Ντένης ο Τρομερός - Dennis the Menace (1986)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
525
Ντένης ο Τρομερός (Dennis the Menace, 1986-88, Αμερικάνικης παραγωγής, 78 επεισόδια), ΕΤ1

Πρεμιέρα: ??/1988?

Ο σκανδαλιάρης Ντέννις και οι περιπέτειες που μπλέκει (τους άλλους). Παραγωγής 1986 παίχτηκε από ετ-1 το 1988.

[edit] Δεν υπάρχει πλέον το βίντεο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ντένις ο τρομερός... με τον σκύλο του τον Ραλφ...

είχα πετύχει σε dvd κάτι επισόδεια πρόσφατα με την ελληνική μεταγλώτιση:rolleyes:
 
Κυκλοφορούν 3 Dvd με την Ελληνική μεταγλώττιση
 
Δεν ξερω αν εχετε δει την ταινια του 95 με τον Ματάου.... οι γονεις του Ντενις ειναι ολοιδιοι με το καρτουν :D
 
Που τον βλεπαμε;

Στον Sky η στην πρωινη ζωνη του Mega;

Καταπληκτικο ητανε.

[edit] no video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μονο ο Ματαου δεν ηταν οπως στο καρτουν.ειχε μαλλια σε σχεση με τον καραφλο γειτονα του Ντενις Τζορτζ Γουιλσον
 
imperium είπε:
μονο ο Ματαου δεν ηταν οπως στο καρτουν.ειχε μαλλια σε σχεση με τον καραφλο γειτονα του Ντενις Τζορτζ Γουιλσον
Εμένα πάλι μου φάνηκε ως η καλύτερη επιλογή για το ρόλο.

Ο μόνος που διέφερε αρκετά ήταν ο φίλος του Dennis, ο Joey, που εμφανισιακά τουλάχιστον δεν είχε καμία σχέση με το κινούμενο σχέδιο.
 
Gogeta είπε:
Εμένα πάλι μου φάνηκε ως η καλύτερη επιλογή για το ρόλο.
o Ματαου ηταν πολυ καλος στη ταινια και γενικα μαρεσει σαν κωμικος
 
Μου άρεσαν οι τίτλοι έναρξης...
 
[edit] This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement from claimant:

 


TOEI ANIMATION CO.,LTD. [edit]


βρηκα αυτα τα βιντεο με επεισοδια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το προβάλει και σήμερα πότε πότε η τηλεόραση. Θυμάμαι τις πλάκες του Ντένις με τον Τζοέλ (καλά το λέω?) και τα πειράγματα στο κορίτσι της παρέας.
 
Τάσος Κωστής στο ρόλο του γείτονα και η Ράνια Ιωαννίδου στο ρόλο του Ντένης (σε μικρότερους ρόλους και ο Γιώργος Βασιλείου)
 
Το έβλεπα φανατικά αυτό το παιδικό. Η ταινία ήταν η δεύτερη που είχα δει σε κινηματογράφο.
 
Μου κανει εντυπωση οταν μαθαινω οτι σε παλιες μεταγλωτισεις γυναικες εκαναν τον ρολο του αγοριου, η και περισσοτερους στο ιδιο παιδικο..!!
 
θυμάστε αν οι πρώτες βιντεοκασέτες δεκαετία 80 πριν την ερτ ήταν υποτιτλισμενες;
 
Πίσω
Μπλουζα