Οι φίλοι μας τα ζώα - Animals, Animals, Animals (1976)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Οι φίλοι μας τα ζώα (Animals, Animals, Animals, 1976-81, Αμερικάνικης παραγωγής), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: Τετάρτη 3/6/1981


Το θυμάμαι εντελώς αμυδρά.

Ξένη παραγωγή.

Ντοκυμαντέρ-εκπομπή για ζώα.

Έχω την εντύπωση ότι το παρουσίαζε ένας καλοσυνάτος τύπος που λεγόταν Χάι Λίντεν ή κάπως έτσι.

Έχω υπόνοιες ότι όσως και να μεταδιδόταν μεταγλωτισμένο.

Όποιος θυμάται περισσότερα, ας ρίξει λίγο φως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...μπράβο σου που μου το θύμισες, exetlaios - το είχα ξεχάσει τελείως !!

Ο Χαλ Λίντεν ήταν και ο πρωταγωνιστής της δημοφιλούς κωμικής σειράς "Μπάρνεϋ Μίλλερ". :)
 
Τίτλοι εκπομπής "Οι φίλοι μας τα ζώα" (Animals, Animals, Animals)

Σήμερα βρήκα στο youtube τους τίτλους έναρξης και τους τίτλους τέλους της παιδικής επιμορφωτικής εκπομπής για τα ζώα που βλέπαμε στην ΕΡΤ όταν ήμασταν παιδιά στις αρχές της δεκαετίας του '80 - "Οι φίλοι μας τα ζώα" (Animals, Animals, Animals), τη θυμάστε?


Χρόνια έψαχνα να τους βρω τους τίτλους στο youtube και είχα χάσει κάθε ελπίδα το 2007. Τελικά, σχεδόν "τυχαία" τους ανακάλυψα απόψε... Ήθελα οπωσδήποτε να ξανακούσω τη μουσική και τους στίχους του τραγουδιού των τίτλων, τα οποία τα θυμόμουν από τότε... Απίστευτα τα παιχνίδια της μνήμης? ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετική ανακάλυψη bernard.

Αυτό που θυμόμουν πιο έντονα απο την εισαγωγή ήταν η σκηνή με τα ζευγάρια ματιών που πάνε δεξιά-αριστερά.
 
Κι εγώ το έβλεπα, ήταν άλλωστε για παιδιά.
 
την μνημονευω σχεδον καθημερινα αυτη τη σειρα.... οποτε συναντω κανενα ζωον, αν και δεν ειναι φιλος απαραιτητα...
 
τιτλοι εναρξης της σειρας με ελληνικη μεταγλωττιση :


σχολιο του uploader MrRetromemories : "Τιτλοι αρχης της αμερικανικης εκπαιδευτικης σειρας " Οι φιλοι μας τα ζωα " ( Animals , Animals , Animals ) με παρουσιαστη τον Χαλ Λιντεν , που προβαλοταν στις ΗΠΑ απο το 1976 εως το 1981 , και στην χωρα μας απο την ΕΡΤ στα μεσα της δεκαετιας του 80 .ο Χαλ Λιντεν ηταν πρωταγωνιστης και στην γνωστη αστυνομικη σειρα " Μπαρνει Μιλλερ " .. Το υπεροχο country τραγουδι των τιτλων ερμηνευει η Lynn Kellogg " .
 
Πίσω
Μπλουζα