Οι 10 λιγότερο ελκυστικές κυρίες παιχνιδιών Amiga

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
202
Δυστυχώς δεν μοιάζουν όλες οι κυρίες που εμφανίζονται στα παιχνίδια Amiga με τις εντυπωσιακές δεσποσύνες του Defender of the Crown. Σε μια αναίσχυντα επιφανειακή θεώρηση του πράγματος, σας παρουσιάζω το Top 10 των λιγότερο θελκτικών αντιπροσώπων του αδύναμου φύλου:

10. Kid Gloves 2

10.png


Ναι, θα βιαστώ. Θα βιαστώ να το βάλω στο πόδια από αυτό το μυστήριο πλάσμα που έχει σχεδόν μεγαλύτερα μάτια από στήθος!

9. Vixen

09.png


Πότε πόζαρε για computer game η Κατερίνα Στανίση;

8. Thunder Boy

08.png


Είναι δύσκολο να σου αρέσει ένα κορίτσι όταν έχει πανομοιότυπα χαρακτηριστικά με σένα, και με λίγο χειρότερα μαλλιά.

7. Escape from the Planet of the Robot Monsters

07.png


Μοιάζει με 50άχρονη Μέδουσα!

6. Brides of Dracula

06.png


Οι ιστορίες Δράκουλα υποτίθεται πως έχουν ένα αισθησιακό θέμα που υποβόσκει. Στην προκειμένη περίπτωση, έχουμε δύο δίδυμες τρανσέξουαλ.

5. Yolanda

05.png


Πόσα τέρατα βλέπεις σε αυτή τη φωτογραφία; Αν απάντησες τρία, σου διέφυγαν τα μάτια που φαίνονται στον ναό. Αν απάντησες δύο... τι να πω για τα γούστα σου;

4. Burning Rubber

04.png


Είπαμε νταρντάνα, αλλά όχι κι έτσι... σε αντίθεση με ό,τι μας διδάσκουν οι ταινίες πορνό, συνήθως δεν βλέπεις πολλές ωραίες γυναίκες σε συνεργία.

3. Killerball

03.png


Ίσως την αδικεί το φως, επίσης ίσως στο μέλλον η υπεριώδης ακτινοβολία να εισέρχεται στην ατμόσφαιρα της Γης με ολέθρια αποτελέσματα. Όπως και να'χει, θέλω τη μαμά μου.

2. Qix

02.png


Αυτή θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αν ήμουν σίγουρος πως είναι γυναίκα. Φαίνεται να έχει στήθος αλλά διακρίνω και γένια!

and the winner is...


1. Wrath of the Demon


01.png


ΟΚ μου αρέσουν οι τροφαντές κοπέλες, δεν λέω, αλλά να έχουν και μια ιδέα θηλυκότητας! Θα παλέψω με όσους δράκους θες μόνο πάρτη μακριά μου! Το κακό είναι πως έχω την εντύπωση ότι ο γραφίστας την σχεδίασε με σκοπό να είναι θελκτική. Το χειρότερο είναι ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι με κατά τ' άλλα πολύ ωραία γραφικά! Επομένως, καμία δικαιολογία!
 
"Το καλό το Floppy, όλα τα διαβάζει"

Πως λέμε "Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει..":Ρ
 
Οπως στα εχωσα και στο chat...

ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΗΝ Corinne Russell ΑΣΧΗΜΗ???

Ωραιο ποστ btw!
 
Δεν ξερω τι εννοεις με "Winner", αλλα η γκομενα του Wrath (μαζι με τη Vixen) ειναι η λιγοτερο χαλια :)
 
Ο τύπος στο Qix δεν είναι γυναίκα (ελπίζω δηλαδή :p )

Και για όνομα του Κρομ, τι δουλειά έχει η ΥΠΕΡΘΕΑ Vixen στο παρόν νημάτιο; :eek:
 
Κατερίνα στανίση lol...Φαντάζομαι την εικόνα του Vixen με εισαγωγικό mod και σαμπλαρισμένη Στανίση (Να σου κάνω μιά ερώτησηηηηηηηη)
 
Χαχαχα !! :D

Ωραίο θέμα Αλκη !!

