμα στις ξένες σειρές που προβλήθηκαν στην Ελλάδα
 
Το ειδα. Πραγματικα σπανιοτατο υλικο απο προβες στο θεατρο, γυρισματα της "Δασκαλας με τα ξανθα μαλλια" και διαφορα αλλα. Ο ανθρωπος εχει απιστευτο αρχειο και μπραβο του που το διαφυλαξε απο τα νυχια της ερτ. Ευχομαι καποτε με καποιον τροπο, να βγει ολο στο φως και να απολαυσουμε πραγματικα ντοκουμεντα απο μια ΥΕΝΕΔ που ηταν πολυ καλυτερη απο τα ελεεινα ιδιωτικα καναλια οπως εχουν καταντισει εδω και μερικα χρονια,...
 
Η Λίτσα Διαμάντη αν δεν κάνω λάθος είχε συνεργασία με τον Πάριο το 1972 στο δίσκο "Ανθρώπινα και Καθημερινά"?Από αυτό το δίσκο έδειξε κανένα βίντεο?
 
ChristosM είπε:
Το ειδα. Πραγματικα σπανιοτατο υλικο απο προβες στο θεατρο, γυρισματα της "Δασκαλας με τα ξανθα μαλλια" και διαφορα αλλα. Ο ανθρωπος εχει απιστευτο αρχειο και μπραβο του που το διαφυλαξε απο τα νυχια της ερτ.
H ΕΡΤ μπορεί να αγνοεί και την ύπαρξη του Νίκου Μαστοράκη, όχι το αρχείο με τους θησαυρούς από εποχής ΥΕΝΕΔ που έχει.
 
Χαιρετώ όλους τους retromaniacs του πολύ όμορφου και νοσταλγικού αυτού φόρουμ που πραγματικά περιέχει θησαυρούς...πόσα πράγματα θυμήθηκα διαβάζοντας τις αναρτήσεις. Στο πρώτο μου αυτό ποστάρισμα θα σας αναφέρω μια ιστορική λεπτομέρεια που έχει έμμεση σχέση με την εκπομπή αυτή: Η Βίκυ Λέανδρος, λίγες μέρες μετά την μαγνητοσκόπηση αυτή (φαντάζομαι ότι θα έγινε κάπου μέσα στο Δεκέμβριο του 72), στις 13-01-1973 εμφανιστηκε στο σόου "Ein Kessel Buntes" σε κάποιο από τα κανάλια της κρατικής γερμανικής τηλεόρασης, όπου το πρώτο τραγούδι που είπε ήταν....."Ο Καημός" του Μίκη Θεοδωράκη στα γερμανικά!!!!!! (Ich habe die Liebe geseh'n). Φαντάζομαι τα μούτρα των συνταγματαρχών όταν θα το μάθανε (αν το έμαθαν ποτέ...). Το 23χρονο ακίνδυνο κοριτσάκι που μέχρι τότε τραγουδούσε για κακομαθημένα παιδιά και καζανόβες τους την έκανε τη νίλα. Μπορείτε να δείτε το βίντεο εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=mLPQRvas198
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα