Νεα Λαρα Κροφτ [The Guardian of Light]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
15.032
Αντιδράσεις
4.249
Ανακοινωθηκε απο την Crystal Dynamics το ονομα του νεου παιχνιδιου με παραλειψη του Tomb Raider στον τιτλο του.

Ολα καλα μια ανανεωση την θελει το παιχνιδι και ας ξεκινησει απο το ονομα,αυτο που με χαλαει ειναι οτι θα ειναι downloadable ο τιτλος οτι και αν σημαινει αυτο.

Περισσοτερες πληροφοριες την επομενη εβδομαδα στην GDC!!

500x_lara.jpg
 
Ωραιο φαινεται και εντελωs διαφορετικα απο τα προηγουμενα,isometric view και με 2ο παιχτη ονλινε και οφλινε και με συμπαιχτη,εσυ διαλεγεις!!

Δεν ειναι κανονικο sequel,αλλα dlc λογικα θα εμφανισουν και ενα real Tomb Raider.Nai θυμιζει Diablo

991046_03052010_embed007.jpg


991046_03052010_embed004.jpg


991046_03052010_embed003.jpg


One look at the all-new Tomb Raider game and you'll see why Eidos and Crystal Dynamics have put aside the famous name for Lara Croft and the Guardian of Light. This is a very different Tomb Raider game.

The downloadable cooperative Lara Croft adventure drops the standard behind-the-back third-person camera angle from just about every other Tomb Raider game in favor of an isometric camera. Lara Croft and the Guardian of Light also gives the treasure hunter a new puzzle-solving buddy in the form of Totec, according to Gamespots first look at the game. He'll be playable by your co-op cohort of choice either online or off, but Gamespot stresses that the title can be played solo.
Preview εδω

http://uk.gamespot.com/pc/adventure/laracroftandtheguardianoflight/news.html?sid=6252980&mode=previews
 
Μακαρι αν το γυρισουν σε "Pandemonium" στυλακι. Μου εχει λειψει...
 
To gamespot παντως αναφερετε σε retrofeeling και 80ς.

Can't beat that!!
 
Ίσως αποδειχτεί έξυπνη κίνηση καθώς στο third person action adventure δεν υπάρχει Lara Croft πλέον...μόνο Nathan Drake :P
 
Συμφωνω αν και Παιδι της Λαρας ειναι και αυτος,το 3d platforming εγενετο απο αυτην!!
 
Παντως αν θελουμε να γκρινιαξουμε, δεν μου αρεσει ιδιαιτερα το γεγονος οτι τα epeisodic releases τεινουν να γινουν "μοδα".

Και αν και ελπιζω να διαψευστω, η Crystal Dynamics δεν ειναι αυτη που ηταν καποτε. Πολλα μεγαλα κεφαλια (Amy Hennig, Glen Schofield, Brett Robbins κτλ) εφυγαν.

H Hennig ειχε φυγει για να παει στη Naughty Dog για ενα νεο project που λεγοταν Uncharted...
 
Aυτο δεν ειναι episodic release ειναι κανονικο Game ,αν λες για τις εξτρα πιστες dlc που πληρωνουμε εξτρα και τεινουν να γινουν μοδα ναι και εμενα δεν μου αρεσει να παιρνω μισο το παιχνιδι στο κουτι του και να πληρωνω μετα εξτρα πιστες.

Τrailer και οι τοποθεσιες σε hd ειναι amazing!!!

 
θα το τιμήσουμε λοιπόν....
 
Και πότε θα βγει; Αν και εμένα με χαλάει λίγο το isometric. Προτιμούσα να βλέπω τη Λαρα πιο μεγάλη, για να βλέπω και ...λεπτομέρειες ;) . Τεσπα.....γουατέβα!!!
 
Καλό φαίνεται. Diablo στυλ όπως ειπώθηκε. Δεν έχω παίξει τους 2-3 τελευταίους τίτλους της Lara αλλά αυτό φαίνεται να έχει φρέσκες ιδέες.
 
Μόνο Tomb Raider δε μοιάζει αλλά παραδόξως καλό φαίνεται..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Μπορεί πλέον να μην κολλαω με παιχνίδια, αλλα ειναι τοσο εθιστικό! Αξίζει τα 12 ευρώ download μεσω PSN.
 
Kαι τωρα στα 6.50 ευρω μαζι με αλλους 43 τιτλους σε προσφορα μεσω spring ανοιξιατικης προσφορας απο την Σονυ και το PSN.

Το χτυπησα.
 
Χτύπα το ωσάν οχταπόδιον! Και θα μπω κι εγω το βραδι να δω τι νέο υφάρχει στα 6.50? :D .

Το'χω αφήσει λίγο στην άκρη γιατί έχω κολλήσει με το pacman championship deluxe:D:D


Σα μικρά παιδιά κανομε! Αλλα τι λεω! Μολις έκλεισα τα 22:P
 
Eνα μηνα το'χω τωρα αξιωθηκα να το παιξω.

Ειναι απο τα παιχνιδια που δεν θες να τελειωσει σε αντιθεση με τα καινουργια αντε να το τελειωνω.

Κολλησα χτες και σημερα,παιχνιδαρα με γραφικαρες,εθιστικα puzzles και whatever παω να συνεχισω.
 
Σωστόις!!!!!! Εγώ αποτελείωσα πριν 10 μερες τα 3 Alien Breed. Μολις το τελειώσεις, ξεκίνα τα. Θα με θυμηθείς!
 
Το τερματισα χτες ,χαρισμα σας τα FPS ,οχι οτι ηταν θεϊκο αλλα επιτελους ενα παιχνιδι που το επαιζες με αμειωτο ενδιαφερον και οχι αντε να το τελειωνουμε.

10 απο τον Aardvark!
 
Πίσω
Μπλουζα