Οδηγίες: Εκμάθηση λαμπάντα

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Συγνώμη αυτό το θυμάται κανείς;;;
fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch
....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..ποσος κοσμακης θα ειχε σακατευτει προσπαθοντας συμφωνα με το..μανιουαλ. :) το κοβω εδω γιατι εχω ορεξη για σοκιν και απρεπη σχολια για τους λαμπαντοπληκτους.
 
A, εμείς πάντως το χορεύαμε και στο σχολείο. :p ;)
 
Να προσθεσω και το video του γνωστου τραγουδιου...

[edit] Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη MRC under Exclusive Licence from Adageo BV. [edit]

και το μαθημα εκμαθησης... Μολις ξεκινα!! :) (Ποτε δεν ειναι αργα να το μαθουμε!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ηταν πολυ ενδιαφερον χορος... :D Ποτε δεν τον χορεψα σωστα, ευτυχως... ;)

Το προβλημα του ηταν οτι στο τελος βαριοσουνα να βλεπεις το βρακι της καθε επιδεξιας μπαλαρινας, ή να πω της καθε επιδειξίας! :p

Ειχε βγει και το τραγουδακι με την μουσικη της Λαμπαντα

Ααααχ βρε Παντελη


βαλε στα κουνελια φαγητο οο!


Και ειχε βγει και η Bibi-bo Lambada!!! Εδω το φοραει η Σαντρα

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=177117&postcount=154
 
Lambada δεν ονομαζόταν η ευκαιρία να δείξει κάθε κοπέλα το βρακί της; Ήταν και χορός!; :eek:
 
Εμένα πάντως, μου είχαν κάνει μαθήματα, κάτι Ελληνο - Βραζιλιάνες. :cool:
 
Ε, τέτοιο manual δεν το περίμενα ποτέ! Πάραυτα ωράιες και συλλεκτικές οι φώτο από το περιοδικό. Δεν ήξερα ότι είχαν έρθει οι Kaoma στην Ελλάδα.
 
προσθέτω το βιντεοκλιπ (ο παραπάνω σύνδεσμος δεν λειτουργεί, post 5)

[edit] Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο! [edit]

Ωραίο εύρημα ο οδηγός εκμάθησης ΛΑΜΠΑΝΤΑ, δεν ήξερα ότι το μουσικό συγκρότημα ΚΑΟΜΑ είχε έρθει στην Αθήνα, θα ήταν την περίοδο που ήταν στη μόδα ο χορός, αν θυμάμαι καλά 1989-1990. Λαμπάντα χορεύαμε και στο σπίτι με...κινήσεις δικής μας εμπνεύσεως!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι μου θυμίσατε τώρα με αυτό! Λάτρευα το τραγούδι και τη μουσική της Λαμπάντα και το χόρευα κι εγώ προσπαθώντας να μιμηθώ αυτό που έβλεπα.
 
Εγώ θυμάμαι και κάτι κάρτες που κυκλοφορούσαν και είχαν στοιχεία για το συγκρότημα και αυτούς που εμφανίζονταν στο βίντεο κλιπ.
 
Πίσω
Μπλουζα