Την γνωστή μας "αλεπουδίτσα" Vixen, την αδικεί ίσως η σχετικά χαμηλή ποιότητα της digitized φωτογραφίας. (δυστυχώς και το ίδιο το παιχνίδι ήταν άσχημο - αντίθετα με περιπτώσεις όπως το Barbarian, όπου είχαμε ωραίο... "μοντέλο" και παιχνίδι :D ).

Κάποιες άλλες κοπέλες έχουν αδικηθεί σε σχέση με το artwork του παιχνιδιού - κρίμα...

Παραθέτω και εγώ μία φωτογραφία, της Πριγκίπισσας Συλφάνι. :diablotin:

Πρέπει να πω όμως ότι "έκλεψα" λίγο, γιατί η συγκεκριμένη πόζα της δεν είναι η καλύτερη, ενώ για την ποιότητα των γραφικών ευθύνεται η "bitmapοειδής" σχεδίαση των sprites στο συγκεκριμένο παιχνίδι...

sylphani.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Regarding appetite, pumpkin pie. Εγώ βεβαίως σχολιάζω το artwork και όχι την ίδια την Corinne Russell. Με την ίδια λογική, επειδή αυτό το παιχνίδι αναφέρεται σε εμφανίσιμο άντρα σημαίνει πως είναι ωραίο και το screenshot;

Billy σίγουρα είναι από Amiga το screenshot που έβαλες; Γιατί εγώ την θυμάμαι πολύ πιο καλοσχεδιασμένη...
 
alkis21 είπε:
Billy σίγουρα είναι από Amiga το screenshot που έβαλες; Γιατί εγώ την θυμάμαι πολύ πιο καλοσχεδιασμένη...
Nαι, είναι 100% απο amiga (το πήρα απο τον WinUAE).

Στο link που μου έδωσες υπάρχουν πολλές φωτογραφίες - για ποιά μιλάμε; :)

Σε ορισμένες απεικονίζεται η Λιμπίτινα (βλέπε screenshot που ακολουθεί).

libitina.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διαφωνω με τα 9,5 και 1...

δηλαδή, τι θα έλεγε για τις τυππισες που μεταφέρεις στο UGH ?

1712-1.jpg


Κάτω δεξιά δίπλα στο τρικεράτοπα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρά πολύ ωραίο amigoθέμα! :)

Λοιπόν θυμάστε το Stardust....

25204181.jpg

Έτσι για να θυμηθείτε δειτε το long play vid του παιχνιδιού, επίσης την "κούκλα" αυτή θα την βρείτε στο τέλος του παιχνιδιού :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Elvira_2.gif


Elvira η Δρακουλινα...

Elvira_2.gif
 
Ενίσταμαι κύριοι!

elvira_3a.jpg

10 με τονο! :diablotin: :clap: :award: :thumbup:
 
Μαμααααα μου.........

Gauntlet II

gauntlet_ii_01.png


gauntlet_ii_01.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η φωτό από το Kid Gloves 2 είναι καρα-ανατιγραφή (και κακή μάλιστα) από το Pocket Gal (arcade Μπιλλιάρδο - γιαπωνεζίλα..και πολύ κάψιμο!!! με κατ'εμέ πολυ ωράια μουσική)
 
πολύ ωραίο θέμα!

Προς το παρόν πριν θυμηθώ σε ποια παιχνίδια της Amigουλας είδα τις λιγότερες ελκυστικές παρουσίες, θα βγω λιιιιγο εκτός τοπικ.

Ρε παιδιά φταίω εγώ που οπότε βλέπω θέματα σχετικά με όμορφες ή άσχημες παρουσίες (γυναικείες) σε παιχνίδια, μου έρχεται πάντα αυτή η πατσαβούρα στο μυαλό του Great Giana Sisters στον Commodore;

great_giana_sisters_01.gif

θα επανέλθω με αμιγκο-παρουσιες. :D
 
...όσο αφορά στην Elvira (Cassandra Peterson) μην τυχόν τολμίσει και πει κανείς τίποτα....είναι γυναικάρα (τουλάχιστον στα νιάτα της!)
 
Πίσω
Μπλουζα