Ο Χασοδίκης

aisxylos

RetroN00b
Joined
27 Mαϊ 2011
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
1
Kαλημέρα. Προσπαθώ να βρω τρόπο να κάνω ένα Post θέμα αλλά δεν μπορώ.

Μία βοήθεια από εσάς αν γίνεται. Έχω παίξει το 1987 Αύγουστο σε μία ταινία με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Βούρο, με τίτλο "Ο Χασοδίκης". Έπαιζα μουσική ακριβώς στην εισαγωγή της ταινίας. Εμείς την ανοίγαμε δηλαδή. Ο Βούρος παρόλες τις ερωτήσεις σε μέηλ που του στέλνω, συνεχίζει να με γράφει [edit]. Θα ήθελα να ρωτήσω, μιάς κι ο γιός μου κατέστρεψε το αντίγραφο της ταινίας όταν ήταν μικρός, αν η ταινία αυτή έχει αλλάξει τίτλο γιατί δεν την βρίσκω πουθενά, ούτε στα βιντεοκλάμπ. Κι όμως, κάποτε την είχα αγοράσει σε βιντεοκασέτα. Τώρα εξαφανίστηκε και δεν υπάρχει καν στην φιλμογραφία του Βούρου.

Υπάρχουν άλλες 2 ταινίες με την ίδια ονομασία, αλλά δεν είναι με τον Βούρο. Έχετε κάτι υπόψιν σας για να την βρω; Είναι αναμνηστικό και δεν θα ήθελα να το χάσω. Ευχαριστώ. Γ. Φ. aisxylos2008 at gmail dot com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ριξε μια ματια στη RetroDB.

Δεν θυμασαι και καποιον συμπρωταγωνιστη/συμπρωταγωνιστρια μηπως βρεθει ευκολοτερα ακρη?
 
Oμολογώ οτι ακουω 1η φορά οτι γυριστικε(και άλλη) βιντεοταινία ''ο χασοδίκης'' εκτός απο τη γνωστή με το δυδιμο Σωτήρης Μουστάκας-Μιχάλης μουστάκας.

Μπορεί οντος να ειπάρχει και 2η ,πραγματικά ομως πολύ δυσκολο να βρεθεί! Γιατί δεν βάζεις μια αγγελία στη χ.ε? Πιστεύω οτι αρκετοι βιντεοκλαμπάδες(και όχι μόνο) θα τη διαβάσουν.
 
Εχω παρατηρησει οτι πολλες ταινιες εχουν δυο τιτλους, π.χ. Ο "Χασοδικης" με Λεζε-Πικουλα,εχει εναλλακτικο τιτλο (το αναφερει και στην RetroDB) "Προσπαθω, αλλα τιποτα"...
 
Λιγη υπομονη μεχρι το Σαββατο.
 
Stratulator είπε:
Εχω παρατηρησει οτι πολλες ταινιες εχουν δυο τιτλους, π.χ. Ο "Χασοδικης" με Λεζε-Πικουλα,εχει εναλλακτικο τιτλο (το αναφερει και στην RetroDB) "Προσπαθω, αλλα τιποτα"...
Κάτι βρέθιηκε, υπομονή. Κάποιος την βρήκε σε βινταιοταινία και μου την πουλάει 30 ευρώ. Θα την αγοράσω και [edited]Πολύ μικρή εκδίκηση στον Βούρο που μας θυμάται μόνο για ψήφους [edit] Πρόσεχε τις εκφράσεις σου. Μιλάς για δημόσιο πρόσωπο [edit]. Τούχω στείλει 500 μέηλς [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
aisxylos είπε:
Κάτι βρέθιηκε, υπομονή. Κάποιος την βρήκε σε βινταιοταινία και μου την πουλάει 30 ευρώ. Θα την αγοράσω και [edited]Πολύ μικρή εκδίκηση στον Βούρο που μας θυμάται μόνο για ψήφους [edit] Πρόσεχε τις εκφράσεις σου. Μιλάς για δημόσιο πρόσωπο [edit]. Τούχω στείλει 500 μέηλς [edited]
Τί έγινε τελικά; είχε άλλο τίτλο η ταινία;
 
Παιδιά τη βιντεοταινία τελικά χθές την πήρε το μάτι μου σε κάποια video-club της Αθήνας Πράγματι ειπάρχει βιντεοταινία " Ο χασοδίκης" με τον Βούρο ,εγώ δεν το ξερα.

Εαν επιθημεί ο φίλος (και δεν την έχει βρει ακόμα) ας επικηνωνήσει μαζί μου να του δώσω στοιχεία του video-club.
 
Κάτι βρέθιηκε, υπομονή. Κάποιος την βρήκε σε βινταιοταινία και μου την πουλάει 30 ευρώ. Θα την αγοράσω και [edited]Πολύ μικρή εκδίκηση στον Βούρο που μας θυμάται μόνο για ψήφους [edit] Πρόσεχε τις εκφράσεις σου. Μιλάς για δημόσιο πρόσωπο [edit]. Τούχω στείλει 500 μέηλς [edited]
Ριξε μια ματια εδω
Επίσης, θα ηθελα αν την βρηκες και ειναι δυνατον να την ανεβασεις στο internet, Youtube, Vimeo, 4shared κλπ
 
Πίσω
Μπλουζα