Ονείρωξη...

dadmin

Banned
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.698
Αντιδράσεις
118
.

.

.

τι θα συμβει αν στην ομαδα σχεδιασμου μιας διανομης Linux βαλουμε εναν γραφιστα με μερακι ? και αν επιλεξουμε σωστα τα υπολοιπα συστατικα ? και αν δεν μας νοιαζει ο χρονος και ο κοπος ?

ε τοτε παιρνουμε αυτο...






bannerev8.jpg








desktopxm1.jpg







Για περισσοτερα ευχαριστα και ονειρικα καντε ενα click στην εικονα απο κατω

:)











 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει....

σοβαρά τώρα μόνο η κάτω μπάρα είναι clopy paste από το os x

πολύ μου αρέσει το panel πάνω αριστερά

bro το εγκατέστησες?
 
..και αν σου λεγα οτι η κατω μπαρα δεν ειναι "κλεμμενη" ? :rolleyes:
 
telamonas.stokos είπε:
..και αν σου λεγα οτι η κατω μπαρα δεν ειναι "κλεμμενη" ? :rolleyes:
πες μα να μάθουμε και εμείς!

πρώτη φορά τη κάτω μπάρα που περνάς το ποντίκι και μεγεθύνει το icon το είδα στο tiger... δε ξέρω αν υπήρχε και σε προηγούμενη version...προσωπικά δε το χρησιμοποιώ, καλό για φιγούρα στην αρχή αλλά μετά το βαριέσαι...την έχω auto hide και με πολύ μικρό magnification, στο tiger τη λένε dock.
 
Tο "κολπακι" αυτο το ειδα πρωτη φορα στον Enlightment Desktop Manager νομιζω 1 η 2 χρονια πριν το osx. Φυσικα αυτο δεν εχει καμια σημασια - το osx ειναι και για μενα η κορυφη - απλα ειναι καλο να βλεπουμε εξελιξεις στον τομεα φιλικοτητας και ευχρηστιας στο Linux.

Το dreamlinux εκτος απο τον xfce εχει εγκατεστημενο και τον Engage εναν ας πουμε διαφορετικο launcher του Enlightment οποτε και παιζεις οπως θελεις εσυ. Το εγκατεστησα (ξανα) προχτες - 2.2 rc1 - και δουλευει εξαιρετικα σταθερα.

Αλλο φρουτο :)
 
κατά τη ταπεινή μου άποψη το os x έχει το πιο εντυπωσιακό περιβάλλον...

το dreamlinux φαίνεται (δε το έχω βάλει ακόμα) πολύ εντυπωσιακό επίσης! απορώ πως κάποιοι ασχολούνται ακόμα με windows και με τις "καινοτομίες" των vista!

θα το περάσω με parallels να του ρίξω μια ματιά bro, α ρε core2duo δε χαραμίζεσαι!

αυτό το unix based την έχει βολέψει σε πολλά την apple...

edit: και ένα link για το dock

http://en.wikipedia.org/wiki/Dock_%28computing%29
 
Πίσω
Μπλουζα