Ολίνα Ξενοπούλου

Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Ολύνα Ξενοπούλου και ένα μικρό απόσπασμα από το κεντρικό δελτίο ειδήσεων με την Εύη Δεμίρη. Μεταδόθηκε το 1988 στην ΕΤ-1.
 
Συγκεκριμένα 9 ή 10 Δεκεμβρίου 1987!
 
Την θυμάμαι φυσικά σαν παρουσιάστρια, ήταν όμορφη γυναίκα, απλά έβρισκα λίγο υπερβολικό το μακιγιάζ της που ήταν πολύ έντονο. Αλλά την έχω δει και να παίζει στο θέατρο, στην "Ποντικοπαγίδα" της Αγκάθα Κρίστι.
 
Την θυμάμαι φυσικά σαν παρουσιάστρια, ήταν όμορφη γυναίκα, απλά έβρισκα λίγο υπερβολικό το μακιγιάζ της που ήταν πολύ έντονο. Αλλά την έχω δει και να παίζει στο θέατρο, στην "Ποντικοπαγίδα" της Αγκάθα Κρίστι.
Και εγώ την είχα δει το 1994! Δεν ήταν καθόλου κακή
 
Αναγγελία προγράμματος για την ταινία «Έρωτας και αναρχία (1973) της Ιταλίδας σκηνοθέτη Λίνα Βερτμίλερ από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Ολύνα Ξενοπούλου. Μεταδόθηκε το 1991 στην ΕΤ-1.
 
Πιστεύω πως είναι διαχρονικά η ομορφότερη και πιο γλυκιά παρουσιάστρια της Ελληνιικής Τηλεόρασης είτε της Κρατικής είτε της Ιδιωτικής.. Είχε μια γλυκιά αύρα και τόσο όμορφα στοιχεία στο παρουσιαστικό της που σε καθήλωνε και σε γοήτευε σε κλάσματα δευτερολέπτου. Την λατρέψαμε και στην θρυλική σειρά ΄Ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του" Παραμένει ακόμα και τώρα εντυπωσιακή και ερωτεύσιμη. Άλλωστε η αυθεντική γοητεία μιας γυναίκας παραμένει αναλλοίωτη. Και η γλυκύτατη Ολύνα δεν μπορεί να αποτελέσει εξαίρεση αλλά την πιο πιστή και λαμπερή επιβεβαίωση του κανόνα.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1 Ολύνα Ξενοπούλου. Μεταδόθηκε Παρασκευή 02 Φεβρουαρίου 1990.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ-1Ολύνα Ξενοπούλου. Μεταδόθηκε Κυριακή 10 Νοεμβρίου 1991.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1 Ολίνα Ξενοπούλου. Μεταδόθηκε Κυριακή 28 Απριλίου 1991.
Το συγκεκριμένο χτένισμα δεν της πήγαινε καθόλου. Και ευτυχώς κρίνοντας από το επόμενο βίντεο του Βασίλη (Νοέμβριος 1991) δεν φαίνεται να το διατήρησε και πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Ολύνα Ξενοπούλου. Μεταδόθηκε το 1986.
 
Πίσω
Μπλουζα