Οι Μάγισσες - The Witches (1990)

Masquerade

Banned
Joined
15 Ιαν 2011
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
11
H ταινία είναι του 1990 και βασίζεται στο ομώνυμο βιβλίο με τον ίδιο τίτλο, του Βρετανού συγγραφέα Roald Dahl...Η βραβευμένη με όσκαρ Αντζέλικα Χιούστον, ερμηνεύει το ρόλο της ''Μεγάλης Μάγισσας'', στο συναρπαστικό αυτό παραμύθι που σκηνοθέτησε ο Νίκολας Ρεγκ!

 


Ο νεαρός Τζέησεν Φίσερ συμπρωταγωνιστεί στο ρόλο του Λιούκ, του φοβισμένου 9χρονου αγοριού, που γρήγορα θα ανακαλύψει ότι το να σώσει τον Κόσμο απ'τις Μάγισσες είναι μια πολύ δύσκολη αποστολή για ένα μικρό παιδί, που μεταμορφώνεται σε...ποντικό!!!

 


Μια πολύ ωραία οικογενειακή ταινία! ^


 




 
Ναι, την θυμάμαι αυτην την ταινία. Συμπαθητική. Είχε έναν μικρό ρόλο και ο Ρόουαν Άτκινσον ( Μίστερ Μπιν)...
 
Νομίζω ότι είναι μία από τις καλύτερες οικογενειακές ταινίες της δεκαετίας του 90! Προσωπικά εμένα μ'αρέσει πολύ! Ναι έπαιζε και ο Μίστερ Μπιν, αλλά όπως είπες είχε μικρό ρόλο ^
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την θυμάμαι την ταινία καλή ήταν και ναι έπαιζε και ο Μίστερ Μπίν..
 
Το βιβλίο το έχω διαβάσει οι μάγισσες.jpg! Είναι απο τα καλύτερά του νομίζω! Την ταινία δεν την έχω δει, δεν γνώριζα καν την ύπαρξή της :eek: Θυμάμαι τα τετράγωνα πόδια-χωρίς δάχτυλα- των μαγισσών και το μπλέ αηδιαστικό σάλιο τους. Μου είχε φανεί παράξενο χεχε! Στην ταινία άραγε πως είναι; :p
 
Cococinel είπε:
Το βιβλίο το έχω διαβάσει Προβολή συνημμένου 101275! Είναι απο τα καλύτερά του νομίζω! Την ταινία δεν την έχω δει, δεν γνώριζα καν την ύπαρξή της :eek: Θυμάμαι τα τετράγωνα πόδια-χωρίς δάχτυλα- των μαγισσών και το μπλέ αηδιαστικό σάλιο τους. Μου είχε φανεί παράξενο χεχε! Στην ταινία άραγε πως είναι; :p

Και στη ταινία αν θυμάμαι καλά, φορούσαν μόνο τετράγωνα παπούτσια...
 
χαχαχα αλήθεια;; Θα την δω οπωσδήποτε, είμαι περίεργη!!! :) :)
 
Πίσω
Μπλουζα