Ξέρει κανείς πώς στήνεται αυτό το σπίτι της Barbie?

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.506
Αντιδράσεις
2.230
Καλησπέρα

Προχθές μου χάρισαν ένα vintage σπίτι της Barbie, αλλά δεν ξέρω πώς να το στήσω. Έκανα μια προσπάθεια, αλλά νομίζω ότι δεν το πέτυχα. Μου περίσσεψε ένα πλαίσιο, που δεν ξέρω πώς να το χωρέσω. Μπορείτε να το δείτε στις φωτογραφίες. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Είχα πάντα Bibi-Bo και από Barbie δεν ξέρω τίποτα.

Προβολή συνημμένου barbie2.jpg

barbie1.jpg
 
Καλορίζικο domniki! Δες μήπως σε βοηθήσει η εικόνα από το κουτί του.

Barbie house vt.jpg
 
1@NIOBH[/USER] Σ'ευχαριστώ! Με τον τίτλο του κουτιού που πόσταρες "Barbie La casa Villa Terrasse" βρήκα πολλές φωτογραφίες!

 
Περιμένουμε την τελική κατασκεύη...Είμαι περίεργος να μας πεις ποιο πλαίσιο δε χρησιμοποιήθηκε
 
Τώρα που είδα πώς είναι το σπίτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν θα μείνει δηλαδή πλαίσιο αχρησιμοποίητο :)
 
Τα κατάφερα! Το έφτιαξα και δεν περίσσεψε τίποτα :) Λειτουργεί και ο ανελκυστήρας!!! Έπλυνα και τα σεντόνια και τα μαξιλάρια του κρεβατιού και αύριο θα τα στρώσω.

Για του λόγου το αληθές, σας το ποστάρω.

Προβολή συνημμένου IMG_5701.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε, εντάξει, μόνο ο οδηγός του ανσανσερ σου έλειπε. Είπα και εγώ, φαίνονταν πλήρες στην πρώτη φώτο. Άντε να το χαρείς
 
Ωραία το έστησες. Μου αρέσει που έχει και έπιπλα.
 

Ε, εντάξει, μόνο ο οδηγός του ανσανσερ σου έλειπε. Είπα και εγώ, φαίνονταν πλήρες στην πρώτη φώτο. Άντε να το χαρείς
Αν προσέξεις λίγο καλύτερα, θα δεις ότι δεν το είχα στήσει σωστά στην 1η μου απόπειρα. Θα ανεβάσω κ'αλλη φωτογραφία με τα σκεπάσματα του κρεβατιού. Είναι τέλειο, αλλά τεράστιο (~90x45x100cm)! Η κόρη μου το έχει καταευχαριστηθεί, όπως καταλαβαίνετε :)  

1@spirtoulis[/USER] τα έπιπλα της κουζίνας είναι απίστευτα, το ίδιο και τα μαχαιροπίρουνα.

 
Είχα προσέξει οτι ήταν ανάποδα τα πλαίσια, αλλά παρ όλα αυτά στέκονταν, είχες στατική επάρκεια..χαχαχα...

Επιπλέον το χαλάκι με τα κουμπία προιδέαζε οτι υπάρχει μικρή, άρα να το χαρείτε. (Σε αυτές τις περιπτώσεις η μισή χαρά πάει στον κατασκευαστή και η άλλη μισή στον χειριστή...) 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα