Ο Παραμυθάς - Νίκος Πιλάβιος [Αγροτικές Συν\κές Εκδόσεις ]

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
157
Πρόκειται για βιβλίο για μικρά παιδιά, μιας και ο Νίκος Πιλάβιος εξαργύρωσε την τηλεοπτική του επιτυχία και στον χώρο του βιβλίου απευθυνόμενος που αλλού, παρά στους μικρούς πιστούς του θαυμαστές...! :D :flower:

Τυπώθηκε το Σεπτέμβριου του 1983 σε 5000 αντίτυπα -Ά έκδοση-, έπειτα άλλα 3000 αντιτυπα τον Μάρτιο του 1985 -΄Β έκδοση-, 2000 αντίτυπα Μάρτιο του 1987 -΄Γ έκδοση- και τέλος η Δ έκδοση άλλα 2000 αντιτυπα τον Φεβρουάριο του 1989..!!

Το παρόν βιβλίο είναι η τελευταία έκδοση...!! Και νιώθω τυχερός που το βρήκα..!! :D

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ήξερα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο! Πόσους τόμους είχε η σειρά αυτή? Αναφέρει πουθενά στο βιβλίο που έχεις?

Μακίσιμε ωραίο "κομμάτι" βρήκες. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφού την εικονογράφιση έχει κάνει η κα Διατσέντα Παρίση, δεν αμφιβάλλω διόλου για την ποιότητα του περιεχομένου. Δεν μπορούμε να κρυφοκοιτάξουμε "εντός";

Προς στιγμήν παρασύρθηκα από τη χαρά μου. Καλά κάνατε και μου το θυμήσατε ότι δεν επιτρέπεται. Δεν θα επαναληφθεί!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ ότι βλέπω στην βιβοογραφία της εταιρείας ο Ν. Πιλάβιος είχε εκδόσει άλλο ένα βιβλίο-παραμύθι, με τίτλο "Η Μεγάλη Περιπέτεια"..!! Με λίγα λόγια απ ότι βλέπω με τίτλο Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ είχε κυκλοφορήσει μόνο αυτό..!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
001.jpg

Και εδώ είναι το οπισθόφυλλο..!!! :)

Caprice δυστυχώς παρεμβαίνουν τα πνευματικά δικαιώματα..!!! [edit]

Kambia όντως καλό κομμάτι και αμέσως σκέφτηκα σε πιο σάιτ έπρεπε να αρχειοθετηθεί..! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωωω, πολυ ωραιο ειναι!

Μπραβο Makisimos!
 
Εγω ειχα μια κασετα με τον Πιλαβιο που ελεγε παραμυθια. Δεν ξερω ομως αν ηταν απο την ιδια σειρα η απο τις ιδιες εκδοσεις
 
το θυμαμαι αυτο το βιβλιο ομως δυστυχως το εχασα και δεν μπορεσα να το ξαναβρω καθως αυτες οι εκδοσεις χαρταετος εχουνν κλεισει εδω και καποια χρονια θυμαμαι οτι ηταν οι εκδοσεις που ειχαν βγαλει πρωτα την φρουτοπια σε βιβλια εχω τα 2 πρωτα
 
Πωπω! Κι εγώ το είχα αυτό! Το λάτρευα, αλλά δυστυχώς χάθηκε σε κάποια μετακόμιση! :(
 
Πίσω
Μπλουζα