Οι Snes Κασσέτες μου!

Ajax87

Human RetroDatabase
Joined
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.565
Αντιδράσεις
466
Επι την ευκαιρια που ηρθα στο εξοχικο, βρηκα τις Super Nintendo κασσετες μου! Συλλογη δεν τις λες, αλλα τις εχω ολες απο οταν ημουν μικρος (μεσα δεκαετιας 90' ). Κουτια και τα λοιπα δεν υπαρχουν εδω και χρονια :p , σκετες κασσετες λοιπον :

74419.jpg

74420.jpg

υγ. Καπου πρεπει να υπαρχουν και τα Mario World, Mario All Stars και το Lion King αν βρεθουν θα τα συμπληρωσω :D .

Επισης οι φωτο ειναι απο το κινητο για αυτο και η ποιoτητα ειναι λιγο χαλια :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάτι λείπει...

To Super Metroid...

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SUPER METROID?

Ε?
 
Δεν το ειχα ποτε σε φυσικο κασσετακι το Super Metroid δυστηχως :p (οπως και πoλλα αλλα , τα παιχνιδια με το σταγωνομετρο περναμε τοτε :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο φιλε οτι εχεις καλο ειναι ασχετα αν ειναι πολλα η λιγα.
 
Σωστος, ετσι και αλλιως δεν ειμαι συλλεκτης , αυτα ειναι οτι μου εχουν μεινει :D .
 
Ωραίος μεγάλε. Πολύ καλή η συλλογή σου με το DKC και το SSFII να ξεχωρίζουν!!
 
Με αυτά τα κασετάκια πιτσιρικάς θα το είχες γλεντήσει και με το παραπάνω το Snes ! Ξύλο, μπάλα και τα καλύτερα platformάκια ! Τι άλλο να θέλει κανείς ?
 
Μην τις χάσεις ποτέ, τίποτα δεν είναι σαν τις συγκεκριμένες που μεγάλωσες παίζοντάς τες!

Θες να τους φτιάξεις "σπιτάκια"; http://www.nintandbox.net/index.php/en/
 
Other_Reality είπε:
Με αυτά τα κασετάκια πιτσιρικάς θα το είχες γλεντήσει και με το παραπάνω το Snes ! Ξύλο, μπάλα και τα καλύτερα platformάκια ! Τι άλλο να θέλει κανείς ?
Εννοειτε οτι εχει γραψει πολλες πολλες ωρες το Snes!

@Dr.Slump Τωρα δεν τις χανω, οτι εχασα εχασα :p .

Οσο για τα κουτια δεν βαριεσαι τοσα χρονια ετσι ειναι :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ, το αναδημιούργησα στο Illustrator όσο πιο πιστά μπορούσα.
 
Πολύ μου αρέσει να βλέπω κασετάκια ταλαιπωρημένα...σημαίνει ότι ο κάτοχος τα χει χιλιοπαίξει!
 
Zombies Ate My Neighbors!!! Ακόμη έχω στο μυαλό μου το review από το Αλμανάκο!!! Πολύ ωραία η συλλογή Αjax!

@Dr. SLUMP το site είναι φανταστικό! Ευχαριστώ!!!
 
Μετα απο 1 χρονο να βαλω καποιες προσθηκες:

snesextra2.jpg

snesextra1.jpg

ps. Εχω Αλλαξει και κινητο και ετσι οι φωτογραφιες ειναι αρκετα πιο καθαρες απο τις περσινες :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος γιαννη :thumbup: ολα επιλεγμενα παιχνιδια και με το που τα ειδα με επιασε και μια ορεξη να ξανατερματισω την παιχνιδαρα illusion of time.

Mονο στο υπερτατο SNES της Τιτανομεγιστης NINTENDO μπορουσε να παιξει καποιος τετοιες παιχνιδαρες.
 
Συνονόματε το'ριξες και συ στα κουτάτα βλέπω!! ΜΚ2!!!!! Μιαμ μιαμ. Πάντα τέτοια. Τώρα παρατήρησα και στο 1ο ποστ το UMK 3.
 
παιχνιδάρες όλα!!Μεγιά και το κινητό #)
 
metalcandyman είπε:
Ωραιος γιαννη :thumbup: ολα επιλεγμενα παιχνιδια και με το που τα ειδα με επιασε και μια ορεξη να ξανατερματισω την παιχνιδαρα illusion of time.
Mονο στο υπερτατο SNES της Τιτανομεγιστης NINTENDO μπορουσε να παιξει καποιος τετοιες παιχνιδαρες.
To Illusion of time ηταν το πρωτο rpg που επαιξα στο Snes(ασχετα αν δεν καταλαβαινα τιποτα λογω ηλικιας και οτι καταλαβαινα ελαχιστα αγγλικα :p )

Thanks Billy να σαι καλα!

johnny19818 είπε:
Συνονόματε το'ριξες και συ στα κουτάτα βλέπω!! ΜΚ2!!!!! Μιαμ μιαμ. Πάντα τέτοια. Τώρα παρατήρησα και στο 1ο ποστ το UMK 3.
Johnny δεν ειμαι συλλεκτης απλα τα πηρα με κουτι γιατι ηταν τα αγαπημενα μου (μιλαω για τα yoshis island , ssf2 και MK2 ). Τα starwing και Illusion of time τα πηρα γιατι τα ειχα και παλια αλλα τα ειχα ανταλλαξει και αφου τα πηρα ,τα πηρα με κουτι κομπλε.

Δεν βλεπω να παιρνω τιποτα αλλο προς το παρον :p (ισως παρω το killer instict γιατι και αυτο το ειχα καποτε...)

ps. το MK2 εχει θεματακι με τις βιδες αλλα παιζει μια χαρα , το σταθεροποιησα λιγο και με 2 λεπτες λωριδες ταινια και ειναι τζι τζι!! (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?28034-%D0%F1%EF%E2%EB%E7%EC%E1%F4%DC%EA%E9-%EC%E5-%EA%E1%F3%F3%DD%F4%E1-Snes)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλορίζικος!! Όλες οι επιλογές είναι φοβερές.... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα